I přes nepovedený závěr si Písečtí připsali další výhru

HC ŠD PÍSEK - SK TÁBOR 6 : 4 (3:1, 2:0, 1:3)

Hokejbalová oblastní liga měla na programu 4. kolo.
Písečtí v něm hostili mužstvo od Jordánu a potvrdili roli favorita.
Píseckým hráčům vyšel vstup do zápasu, po 35 vteřinách vypálil od modré domácí kapitán Kozák a jeho střelu nohou tečoval za Pátkova záda Kabele. Půlminuty poté musel gólman Pátek lovit míček ze své klece podruhé, Vážného střela se otřela o hokejku jednoho z hostujících obránců tak nešťastně, že míček přeskočil táborského Pátka a dopadl do branky. Střelec si tak dal ke svým osmatřicátým narozeninám krásný dárek. A když na začátku 6. minuty důrazný V. Roth doklepl střelu Kubeše, zdálo se že si hosté domů odvezou slušný debakl. Jenomže domácí tříbrankový náskok uspokojil a hosté začali být čím dál víc nebezpečnější. V 11. minutě se mezi domácí obranou proháčkoval Terber a propálil Bučka v domácí svatyni.
I úvod druhé části hry patřil hostujícím hráčům, jenže gólman Buček ukázal, že letos je připraven na sezónu velice dobře.V 19. minutě vrátil domácím tříbrankový náskok Habart, po vzorné spolupráci první formace. Ve 25. minutě se míček dostal na modrou k píseckému Bártovi a ten lehkou střelou překvapil všechny přítomné.
Trenér Čapek měl letos poprvé k dispozici Jana Rotha a ten dokázal, že i letos bude platným hráčem. Jeho třetí formace s mladíčky Průšou a Merglem si vytvořila hned několik slibných šancí, ale v koncovce jim chybělo více klidu a zkušeností.
Na 6:1 zvyšoval ve 36. minutě Kabele, který střelou do prázdné branky zakončil překrásnou kombinaci přesilovkové formace.
Domácí hráči ale pak přestali hrát a táborští trestali a když v čase 44:47 hostující Hrouda snižoval na 6:4, trenér domácích Čapek si mohl na střídačce hlavu ukroutit. Ale i tak si domácí připsali čtvrtou výhru a nadále kráčí soutěží bez porážky.

branky: Kabele 2 (O. Gába, Kozák), Vážný, V. Roth (Kubeš), Habart (O. Gába, Kabele), Bárta (O. Gába)
- Terber 2 (Pešl 2), Menzel, Hrouda (Šuléř)

sestava ŠD: Buček - M. Gareis, Pelc, Sup, Kozák, Marek, Bárta - Kabele, O. Gába, Habart - Vážný, Kubeš, V. Roth
- Průša, J. Roth, Mergl.

K dalšímu zápasu pojedou hráči Švantláku do Českých Budějovic, kdy se v neděli 17. 10. od 14 hodin střetnou
na Pedagogu s místním SK.

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich