Mládežnické okénko - Švantláci jednoznačně vítězili

František Řezáč (č. 22) vstřelil do sítě Olympu dva góly, vzdadu v bílém Hana Beličková

St. žáci: HC ŠD Písek – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec
9:0 (3:0, 4:0, 2:0)

V posledním domácím zápase podzimní části přivítali žáci HC ŠD Olymp z Jindřichova Hradce. Hned při svém prvním střídání rozehrála druhá lajna kolotoč v útočném pásmu a po nahrávce Hory otevřel skóre Duchoň – 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a, opět po nahrávce Hory, skórovala Beličková, která dala návod všem obráncům jak na to – 2:0. V 10. minutě se prosadil další obránce v barvách Švantláku Šimon Hnyk a pěknou střelou upravil na 3:0.

V úvodu druhé části se prosadila i třetí lajna domácích, kdy důrazný Konopa předložil nahrávku Řezáčovi – 4:0. V 19. minutě agilně hrající obránci domácích opět úřadovali, střelecky se prosadil Janoušek – 5:0. V poslední minutě druhé části ještě skórovali znovu Řezáč a Šimon Hnyk – 7:0.

Třetí část se už odehrávala jenom z povinnosti. Domácí stále bušili do soupeřovy obrany a ta, někdy i s velkým štěstím, odolávala tlaku píseckých. Ve 30. minutě se prosadil kanonýr Švantláku Rychlík a skóre uzavřel Hanousek 9:0.

Sestava HC ŠD: Čapek – Beličková, Janoušek, Sýkora, Hnyk Š., Rychlík, Diviš, Muchl, Hora, Duchoň, Hnyk M., Hanousek, Konopa, Řezáč

Trenér HC ŠD Vít Čapek: Odehráli jsme další povedené utkání. Nemohli jsme očekávat, že se nám povede brankostroj jako v Hradci. Jsem velmi spokojený s hrou obránců, dali dnes 4 góly. Příští týden hrajme poslední letošní zápas v Suchdole, a i tam chceme bodovat.

Ml. žáci: HC ŠD Písek – HBC Škoda Plzeň 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

V čase 1:28 vstřelil svou první branku v kariéře R. Votruba po asistenci J. Tampiera – 1:0. To bylo až na tyčku Lochmana v první třetině vše.

Druhou branku vstřelil po skrumáži před brankou hostů M.Konopa, když brankář Plzně nedokázal udržet míček ve výstroji, asistenci si připsal F. Řezáč – 2:0.

V čase 20:20 vybojoval na červené čáře míček aktivně hrající Konopa a po samostatné akci, kdy prošel přes dva hráče soupeře, zakončil krásnou střelou do horního rohu Plzeňské branky – 3:0. Když už se zdálo, že se do konce druhé třetiny nic nestane, přišla v čase 23:48 povedená spolupráce bratří Hnyků. Šimon poslal na branku Plzně tvrdou střelu, kterou brankář pouze vyrazil k nekrytému Matějovi a ten pohodlně zvýšil skóre – 4:0.

Ve třetí třetině pokračovali hráči HC ŠD v aktivním napadání soupeře, které přineslo své ovoce v podobě branky bojovně hrajícího F. Řezáče. Ten po přihrávce M. Hnyka zakončil bekhendovou střelou – 5:0. Za necelou půl minutu se podruhé v zápase trefil do černého M.Hnyk, když po přihrávce P. Lochmana upravil na 6:0. Další šance (tyčka Lochmana) už Švantláci nedokázali proměnit.

Sestava HC ŠD: Bauš – Beličková K., Hnyk Š., Kurfurst, Tampier J., Hnyk M., Lochman, Votruba, Řezáč, Konopa

Trenér HC ŠD Roman Konopa: Byl to zápas na jednu branku. I v neúplné sestavě jsme si vytvořili hodně šancí. Jsem rád, že se o branky rovnoměrně dělí celé mužstvo

Přípravka

Přípravka HC ŠD hrála o minulém víkendu další díl Jihočeské Open, tentokrát v Blatné, kde se postupně utkala s domácím týmem. Ten Švantláci porazili 4:0. V dalším zápase přehráli Suchdol 6:0 a ve skupině poslední zápas s Pedagogem zvítězili jednoznačně 16:1. Ve svém posledním utkání tohoto turnaje opět s Pedagogem přišel další dvouciferný výsledek – 13:2.

Po druhém kole turnajů si naděje HC ŠD upevnili první místo v tabulce a letos je čeká ještě 7. 12.  poslední letošní turnaj v Suchdole.

Sestava HC ŠD: Maleček – Hnyk Š., Matašovský, Polanský, Hnyk M., Lochman

Trenér HC ŠD Vít Čapek: Odehráli jsme pěkný turnaj. Ve všech zápasech jsme jasně dominovali a s chutí jsme si i zastříleli. Když bylo třeba, brankář nás podržel.

Autor: Vít Čapek

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich