V mistrovském souboj podlehl Švantlák Betonově

Ondřej Gába se po odmlce objevil znovu v sestavě HC ŠD, ale ani on nedokázal Betonovu zastavit,

HC ŠD Písek – HBC Betonova Holubov 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

V sobotu viděla Orange Aréna souboj posledních mistrů jihočeského hokejbalu. Dlouholetý vládce, domácí HC ŠD, hostil svého loňského nástupce, tým Betonovy. Hosté jsou v posledních dnech aktivní na hráčském trhu a u Otavy se představili se všemi novými akvizicemi, z nichž je pro písecké fanoušky nejznámější nyní již ex-zlivský David Šperl.

Od začátku byl k vidění zajímavý a aktivní hokejbal od obou týmů. Do lepších střeleckých příležitostí se prosazovali hosté, ale Buček v domácí brance byl na svém místě. Brankový úder tak přišel na konci 4. minuty na druhé straně. Pelc udržel míček v útočné třetině, posunul jej na modrou na Radka Volfa, jeho střela byla před Daškem ještě tečována a skončila za jeho zády – 1:0. Jenže Švantlák se z vedení neradoval ani celou minutu. Hejnovo lehké nahození vyrazil Buček přímo na hokejku holubovského útočníka a ten si v opakované příležitosti již věděl rady – 1:1. První přesilovou hru v utkání měli možnost zahrávat písečtí, ale sami se svoji nedisciplinovaností přepravili o dvou minutovou výhodu. První třetina tak končila vyrovnaná hrou i skórem.

V prostřední části se ale již ukazovala letošní pohoda Betonovy. Na začátku druhé patnáctiminutovky ještě písečtí sehráli výborně přesilovou hru, ale Daška po druhé překonat nedokázali. Hosté pak začali domácí přehrávat, z čehož pramenili fauly Švantláku. Jejich soupeř tak mohl trestat a šlo mu to lépe než oranžovo-černým. Výsledkem byl přesilovkový gól další nové tváře v holubovském dresu Pečenky ve 25. minutě – 1:2. Domácí ale pokračovali v nedobrovolné návštěvě trestné lavice a tak Betonova znovu trestala. Minutu před koncem prostřední části hry se podruhé v utkání prosadil znovu Hejna – 1:3.

V poslední třetině se již hráči Švantláku dokázali, až na ojedinělý případ posouzený přísným rozhodcovským okem, vyvarovat dalších nedovolených zákroků a byli to tentokrát oni, kdo měl početní výhodu. Nejprve byl za dva tresty naráz vyloučen Vacek a písečtí tak měli celé čtyři minuty ke skórování. Pak putoval za svým spoluhráčem také Gajdoš a domácím se naskytla dokonce dvojnásobná početní výhoda. Ale všechny příležitosti HC ŠD dokázala obrana Betonovy zlikvidovat, a tak zůstával stav nezměněn. Dvě a půl minuty před koncem odvolal trenér Čapek gólmana a písečtí zkusili hru v šesti. Jenže hosté dokázali dostat míček do svého útočného pásma a zda se jim na několikátý pokus povedlo Kašem dostat jej do prázdné klece – 1:4.

Branky a nahrávky: 4. Volf L. (Volf R., Pelc) – 5. Hejna, 25. Pečenka (Hejna, Papež), 30. Hejna (Šperl, Kaše), 44. Kaše

Střely: 22:31, Vyloučení: 6:6, Využití: 0:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 25

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Kozák, Pelc, Suchý – Hromádka, Gába O., Habart – Volf R., Vážný, Volf L. – Bárta O., Mergl, Kabele

Obránce Václav Pelc po utkání řekl: Vydrželi jsme být Betonově rovnocenným soupeřem tak polovinu zápasu. Je škoda nevyužitých přesilovek, při kterých šance byli, ale zvonili bohužel maximálně jen tyčky. Betonova vyhrála zaslouženě, my se musíme pokusit ještě něco uhrát do zimní přehrávky.

V sobotu se HC ŠD představí znovu doma v Orange Aréně, kde od 13 hodin hostí českobudějovický Orel, který je v tabulce hned za oranžovo-černými se ztrátou tří bodů. V neděli pak zajíždí Švantlák do Zlivi k odloženému utkání, které začíná ve 14 hodin.

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain