Derby s Protivínem tentokrát vyšlo lépe pro protivínské

Okresní derby bylo opět vyrovnané a plné soubojů, na snímku zleva Bíba, Procházka, Kobližka

TJ Platan Protivín – HC ŠD Písek 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Písečtí odjížděli v sobotu na horkou půdu odvěkého rivala z Protivína. Čekal je odvetný zápas v Platan Areně. První zápas skončil lépe pro zálohu Písku a tak bylo více jasné, že Protivínští budou chtít odčinit tuto porážku a zvítězit v domácím prostředí.

První třetina utkání začala opatrně z obou stran, hra se přelévala z jedné strany na druhou, bylo znát, že se jedná o důležité utkání, které by mohlo písecké posunout v tabulce právě před svého soupeře. První velká šance hostí nastala ve třetí minutě, kdy se zmocnil míčku Růžička, který nahrál na volného Vláška, který svým pasem našel dobře postaveného Bíbu, který zakončil za bezmocného Pavlíka v bráně domácích. 0:1. Průběh první třetiny se nesl v duchu nepřesných přihrávek obou mužstev. Ve 13. Minutě se však mohli radovat také domácí a to když svůj důraz před hostujícím prokázal Bican a dorazil míček do branky. 1:1. Tímto stavem první třetina skončila.

Hostujícím se vstup do druhé třetiny vůbec nepovedl. Hned v 16. Minutě se opět prosadil protivínský Bican, kterého vybídl ke skórování Stropnický. 2:1. Písečtí jako by přestali plnit pokyny trenéra a přestali hrát svoji hru. Toho o tři minuty později využili opět domácí, když do úniku jeden na jednoho byl vyslán Stropnický, který střelou do protipohybu nedal hostujícímu gólmanovi šanci. 3:1. Pro písecké to byla studená sprcha. Hosté v závěru druhé třetiny zlepšili svůj výkon a odměnou jím za to byla branka z hole Nováka, který zužitkoval přihrávku od Vláška. 3:2. Probíhala poslední minuta druhé třetiny, když se na červené zmocnil míčku obránce Sup, vystřelil na domácího gólmana, který ránu vyrazil před sebe a tentýž hráč doběhl svou střelu a bekhendovým zakončením pokořil Pavlíka. 3:3. To bylo z druhé třetiny vše.

Poslední část utkání byla opatrná z obou stran, bylo vidět, že se jedná o velice důležité utkání a ani jeden ze soupeřů, nechtěl nechat tři body zadarmo. Šancí na obou stranách ubývalo, obě mužstva se snažila hrát ze zabezpečené obrany a neudělat zbytečnou chybu, která by je mohla stát vítězství. Ve 32. Minutě se po přihrávce Holého objevil před hostujícím gólmanem Vencl, který svou střelou přes obránce překvapil Kukrála v brance hostí. Hosté pár minut před koncem utkání odvolali svého gólmana, ale nic to na výsledku již nezměnilo. Záloha Písku tak odjíždí z Platan Arény bez bodu.

Branky a nahrávky: 13. Bican (Peroutka, Stropnický), 16. Bican (Peroutka, Kříž), 19. Stropnický (Bican), 32. Vencl (Holý) – 3. Bíba (Vlášek, Růžička), 26. Novák (Vlášek), 30. Sup

Střely: 19:14, Vyloučení: 3:2, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 19

Sestava HC ŠD Písek B: Kukrál – Sup, Hnyk, Tanics, Máša, Procházka, Bárta J. – Kolář, Zábranský, Kocourek, Bečvář, Vlášek, Novák, Kobližka, Růžička, Bíba

Trenér B-teamu Marek Sup po utkání řekl: Dnes jsme odehráli velice kvalitní utkání, bohužel díky individuálním chybám vyhrál soupeř, kterému se podařilo vstřelit o branku více. Teď se musíme připravit na odložené utkání s budějovickými Vikingy B a splnit roli favorita a vyhrát.

Písecké čekají po tomto souboji ještě poslední dva zápasy podzimní části. Příští týden se písečtí utkají v Orange Areně od 9:00 proti Vikings České Budějovice B, kterým momentálně patří poslední příčka v tabulce. Písečtí si určitě budou chtít spravit chuť po porážce s Protivínem a navázat tak na svá výborná utkání v této sezóně.

Autor: Marek Sup

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde