Čtvrtá výhra v řadě posunula Písek na třetí příčku

Jiří Mergl byl proti záloze Prachatic dvakrát střelecky úspěšný

HC ŠD Písek B – HBC Prachatice B 8:1 (1:0, 5:0, 2:1)

Písečtí ve snaze potvrdit formu z posledních utkání přivítali na domácím hřišti zálohu Horalů z Prachatic. Hosté dorazili k utkání pouze se šesti hráči do pole. Domácí tým, který vyhrál poslední tři utkání v řadě, chtěl navázat na dobré výkony a i nadále se udržet na vítězné vlně.

Domácí se snažili hned od začátku diktovat tempo hry a zbytečně nepouštět Horaly do přečíslení, ze kterých by mohli ohrozit domácího gólmana. Na první gól utkání si diváci museli počkat až do 9. minuty, kdy se poprvé prosadila výpomoc z A mužstva Jirka Mergl – 1:0. Písečtí jakoby se spokojili s jednobrankovým vedením, přestali běhat a začali stále více přizpůsobovat hru svému soupeři.

O přestávce si vzal slovo mezi hráči trenér domácích, kterému se nelíbil přístup jeho svěřenců během první třetiny. Bylo vidět, že si hráči vzali tato slova k srdci a na začátku druhé třetiny to bylo jasně znát. V 18. minutě vybojoval míček domácí Zábranský, přihrál do strany na volného Supa, který střelou švihem zvýšil vedení svého celku – 2:0. Na další gólovou radost si diváci museli počkat do 22. minuty utkání, kdy byla k vidění asi nejhezčí akce zápasu. Útočící Mergl vyzval pasem do úniku Koláře, který intuitivně viděl nabíhajícího Pavla Bíbu. Pro něho už nebyl problém zavěsit do prázdné branky – 3:0. Ve 27. minutě byla k vidění další hokejbalová paráda. Bečvář vybojoval míček v rohu hřiště, našel volného Vláška mezi kruhy, který střelou do růžku nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 4:0. Na časomíře svítil čas 27:30, když se prosadil útočník první formace Pavel Kolář – 5:0. Minutu před koncem druhé třetiny se potvrdila jedna hokejbalová pravda, když nevíš co míčkem, vystřel ho na bránu. Tímto se také řídil Jirka Mergl, který přejel červenou čáru a střelou golfem překonal brankáře – 6:0. Hostujícím se druhá třetina vůbec nevyvedla a na ukazateli skóre tak svítil šestibrankový rozdíl.

Třetí třetina začala opatrně z obou stran. Písečtí, vědomi si svého vedení, se nikam nehrnuli a hosté kvůli únavě také nehýřili aktivitou. Ve 33. minutě vybojoval míček v útočném pásmu Jindra Bárta a střelou nad beton zvýšil náskok svého týmu – 7:0. Ve 34. minutě kosmeticky upravil skóre hostující Matoušek – 7:1. Poslední gól utkání zaznamenal v 41. minutě domácí Bečvář, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 8:1. Písečtí tak navázali na úspěchy z minulých utkání a vyhráli již počtvrté v řadě. Příští týden čekají zálohu Švantláku těžcí soupeři z horních pater tabulky. V sobotu je čeká zápas s pivními hvězdami na jejich hřišti v Pluhově Žďáře a v neděli zavítá do Orange arény první celek KHBL. Platan Protivín.

Branky a nahrávky: 9. Mergl (Kolář), 18. Sup (Zábranský), 22. Bíba (Kolář, Mergl), 27. Vlášek (Bečvář, Tanics), 28. Kolář (Zábranský), 30. Mergl (Máša), 33. Bárta (Bečvář, Vlášek), 41. Bečvář (Vlášek) – 34. Matoušek

Střely: 34:15, Vyloučení: 1:1, Využití: 0:0, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 8

Sestava HC ŠD Písek B: Kukrál – Sup, Hnyk, Tanics, Máša – Kolář, Bíba, Mergl, Bečvář, Vlášek, Bárta J., Zábranský, Růžička

Trenér B-teamu Marek Sup po utkání řekl: Po delší době jsme si pořádně s chutí zastříleli. Hráči předvedli výborný týmový výkon. Jediná škoda je, že jsme nepomohli našemu brankáři k zisku čistého konta, které by si jistě zasloužil. Teď je třeba nabrat síly na příští víkend a snažit se získat co nejvíce bodů.

Autor: Marek Sup

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich