Mládežnické okénko - spousta branek v každém utkání

Miroslav Rychlík (v černém) dokázal Jihlavě v jediném utkání nastřílet 8 branek,
foto: Alice Hnyková

St. žáci: HC ŠD Písek – SK Jihlava 6:1 (0:1 5:0 1:0)

Uběhlo pouze 16 sekund a po dlouhé nahrávce Kocha otevřel skóre nechytatelnou střelou do víka Hlavatý – 0:1. To byl pro domácí obrovský šok, ze kterého se nevzpamatovali po celou první třetinu. Do druhé části vstoupili domácí daleko lépe. Hned v úvodu srovnal skóre Šimůnek – 1:1. Dále šance střídala šanci. Až ve 21. minutě v rozmezí 18 sekund skórovali Muchl a Duchoň – 3:1. V samém závěru ještě přidali domácí dvě branky a vyhráli druhou část 5:0. Ve třetí třetině se z mnoha šancí už ujala pouze střela Janouška, který stanovil výsledek na 6:1.

Branky HC ŠD: Šimůnek 2, Muchl, Hora, Duchoň, Janoušek

St. žáci: HC ŠD Písek-SK Jihlava 17:0 (4:0 4:0 9:0)

Domácí chtěli do utkání vstoupit lépe než do prvního utkání a to se jim povedlo. Hned v první minutě dali dva góly, uklidnili se a vytvářeli si další šance. Hosté zlobili jen sporadicky a jejich výpady bezpečně likvidoval brankář Čapek. Po dvou třetinách svítil na tabuli výsledek 8:0, ale to domácím nestačilo a přidali v poslední části ještě 9 gólů a stanovili výsledek na konečných 17:0.

Branky HC ŠD: Rychlík 8, Duchoň 3, Šimůnek 3, Hnyk M. 2, Beličková

Sestava HC ŠD: Čapek – Beličková H., Janoušek, Hnyk Š., Sýkora – Diviš, Muchl, Rychlík, Duchoň, Hora, Šimůnek, Hnyk M.

Trenér HC ŠD Vít Čapek: Gól v prvním zápase hned v 16. sekundě nás doslova zmrazil a trvalo celou první třetinu, než jsme začali produkovat hokejbal. Od druhé třetiny jsme již na hřišti dominovali. Ve druhém zápase nám pomohli v úvodu dvě branky, a pak jsme si s chutí zastříleli.

Ml. žáci: HBC Škoda Plzeň A – HC ŠD Písek 10:0 (4:0 2:0 4:0)

Mladší žáci ŠD zajížděli k dalšímu svému zápasu do Plzeňské haly k vedoucímu celku ,ale ten se ukázal jako soupeř nad jejich síly a po jednoznačném průběhu utkání si odváží nadílku 10:0.

Ml. žáci: HBC Škoda Plzeň B – HC ŠD Písek 0:9 (0:3 0:2 0:4)

V neděli opět cestovali mladší žáci do Plzně, tentokrát k utkání s B týmem. Zde však jasně dominovali hostující hráči. Svůj první hattrick v hokejbalové kariéře si připsali Šuhaj a Novotný, k nim se ještě přidali střelci Konopa, Řezáč a Januška a skóre uzavřeli na 9:0.

Sestava HC ŠD: Bauš – Tampier, Januška, Šuhaj, Konopa, Novotný, Beličková K., Řezáč, Kroupa, Přibyl, Brčák, Lochman, Matašovský, Polanský, Kocour, Polák

Trenér HC ŠD Roman Konopa: V sobotu jsme proti „A“ Škodovce moc šancí neměli, to nás ještě podržel brankář Bauš. Za to v neděli jsme zase na hřišti dominovali my. Máme mladý a nezkušený tým, kluci z hokeje toho moc s míčkem nenatrénují, ale zase to nahrazují bojovností a velkou touhou hrát hokejbal.

Autor: Vít Čapek

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde