Kabele táhl střelecky Švantlák k šesti bodům

Marek Kabele (č. 19) přijímá gratulace k jednomu ze svých tří gólů v síti Orlů,

HC ŠD Písek – Orel Č. B. 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)

V sobotu přivítal písecký Švantlův Dvůr na svém hřišti českobudějovické Orli a odstartoval tak druhou polovinu nejvyšší jihočeské hokejbalové soutěže mužů. Po delší době mohl trenér Čapek opět použít slavnou útočnou formaci Hromádka – Kabele – Habart. Přestože byli písečtí v tomto utkání favoritem, v první třetině svoji roli příliš nepotvrzovali. Hosté jim byli vyrovnaným soupeřem a dokonce šli ve 13. minutě do vedení, když Bučka překonal Radouch – 0:1.

Vedení Orlů ale netrvalo příliš dlouho a dvě minuty po začátku druhé části hry se po nahrávce Habarta prosadil Kabele a bylo vyrovnáno – 1:1. Další změnu skóre přinesla využitá přesilová hra ve 24. minutě, když se prosadil právě první útok domácích, úspěšným střelcem byl Habart – 2:1. Hráči HC ŠD byli již lepším mužstvem než soupeř, nárůst skóre brzdilo jen neproměňování brankových příležitostí. Marek Kabele mohl přidat další gól, ale po vytočení se zpoza brány mu byla zpola odkrytá klec málo a směřoval na druhou stranu, kde však hledal oranžový nesmysl brankář Rybníček a písecký centr zakončoval do brankáře Orlů. Povedenou prostřední patnáctiminutovku uzavřeli písečtí 10 vteřin před jejím koncem. Znovu při přesilové hře se již po druhé v utkání trefil Kabele – 3:1.

Písecký centr Marek Kabele, kterého letos trápí zranění, dokonal svůj hattrick ve 34. minutě, nahrávali mu znovu Habart s Hromádkou – 4:1. Domácí již dominovali, ale brankové příležitosti zůstávaly stále nevyužity. Jako když se řítili Habart s Hromádkou na samotného Rybníčka, ale zůstalo jen u přihrávek a hostující brankář ani nemusel zasahovat. Tři minuty před koncem se také prosadil třetí útok Švantláku, když Vlášek s Kolářem byli důrazní před brankou a prvně jmenovaný procpal míček za záda gólmana Orlů – 5:1. Účet utkání uzavřel o minutu později Hromádka, který zakončoval kombinaci Kabeleho a Habarta – 6:1.

Branky a nahrávky: 17. Kabele (Habart), 24. Habart (Kabele, Hromádka), 30. Kabele (Hromádka, Kozák), 34. Kabele (Habart, Hromádka), 42. Vlášek (Kolář), 43. Hromádka (Kabele, Habart) – 13. Radouch (Minks)

Střely: 37:25, Vyloučení: 1:5, Využití: 2:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 24

Sestava HC ŠD Písek: Buček – Hronek, Kozák, Sup, Procházka – Hromádka, Kabele, Habart – Mergl, Pelc, Bárta O., Kolář, Vlášek, Kocourek

HBC Zliv – HC ŠD Písek 1:5 (0:4, 1:0, 0:1)

Stejně jako první vzájemném utkání letitých rivalů Zlivi a Písku, také jejich druhý letošní souboj byl součástí víkendového dvojboje. Tentokrát se uskutečnil na hřišti Zlivi. Písečtí znovu potvrzovali, že na tohoto soupeře se jim daří. Po počátečním zahřívání přišla pro domácí smrtící tři a půl minutovka v rozmezí 7. a 11. minuty. Vše načal Kabele, který našel Habarta a písecká 71 se nemýlila – 0:1. O 8 vteřin později přišel další úder HC ŠD! Po vyhraném vhazování se hra přesunula znovu před branku domácích, Kabele si našel volný míček mezi kruhy a bekhendovou střelou překvapil zlivskou obranu – 0:2. Ještě stále v 8. minutě se povedl rychlý protiútok také druhému útoku hostů. Mergl přihrál nabíhajícímu Volfovi a ten se proti Veselému nemýlil – 0:3. V čase 10:12 znovu úřadoval druhý útok píseckých, rychlý kontr a dvojice Mergl – Volf se zasloužila o čtvrtou branku oranžovo-černých – 0:4.

Zliv byla viditelně zaskočena a na hosty nestačila. V prostřední části tak domácí přitvrdili a místy až zbytečně dohrávali osobní souboje. Tím ale darovali HC ŠD přesilové hry, které ale hosté zužitkovat nedokázali. Zvětšený důraz domácích naopak přinesl ovoce ve 24. minutě, když zmatků v písecké obraně dokázal využít Čipera a vykřesal pro Zliv naději – 1:4. Další šance domácích ale končili na výborně chytajícím Kukrálovi, který předváděl jeden jistý zákrok za druhým.

Ve třetí třetině pokračovala agresivní hra domácích. Písečtí ale již hráli o poznání lépe a chytřeji, než v prostřední části, a tak hráči Zlivi především ztráceli nervy z vlastního neúspěchu. Potvrzení vítězství Švantláku připravil Suchý pro Hromádku dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou – 1:5.

Branky a nahrávky: 24. Čipera (Řimnáč), 7. Habart (Kabele), 8. Kabele (Habart), 8. Volf (Mergl), 11, Volf (Mergl), 43. Hromádka (Suchý)

Střely: 31:42, Vyloučení: 9:6, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 20

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Kozák, Suchý, Procházka – Hromádka, Kabele, Habart – Mergl, Pelc, Volf R.

Útočník Marek Kabele po utkáních řekl: Z těchto dvou zápasů jsme chtěli 6 bodů a to sa nám povedlo. Bojujeme o 4. Místo a těmito body jsme se dostali na dostřel.

Poslední soutěžní utkání v roce 2013 čeká HC ŠD první prosincový den. Od 11 nastoupí v Českých Budějovicích proti Starsu Suché Vrbné. Písečtí mají svému soupeři hodně co vracet, jak za závěr loňské sezóny, tak za první letošní vzájemný souboj, ve kterém uspěl Stars v Orange Aréně.

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde