Cenné tři body přivezla záloha Písku z utkání s Olešníkem

Záloha vybojovala proti Olešníku další tři body, foto: Archiv

HC Olešník - HC ŠD Písek 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)

Zálohu Písku nečekal tento víkend vůbec lehký soupeř. Tým vedený trenérem Markem Supem zajížděl k venkovnímu utkání do Zlivi, kde hraje svá domácí utkání místní Olešník. Domácí, kteří jako jediní dokázali porazit lídra soutěže Protivín, byli mírnými favority. Písečtí přicestovali v málo oblíbeném počtu 11 hráčů. Do branky oranžovo-bílých se po dvoutýdenní odmlce vrátil Martin Kukrál.

První třetina začala opatrně z obou stran. Nikdo se nechtěl dopustit zbytečných chyb, které by mohly ovlivnit celé utkání. V 7. minutě dostali hosté k dispozici první přesilovou hru, která se jim bohužel nepodařila využít. Písečtí nabuzení tlakem, který si dokázali vytvořit díky přesilovce, stále častěji zamykají domácí v jejich třetině, z čehož plyne další faul domácích. Na hrací plochu nastupuje opět přesilovková formace hostí, které se však opět nedaří využít této výhody. Během první třetiny se už nic zvláštního nepřihodilo a tak svítí na ukazateli skóre 0:0.

První minuty druhé třetiny začaly pro písecké výborně. Obránce hostí Hnyk vybojoval míček na středu hřiště, přihrál volnému Jakubovi Novákovi na vrcholek levého kruhu, ten nic nevymýšlel, vystřelil míček skrz chumel hráčů, a ten skončil až za bezmocným Mičanem - 0:1. Hosté se však neradovali ze svého vedení moc dlouho. Dvě minuty poté se radovali také domací hokejbalisté - 1:1. Ve 24. minutě se dostal míček k obránci Supovi, který našel lobem na útočné modré Milana Růžičku, jenž tvrdou střelou překovává domácího brankáře - 1:2. Postupem času se začala projevovat nervozita na domácích hráčích a to vyústilo ve 27. minutě k další přesilové hře. Přesilovková formace hostí se usadila v útočném pásmu, začala roztáčet kolotoč, který se zastavil u obránce Supa, který vystřelil svou obávanou střelu směrem na Mičana a před brankářem hostí výborně tečoval mezi betony hostující Vlášek - 1:3. Ještě před druhou sirénou přišla další rána pro domácí. V 29. Minutě přidává svůj druhý gól Milan Růžička, díky skvělému napadání v útočném pásmu - 1:4

Hosté začali třetí třetinu s jasným úmyslem a to, udržet současný stav, popřípadě navýšit své vedení. A to se jim v 37. minutě povedlo. Lukáš Vlášek výborně vystihl rozehrávku hostí, na nic nečekal a vystřelil ostrý projektil, na který byl domácí gólman bezmocný - 1:5. Písečtí, jakoby uspokojeni svým náskokem, přestali běhat a z toho vyústilo snížení z hole domácího Ruprechta - 2:5. To však bylo ze strany domácích vše a hosté si tak dokráčeli pro své páté vítězství v sezóně.

Branky a nahrávky: 19. Vavroch (Čipera), Ruprecht (Čipera) – 18. Novák (Hnyk), 24. Růžička (Sup), 27. Vlášek (Sup, Mergl), 29. Růžička (Vlášek, Bárta), 37. Vlášek

Střely: 25:35, Vyloučení: 6:4, Využití: 1:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 10

Sestava HC ŠD Písek B: Kukrál – Bárta J., Sup, Procházka, Hnyk – Novák, Mergl, Kocourek, Zábranský, Vlášek, Růžička, Bíba,

Trenér B-teamu po utkání řekl: Chtěl bych moc poděkovat všem zúčastněným hráčům, předvedli skvělý týmový výkon. Svůj dík bych chtěl zároveň říct našemu brankářovi, který po delší pauze absolvoval a odchytal výborné utkání. Jedinou kaňkou na této výhře je přístup některý hráčů, který mě velmi mrzí.

Autor: Marek Sup

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich