Rozjeté béčko si připisuje další vítězství proti Včelnici

Martin Kukrál v brance HC ŠD dovolil Nové Včelnici pouze jedinou gólovou radost

HC ŠD Písek B – TJ HC Dranreb N. Včelnice 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Po veledůležitém utkání z minulého týdne, ve kterém písecká záloha zvládla souboj s vedoucím Protivínem, se nadcházející kolo opět představila v domácí nedobytné tvrzi. Sobotním soupeřem byla Nová Včelnice. Tým, který byl o propastných 19 bodů a osm příček níže než-li Písek. I přes tento rozdíl, však v domácím výběru panovala pokora a pokyny hrajícího trenéra byly jasné. Nepodcenit na pohled slabšího soupeře a poctivě si dojít za výhrou.

První okamžiky naznačily, co od dnešního střetnutí očekávat. Písečtí se snažili zahájit tlakem a vstřelit první uklidňující trefu. Včelnice však potvrzovala roli soupeře, který ač odchází bodově na prázdno, nedává svou kůži lacino a neprohrává závratnými debakly. Chudou třetinu na střely mohli změnit hosté ve své početní výhodě v sedmé minutě. Zůstala nevyužita. O tři minuty později dostalo prostor i přesilovkové komando Švantláku. Chyběl bohužel ten správný moment překvapení. Akcie domácích zvedá dalším faulem hostující Máša. Pár vteřinek se tak hraje v poměru 5 ku 3. To včelničtí přežívají, ale unavená čtyřka již byla krátká na pokus Martina Zabranského, který zužitkoval finální přihrávku od Marka Supa – 1:0.

Pocit z vedení domácím vydržel pouze přes přestávku. Uběhlo 31 sekund a možná nekoncentrovaní písečtí hráči dali až příliš mnoho prostoru Strašíkovi. Ten se rozběhl od červené a nikým neatakovaný se dostal až k pozemní gólové trefě – 1:1. O několik okamžiků později odchází na trestnou lavici právě Strašík, v zápětí i domácí bek a hraje se čtyři na čtyři. Jaká je v jednoduchosti síla ukazuje Marek Sup, jenž si zopakoval spolupráci s Martinem Zabranským, ten tentokrát nahrává a prvně jmenovaný nad ničím nepřemýšlel a svižnou ranou z velké dálky překvapuje Šmída – 2:1. Kolonka střeleckých pokusů na straně píseckých se začínala značně zaplňovat a přicházely i další šance. Jednu takovou využívá, po asistenci Matese Kocourka, útočník Milan Růžička, který svým typickým způsobem, tedy rychlým švihem přes obránce navyšuje na 3:1. To ještě nebylo zdaleka v této části vše. Probíhají její poslední dvě minuty a konečně se prosazuje i druhá lajna Písku. Jakub Novák sklepává těžký vzdušný pas na útočné modré, při snaze se vystavil postavení mimo hru, ale doslova zuby nehty se doplazil zpět, aby si mohl míček převzít jeho parťák z útoku Lukáš Vlášek, který se v rychlosti dostal do pásma a svižnou ranou se nemýlil – 4:1.

Do poslední třetiny tak nastupovali oranžovobílí se slušným náskokem tří branek. Doposud hrozili hosté spíše jen ojediněle z brejků. I když měl i tentokrát více práce brankář Šmíd, zahřál se i Martin Kukrál, který po polevení svých spoluhráčů čelil několika tvrdým ranám. Ukazuje však svou pohodu a jistotu a pokusy zneškodňuje. Ve 34. minutě Lukáš Vlášek vysílá pasem podél mantinelu Jakuba Nováka, ten utíká svému strážci a probíjí se před branku. Jeho pokus ještě kryje včelnický gólman, ale svůj hlad po trefě ukazuje Jindřich Bárta, jenž podpořil útočníky a důrazem se prosazuje následnou dorážkou – 5:1. Zbývalo ještě deset minut do konce zápasu, ale žádné kosmetické úpravy na jedné či druhé straně na ukazateli skóre se nekonaly.

Rezerva Písku tak potvrdila výbornou formu a získává již své osmé vítězství v lize a stále se může pyšnit nejlepší obrannou v lize. Následující sobota bude opět ve znamení jihočeského derby dvou blízkých rivalů. Písečtí se představí na hřišti stále vedoucího týmu tabulky a zopakují si nedávný napínavý souboj s Protivínem.

Střely: 33:15, Vyloučení: 4:5, Využití: 1:0

Sestava HCŠD B: Kukrál – Sup, Tanics, Máša, Procházka, Hnyk, Bárta J – Kolář, Mergl, Bíba – Novák, Vlášek, Kocourek – Kobližka, Zabranský, Růžička

Branky a přihrávky HCŠD B: Zabranský (Sup), Sup (Zabranský), Růžička (Kocourek), Vlášek (Novák), Bárta J (Novák, Vlášek)

Autor: Jakub Novák