Mládežnické okénko - vítězný víkend zkazila prohra v Třemošné

Petr Hanousek se vrátil po zranění kolenea hned skóroval

St. žáci: HC ŠD Písek – SK Suchdol nad Lužnicí 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Starší žáci v maratonu víkendových utkání přivítali na svém hřišti houževnatý tým Suchdola a již od první minuty vše naznačovalo, že to nebude tak lehký souboj, jak si mnozí domácí hráči představovali. Na úvodní branku si museli domácí fanoušci počkat až do 18. minuty, kdy Hanousek, který nastoupil po delší odmlce zaviněné zraněním kolene, našel Šimona Hnyka ten otevřel skóre – 1:0. Také v dalších minutách pokračoval souboj píseckých střelců s výbornou obranou Suchdola v čele s gólmanem Brůžkem. Až 74sekund před koncem utkání se prosadil kanonýr Rychlík – 2:0. Následně na konečných 3:0 upravil do prázdné branky Hora.

Sestava HC ŠD: Čapek – Hnyk Š., Janoušek, Sýkora, Hora, Duchoň, Šimůnek, Hnyk M., Muchl, Konopa, Hanousek, Rychlík

Trenér HC ŠD Tomáš Bárta: Tak, jak se zápas moc nepovedl nám, tak se stejně nepovedl rozhodčímu. Suchdol zde výborně bránil a jejich brankař byl výborný. Hrozně jsme se na gól nadřeli, ale jsem rád, že jsme vyhráli.

St. žáci: SK Jihlava – HC ŠD Písek 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)

V neděli zajížděli starší žáci ke dvěma zápasům do Jihlavy a hned v úvodu potvrdili svoji roli favorita a Rychlík a dvakrát Šimůnek stanovil stav po první třetině na 0:3. V dalších minutách se hrálo především před domácí brankou a skóre pomalu narůstalo, až se zastavilo na 0:7.

Branky HC ŠD: Rychlík 2, Šimůnek 2, Muchl, Duchoň, Měchura,

St. žáci: SK Jihlava – HC ŠD Písek 1:8 (0:3, 1:3, 0:2)

V druhém zápase měli hosté přímo raketoví vstup. Hned v 6. sekundě otevřel skóre Rychlík. Nadále se hrálo před domácí brankou a po brankách Hory a Hanouska byl stav na konci první třetiny 0:3. Obraz hry se příliš neměnil, hosté dále bušili do obrany domácích a skóre pomalu narůstalo. Za stavu 0:5 si vybrala obrana hostí slabší chvilku a dorážkou překonal hostujícího gólmana jihlavský Hlavatý – 1:5. Třetí třetina se dohrával už pouze z povinnosti. Na hráčích bylo vidět, že již toho mají plné zuby. Když se ještě dvakrát v této třetině trefili hosté, bylo konečné skóre 1:8.

Branky HC ŠD: Rychlík 2, Hora 2, Duchoň 2, Hanousek, Šimůnek

Sestava HC ŠD: Čapek – Janoušek, Sýkora, Hnyk Š., Rychlík, Diviš, Hora, Duchoň, Šimůnek, Hanousek, Hnyk M., Měchura

Trenér HC ŠD Vít Čapek: V obou zápasech to byla hra na jednu branku. A to jsme proměnili asi tak polovinu šancí. Jsme rádi, že vezeme z Jihlavy 6 bodů. Do konce podzimu nás čekají ještě dva zápasy a v těch chceme také naplno bodovat a co nejdéle zůstat na prvním místě tabulky.

Ml. žáci: TJ Snach Dobřany – HC ŠD Písek 1:13 (1:3, 0:4, 0:6)

Mladší žáci absolvovali svůj dvojzápas v sobotu v Dobřanech. Kromě úvodní minuty, kdy nešťastně inkasovali první branku, tak jasně dominovali v utkání a s chutí si zastříleli.

Branky HC ŠD: Brož 3, Lochman 3, Šuhaj 2, Měchura 2, Polák, Kovařík, Brčák

TJ Snach Dobřany – HC ŠD Písek 1:10 (0:3, 0:3, 1:4)

Také ve druhém utkání si hosté otevřeli v Dobřanech střelnici. Hned v první minutě otevřel skóre Polák a postupně se přidávali další jeho spoluhráči. Konečné skóre se zastavilo na 1:10.

Branky HC ŠD: Měchura 2, Šuhaj 2, Brož 2, Polák 2, Lochman, Kurfirst

Trenér HC ŠD Vít Čapek: Cestovali jsme do Dobřan jako favorité, a to jsme také potvrdili. S chutí jsme si zastříleli, v některých momentech jsme převáděli pěkné kombinační akce.

Sestava HC ŠD: Bauš – Brož, Lochman, Kurfurst, Měchura, Šuhaj, Beličková K., Polák, Brčák, Kovařík, Kocour

Ml. žáci: TJ Tatran Třemošná – HC ŠD Písek 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

V dalším kole se hrál přímý souboj o druhé místo v tabulce. Ten začali lépe domácí z Třemošné. Hosté zřejmě ještě byli myšlenkami na cestě a domácí dvakrát udeřili – 2:0. Ve druhé části hosté zlepšili pohyb a střelbu a po brance Novotného to bylo už pouze o gól. Do konce třetiny se podařilo hostům vyrovnat, když po kombinaci první lajny mířil přesně Brož – 2:2. Ve třetí části byla hra vyrovnaná, na obou stranách dominovali brankáři. Když se již zdálo, že utkání dospěje do nájezdů, zaúřadoval rozhodčí a poslal hosty do oslabení. V tom domácí vstřelili rozdílovou branku na 3:2. Ještě v poslední minutě domácí Svoboda upravil na konečných 4:2.

Branky HC ŠD: Novotný, Brož

Sestava HC ŠD: Bauš – Tampier, Kroupa, Beličková K., Kocour, Lochman, Brož, Novotný, Polák, Brčák, Konopa

Trenér HC ŠD Roman Konopa: První třetinu jsme prospali a po zásluze ji prohráli. Ve druhé jsme již hráli svoji hru a zaslouženě vyrovnali. Když jsme již mysleli na bod, zaúřadoval rozhodčí a bod byl pryč. Ještě není nic hotovo, o druhé místo se ještě popereme.

Autor: Vít Čapek

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain