Béčko vyloupilo Suchdol a přivezlo cennou výhru

Marek Sup (v bílém vpravo) přijímá gratulace od spoluhráčů po třetí brance HC ŠD v síti Suchdola

SK Suchdol n. Lužnicí B – HC ŠD Písek B 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Po volném víkendu z důvodu odložení zápasu se zálohou Vikingů se konečně písecké béčko dočkalo svého pátého letošního střetnutí. Po větších absencích se pouze osm statečných v čele s gólmanem Karlem Bučkem vydalo do dalekého Suchdola nad Lužnicí, kde je čekal domácí nabitý výběr čítající 17 jmen.

Utkání i přes zpoždění kvůli pozdnímu příjezdu rozhodcovské dvojice mohlo začít. Mírnou aktivitou zpočátku hýřili spíše domácí, kteří se ihned od prvních vteřin snažili aktivně napadat a využít tak početní výhody. Ovšem písečtí se rozhodně nešetřili a svému soupeři nedovolovali dostat se až k vlastnímu brankáři. Co se nepodařilo z bezprostřední blízkosti, zafungovalo nenápadnou plachtící ranou těsně před kruhy. Suchdolský Lakatoš posílá ve 4. minutě svůj tým do vedení – 1:0. Radost domácích však netrvala příliš dlouho. Jeden z brejků rozjíždí útočné trio Švantláku. Do pásma po pravé straně zaváží Mates Kocourek, posílá pas do mezikruží, který zachytil až nabíhající Lukáš Vlášek, který s rozmyslem podržel míček a nachází před brankou centra Jakuba Nováka, kterému pouze stačilo nastavit čepel hole a mohl se radovat z vyrovnávací branky – 1:1. V tu chvíli jakoby se zdálo, že někteří hráči Písku tráví na hřišti několik střídání v kuse. Časomíra se zastavuje v čase 10:01. Nečekaný obrat v první třetině předvádí oranžovobílí bojovníci. Po ose Lukáš Vlášek – Pavel Bíba nachází druhý jmenovaný před brankou Matese Kocourka, který s chladnokrevností vymetá růžek domácí svatyně – 1:2.

Ve druhé části se přesně po 60 sekundách vylučovalo. Bek Písku si jde odpykat dvě minuty za napadení. Neuplynula ani polovina trestu a střelou z voleje z těžkého úhlu našel domácí Krčmár místečko v brance – 2:2. Možnost přesilové hry dostali i písečtí, ta však zůstala nevyužita, stejně tak jako několik dobrých pokusů na obou stranách. Nejvážnější šance byla z hole Marka Supa, který vyslal bombu, jenž orazítkovala spodní část břevna, a míček se v rychlosti odrazil těsně k brankové čáře. Rozhodčí nejprve gól uznal, ale poté po poradě s druhým sudím a nátlakem domácích hráčů a přítomných fanoušků svůj verdikt změnil. Do závěrečné třetiny se tedy šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

V poslední patnáctiminutovce už se mohla naplno projevit fyzická únava z náročných střídání osmičlenné jednotky Písku. Opak byl však pravdou. Houževnatost a bojovnost držela průběh a šanci na body stále vyrovnanou. Obrovskou příležitost, možná i zlehka kompenzační za odvolaný gól dostává družina Švantláku. Chvilku od sebe dělící fauly Šlápoty a Vacka dávají možnost přesilovky pěti proti třem. Ta se zpočátku příliš nedařila, ale nakonec se písecký val usadil v obranné části Suchdola. Na modré nemohl chybět obránce s dynamitem v ruce Marek Sup a byl to právě on, který si po neuznané brance spravuje chuť. Čas 36:37, tvrdá rána již tentokrát končí za zády domácího brankáře – 2:3. A mohlo být ještě veseleji. Nervózní domácí se dopouštějí dalších prohřešků proti pravidlům a dopřávají tak píseckým poklidné početní výhody až do konce 42. minuty. I přes šance bohužel písecké béčko nenavýšilo své vedení. Probíhají poslední tři minuty utkání. Suchdol posílá na hřiště to nejlepší ze svého arzenálu. Tlak se stupňuje a graduje odvoláním domácího brankáře. Hostům se nedaří vyhodit a navíc přichází 23 vteřin před koncem trest za podražení. Pěkně horké chvilky před svou brankou zažívá písecká čtveřice v čele s gólmanem Karlem Bučkem. Vteřiny ubíhají a nakonec se míček dostává do rohu k mantinelu, kde ho vší silou zuby nehty oranžovobílá hradba drží až do závěrečného hvizdu. Následná potyčka již nic nezměnila na tom, že písecká osmičlenná družina a s výborným Karlem Bučkem v zádech přiváží z horké půdy soupeře všechny tři body.

Branky a nahrávky HC ŠD B: Novák (Vlášek, Kocourek), Kocourek (Bíba, Vlášek), Sup

Střely: 27:19, Vyloučení: 6:2, Využití: 1:1

Sestava HC ŠD B: Buček – Sup, Procházka, Bárta J – Kolář, Novák, Vlášek – Bíba, Kocourek

Autor: Jakub Novák