B tým porazil Tábor díky 1. třetině a je již na 5. místě

Záloha si letošní zápasy, narozdíl od loňské sezóny, užívá ve velké pohodě

HC ŠD Písek B – SK Tábor B 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Po vyloupení Suchdola nad Lužnicí z minulého týdne, se tentokrát písecká záloha představila na svém hřišti. Soupeřem jí byl Tábor B. Dlouhou dobu to vypadalo, že se zápas vůbec neuskuteční. Sedm Husitů s gólmanem Šikýřem dorazilo až těsně před plánovaným vhozením bule. Po zpoždění však utkání mohlo začít.

Tentokrát si značnou převahu v počtu hráčů vyzkoušel Švantlák. Již od vhození první bule to bylo velmi znát. Hosté se nikam nehnali a co se týče přístupu k hráčům, také to nebylo z jejich strany optimální. Většinu svých střídání domácí strávili v útočném pásmu. Rychlou kombinací a pohybem si vytvářeli i první šance. Tábor zatím odolával. Na první trefu se čekalo až do osmé minuty. To si na modré převzal míček Lukáš Vlášek, obehrál protihráče, dostal se do slibné střelecké pozice a umístěnou střelou se nemýlil – 1:0. Důležitá první branka písecké uklidnila. Navýšení skóre se konalo v čase 11:50. Obávaný dělostřelec Marek Sup svým typickým způsobem propálil brankáře hostí – 2:0.

První sekundy druhé patnáctiminutovky nenaznačovali, že by se táborští mohli dostat do zápasu. Střelecká převaha byla jasně na holích Písku. Mírné zlepšení zaznamenali hosté v druhé půli této třetiny a přišla také jejich střelecká chvíle. Svůj důraz na brankovišti domácích předvedl útočník Portl a bylo sníženo – 2:1.

Poslední část zápasu byla tedy navzdory průběhu stále ještě otevřená. Táborským stačila jediná dobrá šance k vyrovnání. Jedna z nich přišla při vyloučení domácího hráče za sekání. Zůstala nevyužita i díky Karlovi Bučkovi, který sice občasné, ale o to nebezpečnější výpady Husitů utlumil ve své výstroji. Už to nebyla tak jasná převaha zálohy Švantláku jako na začátku střetnutí. Ovšem i přesto se především písečtí útočníci dostávali do stoprocentních šancí. Ty podobně jako domácí brankář, vychytal skvělými zákroky i jeho sok na opačné straně. Od 36. do 40. minuty hráli domácí hráči početní výhody. Střeleckou nemohoucnost však ne a ne prolomit. Těsný výsledek stále trvá. To už probíhají poslední dvě minuty utkání a očekával se závěrečný tlak Tábora včetně odvolání Šikýře. Promítla se však fyzická nevýhoda hostů a na vyrovnání jim naštěstí nezbyly síly. Písečtí si počínali jako mazáci a drželi míček až do závěrečné sirény daleko od branky Karla Bučka. Vydřené vítězství ale i to se počítá a písecká záloha si tak připisuje další tři body do tabulky krajské ligy.

Branky HC ŠD B: Vlášek, Sup

Střely: 34:16, Vyloučení: 3:3, Využití: 0:0

Sestava HC ŠD B: Buček – Bárta J, Sup, Máša, Procházka – Mergl, Kolář, Bíba – Kocourek, Bečvář, Vlášek – Novák, Růžička, Zábranský

Autor: Jakub Novák