Pozvánka na víkend - do Orange Arény oba dva dny

V Orange Aréně bude o víkendu opět hodně rušno, foto: archiv SP Foto

Je před námi další víkend, který bude hodně vyplněný hokejbalovými zápasy. A písečtí fanoušci se mají určitě na co těšit, neboť po oba volné dny budou v Orange Aréně k vidění vždy dvě utkání hned za sebou. Přijďte všichni povzbudit Švantlák!

Sobota 11:00 KHbL HC ŠD Písek B – SK Tábor B

Písecká záloha v minulém kole pouze v osmi hráčích vyloupila Suchdol a přivezla tři důležité body a dostali se před svého soupeře na páté místo tabulky. V sobotu to bude opět souboj rezerv, tentokrát Švantláci přivítají na svém hřišti táborské Husity. Ti minulou sobotu přivítali Platan Protivín, který potvrdil roli favorita a odvezl si rovněž všechny body za výhru 5:2. Husité se tak nacházejí na osmé příčce, ovšem pouhý bod jim chybí na HC ŠD.

Sobota 12:00 St.žáci TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HC ŠD Písek

Zatímco Orange Aréna bude v sobotu patřit mužům, odjedou starší žáci k teprve svému druhému utkání do Jindřichova Hradce. Písečtí hokejbalisté ve svém jediném utkání zvítězili v Blatné 5:2. Jejich nadcházející soupeř má na svém kontě dvě porážky a nepříliš lichotivé skóre 1:22, které je zapříčiněné především debaklem v Blatné, odkud Olymp s výpraskem 0:19.

Sobota 13:00 2. NHbL HC ŠD Písek – HBC Prachatice

V dalším kole nejvyšší jihočeské soutěže přivítají oranžovo-černí zatím neporažené Prachatice, které jsou díky lepšímu skóre v čele celé tabulky. Domácí po dvou porážkách v řadě dokázali taktéž dvakrát zvítězit, ale poslední výhra nad Hospřízí 3:0 se nerodila vůbec lehce. To zatím znamená průběžnou pátou příčku. To Horalové si s chůti doma zastříleli proti beznadějně poslednímu Falconu, kterému zpět na cestu do krajské metropole nadělili třináct gólů.

Neděle 10:00 2. NHbL HC ŠD Písek – HBC Zliv

Zhruba necelých dvacet hodin po konci bitvy s vedoucími Prachaticemi nastoupí A tým opět v Orange Aréně k dalšímu utkání. Jejich soupeřem bude tentokrát Zliv, která se po roční pauze vrátila do nejvyšší krajské soutěže. V minulém kole zaznamenal tým kolem Davida Šperla první vítězství v letošní sezóně, když celkem jednoznačně přehrál Vikingy na jejich hřišti 8:2.

Neděle 12:00 ml. Žáci HC ŠD Písek – HBC Plzeň

Závěr víkendového programu Švantláku obstarají mladší žáci. Ti minulou neděli nestačili trochu překvapivě na Třemošnou a museli zkousnout porážku 2:3 a pustili svého soupeře na druhé místo. Nyní je čeká nejtěžší protivník, suverénní Plzeň. Západočeši v minulém kole absolvovali utkání proti své záloze a podle předpokladů zvítězili vysoko 13:1, jejich celkové skóre po čtyřech odehraných zápasech je 51:3.

Redakce

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich