Švantlák nestačil ani podruhé v sezóně na Stars

Marek Habart, stejně jako v utkání s Orlem, ze kterého je foto, patřil na Starsu k hlavním ofenzivním zbraním HC ŠD, jeho gól ale k bodům nevedl,
foto: Václav Kozma - Písecké Postřehy

TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Hokejbalisté HC ŠD zajížděli v neděli do krajské metropole k poslednímu mistrovskému utkání v letošním kalendářním roce. Hostitelem jim byl tým Starsu. Písečtí, stejně jako celý podzim, měli problém se svým složením, takže se jich k utkání sešlo pouze osm hráčů do pole. Pokyny tak byly od trenéra Čapka jednoduché, a to čekat rychlé protiútoky a bráněním středního pásma domácím co nejvíce znepříjemnit hru. Hostům se od začátku utkání dařilo taktiku dodržovat. Navíc se jim na začátku 5. minuty povedl útočný kontr Marka Habarta, který elegantně zakončil a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Písečtí svého soupeře příliš do šancí nepouštěli. Pokud se to již Starsu podařilo, ztroskotali jeho hráči na výborně chytajícím Kukrálovi. Ovšem půl minuty před první sirénou domácí v oslavení využili zaváhaní Švantláku při rozehrávce a Stehlík vyrovnal – 1:1.

Ani v prostřední části hry nepouštěli písečtí Stars k výrazném gólovým příležitostem. Domácím pomohla až šťastná trefa Sumarauera, který se na začátku 24. minuty prosadil vyjetím zpoza Kukrálovy brány a přesně trefil místo kolem nohy píseckého brankáře – 2:1. O minutu a půl později ale bylo znovu vyrovnáno, když se přesnou střelou prosadil Kabele – 2:2. Stars ale ihned kontroval a po 16 vteřinách měl zpět jednobrankový náskok, díky rychlé akci Ungera a Čížka, který přesným pasem našel naprosto volného Krotkého – 3:2. Hráči Švantláku zbraně neskládali, ale buď nemířili přesně do prostoru branky, nebo trefovali také dobře chytajícího domácího gólmana Hlaváče.

Ve třetí třetině již hostům začali docházet síly. Sice se snažili o vyrovnání, vytvářeli si šance, ale gólová radost nepřicházela.  Naopak Stars se snažil využít otevřenější obrany, ovšem Kukrál držel domácí střelce zkrátka. Švantláku ale odměna za snahu a bojovnost v podobě vyrovnání souzena nebyla. Když se hosté začínali chystat na hru bez gólmana, přišel útok domácích a Jirák navýšil vedení Starsu na dvougólový rozdíl – 4:2. Písečtí ještě zkusili vytvořit závěrečný tlak a zahráli si power-play, ovšem ke změně skóre to již nevedlo. Starsu tak podlehli i ve druhém letošním měření sil, opět výsledkem 2:4.

Branky a nahrávky: 15. Stehlík, 24. Sumerauer (Jirák, Řehout), 25. Krotký (Čížek, Unger), 44. Jirák (Řehout) – 5. Habart (Kozák), 25. Kabele (Habart, Kozák)

Střely: 27:25, Vyloučení: 4:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 10

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Suchý, Procházka – Volf R., Kabele, Habart – Kozák, Pelc

Obránce Martin Kozák po utkání řekl: Dnes jsme přijeli na Stars pouze v osmi lidech, i přesto jsme dokázali soupeře potrápit. Bohužel s přibývajícím časem odešly síly a dostali jsme dva laciné góly, což nás hodně mrzelo. Chtěl bych vyzdvihnout výkon našeho gólmana Kukrála, který chytal fantasticky. Teď nás čeká zimní přestávka a naším hlavním úkolem bude nějak oživit tento tým, protože v osmi se to hrát nedá.

Nyní čeká hokejbalisty zimní přestávka. Martin Kozák se tak, kromě posledního utkání, ohlédl také za uplynulou podzimní částí: Jak říkám, letošní sezónu máme problém se sestavou. Těžko se scházíme na zápasy a nebýt pomoci kluků z B týmu, tak bysme na tom možná byli ještě hůře. Některé zápasy jsme si prohráli sami svojí nedisciplinovaností a ztráceli jsme tak zbytečné body, třeba zápas s Vikingama nebo s Prachaticemi, kde jsme dostali laciné góly. Jak říkám, musíme teď společně najít cestu, jak se porvat se sestavou a postavit nemocný HC ŠD na jaro znovu na nohy.

Autor: Václav Pelc

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain