"Habítko" hlavním strůjcem tuctového přídělu Falconu

Marek Habart (vlevo #71) se raduje se spoluhráči po jednom z gólů v síti Falconu,

HBC Falcon Č. B. – HC ŠD Písek 0:12 (0:5, 0:3, 0:4)

K dalšímu utkání 2. národní ligy zajížděl písecký HC ŠD do Českých Budějovic, kde jej přivítal beznadějně poslední Falcon. Papírové předpoklady se začaly vyplňovat hned od úvodního vhazování. Již ve 27. vteřině totiž zakončoval Habart přihrávku Vážného do domácí svatyně a hosté se mohli radovat – 0:1. Marek Habart si na českobudějovickém otevřel střelnici. Po pěti minutách přišel další jeho úspěšný zásah – 0:2. Na začátku 10. minuty se poprvé radoval další střelec sobotního utkání Pavel Kolář – 0:3. Ve 13. minutě dostal míček na modrou Martin Kozák a poslal jej tentokrát tvrdou a přesnou střelou mezi Hrbáčkovy betony – 0:4. Povedenou úvodní třetinu zakončil na začátku 15. minuty kdo jiný, než Marek Habart, který tak hned zkompletoval svůj hattrick – 0:5.

Ve druhé třetině již hráči Švantláku zvolnili, přesto dokázali střelecký účet navyšovat. V 19. minutě přidává další branku Kocourek – 0:6. O dvě minuty později se po samostatné akci prosadil Pavel Kolář – 0:7. Bylo by divné, kdyby branku nevsítil také Marek Habart, to se počtvrté v utkání stalo na konci 22. minuty – 0:8. Ač skóre narůstalo, domácí gólman Hrbáček dokázal předvádět neuvěřitelné zákroky, kterými bavil přítomné a zároveň zachraňoval tým Falconu od daleko většího gólového přídělu.

Gólový účet poslední třetiny načal Pavel Kolář, který tak zkomletoval svůj hattrick – 0:9. Jubilejní desátou branku píseckého týmu a svoji druhou v utkání vstřelil Kocourek – 0:10. V čase 43:38 přidává svoji pátou brankou v utkání střelou kolem Hrbáčkových betonů Marek Habart – 0:11. O sedm sekund později uzavřel střeleckou listou utkání Jiří Mergl – 0:12.

Branky a nahrávky: 1. Habart (Vážný), 6. Habart (Mergl, Kozák), 10. Kolář (Mergl), 13. Kozák, 15. Habart (Kozák), 19. Kocourek (Kozák), 21. Kolář, 22. Habart (Bárta O.), 36. Kolář (Bíba, Kozák), 36. Kocourek (Mergl), 44. Habart (Kozák), 44. Mergl (Kocourek)

Střely: 16:34, Vyloučení: 1:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 8

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Kozák, Pelc, Sup, Procházka – Vážný, Bárta O., Habart – Bíba, Kolář, Mergl, Kocourek

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: K utkání jsme přistoupili zodpovědně a od úvodní minuty jsme šli za vítězstvím. Domácí hrozili z občasných brejků, které Buček s přehledem likvidoval, a hráči si s chutí zastříleli.

Nyní o prodlouženém víkendu mají písečtí hokejbalisté volno a v ligové soutěži se představí znovu až v sobotu 2. listopadu, kdy na svém hřišti od 13 hodin přivítají Pedagog.

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde