Švantlák vytěžil z víkendového dvojboje čtyři body

Marek Sup (v oranžovém vlevo) přijímá gratulace od spoluhráčů k jednomu ze svých dvou gólů, foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – HBC Prachatice 4:5 ss (1:3, 0:0, 3:1)

V sobotu zavítal do písecké Orange Arény vedoucí tým 2. NHbL Prachatice, které zatím neztratili ani bod. Své postavení potvrzovali hosté již od začátku zápasu. Při prvním střídání přišlo první vyloučení Švantláku a Horalové ihned trestali, když se poprvé v utkání trefil za Bučkova záda Martykán – 0:1. Na začátku třetí minuty následovalo další vyloučení domácích a Prachatice po minutě přesilovou hru znovu využívají, tentokrát byl zakončujícím hráčem Leffler – 0:2. Výborný vstup hostů do utkání pečetil na konci 7. minuty po spolupráci střelců úvodních branek svým druhým gólem Martykán – 0:3. S domácími to nevypadalo příliš dobře, svému soupeři nestačili a nedokázali se vymanit z tlaku ve své obrané třetině. V poslední pětiminutovce první třetiny se ale přeci jen obraz hry začal měnit a hra se vyrovnávala. A když se písečtí nedokázali prosadit z předbrankového prostoru, napřáhl na konci 13. minuty za červenou čárou Marek Sup a dalekonosnou střelou propálil Pixu – 1:3.

Prostřední část hry nenabídla žádnou změnu skóre, ale Písek se již dokázal svému soupeři vyrovnat a nepouštěl jej do dalších šancí, především díky tomu, že se domácí dokázali vyvarovat dalším vyloučením.

Do poslední třetiny vstupoval domácí tým s odhodláním vyrovnat i skóre zápasu. Jiskřičku naděje vykřesal znovu Marek Sup. Písek dostal ve 37. minutě možnost přesilové hry, která se mu ale příliš nedařila. Když to ale nešlo kombinačně, napřáhl obránce Švantláku znovu na půli hřišti a jeho střela ještě v letu zaplavala a skončila za bezmocným Pixou – 2:3. O dvě minuty později se oranžovo-černým vydařil rychlý kontr. Pelc uvolnil Marka Habarta a domácí kanonýr neomylně vyrovnal – 3:3. Na začátku 41. minuty ale přišel další zbytečný faul píseckých hokejbalistů a po minutě jej potrestal znovu Martykán, který tak zaznamenal hattrick – 3:4. Navíc byl vyloučen další domácí hráč, ale hosté další početní výhodu zužitkovat nedokázali. A tak se Švantlák nadechl k závěrečnému náporu. Suchý na začátku 44. minuty nahazoval míček na hostující branku, Jiří Mergl jej dokázal tečovat a bylo znovu vyrovnáno – 4:4. Po zbytek základní hrací doby již další změna stavu nenastala, následovaly tak samostatná střílení. V ní byl úspěšnější vedoucí tým tabulky a připsal si bod navíc. Písečtí se ale po nepovedeném úvodu dokázali zvednout a bod je pro ně o to cennější, neboť jsou prvním týmem, který dokázal proti Horalům bodovat.

Branky a nahrávky: 13. Sup (Vlášek), 38. Sup, 40. Habart (Pelc), 44. Mergl (Suchý, Vlášek) – 2. Markytán (Leffler, Dojčar), 5. Leffler (Cabák, Kotlík), 7. Markytán (Leffler), 42. Markytán, rozh. náj. Markytán

Střely: 17:19, Vyloučení: 5:6, Využití: 1:3, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 33

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Kozák, Suchý, Sup, Procházka – Hromádka, Vážný, Habart – Bíba, Pelc, Mergl – Kocourek, Bárta O., Vlášek

Václav Pelc přijímá gratulace po pěkné brance od Martina Kozáka (#33), vzadu Radek Volf, foto: Petra Štědroňská

HC ŠD Písek – HBC Zliv 7:1 (3:0, 0:1, 4:0)

Necelých dvacet hodin po bitvě s Prachaticemi nastupovali hokejbalisté HC ŠD znovu k dalšímu domácímu utkání. Do Orange Arény zavítal, v rámci nejvyšší krajské soutěže po více než roční odmlce, tradiční rival ze Zlivi. Domácí se chtěli vyvarovat špatnému úvodu, jaký předvedli o den dříve, a od začátku se snažili diktovat tempo hry. Jejich snažení se zúročilo v polovině 4. minuty, když se ujali vedení zásluhou Milana Hromádky – 1:0. Další šance ale zůstávaly nevyužity až do přesilové hry v 9. Minutě. Od modré nahazoval na Veselého písecký veterán Vážný, míček však před gólmanem Zlivi skočil a zastavil se až v síti hostující brány – 2:0. Povedenou třetinu završili elitní útočníci píseckého celku Habart s Hromádkou dvě vteřiny před první sirénou a druhý jmenovaný se radoval ze své druhé branky v utkání – 3:0.

Také v prostřední části hry byli nebezpečnější domácí hráči, ale Veselého překonat nedokázali. A tak se ke slovu dostali také hosté, kterých do Písku přijelo pouze sedm hráčů do pole. Zásluhu na tom měla znovu nedisciplinovanost píseckých hokejbalistů. Při druhé početní výhodě ve 20. minutě střílel od modré Šperl, Buček jeho střelu vyrazil pouze k volnému Masařovi a ten se nemýlil – 3:1.

V poslední třetině se hosté dostali pouze ke čtyřem střeleckým pokusům, ze kterých ale domácího Bučka již překonat nedokázali. Ke slovu se tak dostali znovu hráči Švantláku. Střelecké hody v poslední části odstartoval samostatnou akcí ve 37. minutě Václav Pelc. Písecký obránce doběhl míček v rohu útočné třetiny, elegantně se zbavil zlivského protivníka a efektně zakončil nad Veselého rameno – 4:1. Tato akce by si v hokejové extralize určitě říkala o Zlatou helmu. O minutu později se domácí radují znovu, když Kozák nahrál Habartovi a nejproduktivnější hráč Švantláku v minulé sezóně přidal pátý gól do zlivské sítě – 5:1. Ve 43. minutě se z druhé branky raduje Zdeněk Vážný, který zakončil spolupráci s Hronkem a Bíbou – 6:1. V poslední minutě mohl nejstarší domácí hráč přidat hattrick, ale v samostatném nájezdu na Veselého úspěšný nebyl. Dostal se však k vyraženému míčku, přihrál jej na nabíhajícího Pavla Bíbu a ten dal utkání definitivní podobu – 7:1.

Branky a nahrávky: 4. Hromádka (Volf R.), 9. Vážný (Procházka), 15. Hromádka (Habart, Pelc), 37. Pelc, 38. Habart (Kozák), 43. Vážný (Hronek, Bíba), 45. Bíba (Vážný) – 20. Masař (Šperl)

Střely: 39:14, Vyloučení: 4:5, Využití: 1:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 39

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Kozák, Suchý, Sup, Procházka, Pelc – Hromádka, Volf R., Habart – Bíba, Vážný, Mergl – Kocourek, Vlášek

K dalšímu utkání bude zajíždět HC ŠD v sobotu do Českých Budějovic, kde se jim od 12 hodin postaví zatím beznadějně poslední Falcon.

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain