Mládežnické okénko - nedobytná Orange Aréna

Ondřej Hora svádí souboj s blatenským obránce,
vzadu v bílém zleva Miroslav Rychlík a Ondřej Duchoň

HC ŠD Písek-TJ Datel Blatná 4:2 (1:0, 1:1, 2:0)

Starší žáci HC ŠD hostili v dalším kole na svém hřišti tradičního rivala z Blatné a nikoho jistě nenapadlo, co vše zápase uvidí. A bylo toho dost. Domácí nastoupili k zápasu jako vedoucí celek tabulky a po posledním vítězném utkání v Blatné i jako favorit. To vše potvrdil hned v 2. minutě. Hora po vítězné buly Diviše a přiťuknutí Matěje Hnyka nedal hostujícímu Šuhajovi šanci – 1:0. Obě mužstva hrála útočně a šance střídala šanci. Hostující šuhaj se vyznamenal zejména při šancích Rychlíka a Duchoně, na druhé straně Čapek zlikvidoval šance Brauna a sólový nájezd Havla.

Druhá část měla stejný průběh jako první. V 16. minutě po závaru před domácí brankou vyrovnal agilní Braun – 1:1. Ve 22. minutě zachytil špatnou rozehrávku hostí Duchoň a jeho tvrdou střelu hostující brankář neudržel a domácí kanonýr Rychlík rybičkou strhnul vítězství na stranu domácích – 2:1. Pouze 2 sekundy před koncem druhé části se odehrál důležitý moment zápasu. Po neodpískaném zakázaném uvolnění atakoval hostující Vinter na hraně pravidel domácího brankaře při rozehrávce za brankou, ten neudržel nervy a ohnal se po soupeři a zcela poprávu obdržel trest vyšší trest a trest do konce utkání. Pro domácí lavičku nastala prekérní situace a musela obléknout do brankářské výstroje obránce Šimona Hnyka.

Do třetí třetiny tak vstupovali domácí ve dvojnásobném oslabení, ale i přesto se jim podařilo skórovat. Po střele Duchoně mířil do černého opět Rychlík – 3:1. Domácí svoji aktivní hrou nepouštěli hosty téměř do žádné šance. Až ve 27. minutě po špatné rozehrávce Beličkové vstřelil kontaktní gól Havel – 3:2. Ale to bylo vše ze strany Daltů. 17sekund před koncem zkompletoval svůj hattrick Rychlík a uzavřel skóre – 4:2.

Branky HC ŠD: Rychlík 3, Hora

Sestava HC ŠD: Čapek – Hnyk Š., Beličková, Sýkora, Diviš, Hora, Muchl, Duchoň, Hnyk M., Votruba, Brož, Lochman, Rychlík

Trenér HC ŠD Vít Čapek: Utkání mělo vše – góly, emoce na hřišti i v hledišti. Jsem moc rád, že jsme dovedli utkání do vítězného konce i přes obrovskou komplikaci, kdy se naprosto zbytečně nechal vyloučit náš gólman a značně nás tím oslabil. Ale co jsme předvedli ve třetí části, to klobouk dolů před všemi, co bojovali na hřišti.

Adam Měchura (vlevo) v prvním utkání s Dobřany vstřelil dvě branky svého týmu

Ml. žáci: HC ŠD Písek – Snack Dobřany  6:2 (1:1, 0:1, 5:0)

Domácí nastoupili k utkání s velkou chutí, ale střelecká nemohoucnost je provázela téměř dvě třetiny. Na začátku utkání se trefil Kovařík – 1:0. Ale to bylo ze strany domácích vše. Z náhodného protiútoku hosté vyrovnali. Ve druhé části byli hosté i lepší a brankou Laňky se dostali do vedení – 1:2. Až přeházení pětek ve třetí třetině se ukázalo jako dobrý tah. Hned ze začátku vyrovnal Měchura – 2:2.  Následně Konopa přidal branku a domácí dalšími třemi góly upravili stav na 6:2.

Branky HC ŠD: Měchura 2, Konopa 2, Hnyk M., Kovařík

Sestava HC ŠD: Bauš – Beličková K., Hnyk Š., Měchura, Kurfurst, Kovařík, Hnyk M., Lochman, Votruba, Konopa

Ml. žáci: HC ŠD Písek – Snach Dobřany 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

V druhém zápase se opět pustili domácí do soupeře a zejména první lajna domácích si vytvářela obrovská tlak, ale brankář hostí doslova čaroval, a tak po první části to bylo po střele Řezáče pouze 1:0. Ani ve druhé části se obraz hry nezměnil a na 2:0 dal Brčák. Ve třetí části nastřelili tyčku domácí Hnyk Š. a Lochman, až se do černého trefili znovu Brčák a Polák upravili na 4:0.

Branky HC ŠD: Řezáč, Brčák, Hnyk Š., Lochman

Sestava HC ŠD: Bauš – Měchura, Kurfurst, Kovařík, Konopa, Řezáč, Polák, Hnyk Š., Votruba, Brčák, Hnyk M., Lochman

Trenér HC ŠD Roman Konopa: V prvním zápase jsme začali vlažně, bez pohybu a se špatnou střelbou. Až změny v sestavě v poslední části se ukázaly jako přínos. Ve druhém zápase to byla hra téměř na jednu branku. Jsme rádi za obě vítězství, hráče musím pochválit

Autor: Vít Čapek