Švantlák ztratil zápas s Pedagogem ve druhé třetině

Marek Habart znovu motal obráncům hlavy, jeho gól ale porážku s Pedagogem pouze zmírnil,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy (z utkání s Táborem)

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č. B. 2:5 (0:1, 1:4, 1:0)

Švantlův Dvůr přivítal v dalším domácím utkání českobudějovický Pedagog, na který se mu příliš nedaří. Domácí měli k dispozici pouze osm hráčů do pole, ale hned po prvním střídání musel odstoupit Kabele, takže celý zápas odehráli pouze v sedmi lidech. Hosté šli do vedení v 6. minutě zásluhou Fiejla – 0:1. Přesto měli hráči Švantláku několik dobrých příležitostí, které ale nedokázali využít.

V úvodu prostřední části hry to byli oranžovo-černí, kteří se více tlačili před soupeřovu branku. Na začátku 19. minuty udržel Hronek míček v útočném pásmu, Habart přihrál Vážnému a ten dokázal propálit hostujícího gólmana Bílého – 1:1. O dvě a půl minuty později ale šel Pedagog znovu do vedení, když se podruhé v utkání prosadil Fiejl – 1:2. Ve 34. minutě hosté navýšili vedení o dvě branky zásluhou Selingera – 1:3. Pedagog přebíral otěže utkání do svých rukou a vše korunoval povedeným závěrem druhé třetiny. Na začátku 29. minuty zvyšoval po přihrávce kapitána Pavlíka Adam Bárta na 1:4. A o necelou minutu později díky Janečkovi vedli hosté již o čtyři branky – 1:5.

Domácím se úplně rozsypal systém hry, který nedokázali v malém počtu hráčů dodržovat. Trenér Čapek tak měl před poslední třetinou ke svým svěřencům důrazný pohovor. Jeho hráči se přesto nevzdávali a ve 32. minutě se jim povedlo skvěle sehrát hru v oslabení. Habart utekl českobudějovickým obráncům a tváří v tvář proti Bílému se nemýlil – 2:5. Když pak měl Švantlák výhodu přesilové hry, tak ji nedokázal zužitkovat a brzy mu skončila po vlastním prohřešku proti pravidlům. V závěru ještě vsadili písečtí vše na jednu kartu, vyslali do útoku čtyři hráče a vzadu zůstával jediný obránce. Tlak v hostující třetině ale ke změně skóre nevedl, a tak si Pedagog zaslouženě odváží všechny tři body.

Branky a nahrávky: 19. Vážný (Habart, Hronek), 32. Habart – 6. Fiejl (Janda), 21. Fiejl (Pavlík), 24. Selinger (Koláž, Janeček), 29. Bárta A. (Pavlík), 30. Janeček (Dlugoš)

Střely: 24:30, Vyloučení: 4:7, Využití: 0:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 20

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Kozák, Pelc – Vážný, Mergl, Habart, Volf R., Kabele

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: Pokud nebudeme hrát zápasy na dvě lajny, tak jenom vůle po vítězství nám nestačí. Dostáváme hrozně laciné branky a sami se na branku hrozně nadřeme. Pedagog vyhrál zcela po zásluze. My musíme zkusit zabrat v dalším zápase a nesmí zůstat jen u slov.

O nadcházejícím víkendu měl HC ŠD zajíždět do Zlivi, ale pravděpodobně dojde k odložení tohoto utkání. Jisté je, že se v dalším domácím utkání představí v sobotu 16. listopadu, kdy od 13 hodin přivítá posledního vítěze krajské nejvyšší soutěže, Betonovu Holubov.

Autor: Václav Pelc

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde