Blatná odjela poražena a béčko tak přezimuje třetí

Souboj tradičních rivalů přinesl i podruhé v sezóně výhru domácích,
foto z prvního utkání v Blatné v oranžovém zleva Kukrál, Novák, Sup, Kolář

HC ŠD Písek B – TJ Datels Blatná 3:2 ss (0:0, 2:2, 0:0 – 1:0)

Švantlák čekal doma souboj s Datly z Blatné, který měl určit pořadí těchto týmu před zimní přestávkou. V případě úspěchu domácích by Písečtí svého soupeře v tabulce přeskočili. Trenér domácích se mohl spolehnout na podporu 14 hráčů. Soupeř dorazil k Otavě v sestavě čítající 15 hráčů do pole. Tento duel měl slíbit pěknou podívanou pro diváky, což také do puntíku splnil.

Od první minuty první třetiny se domácí na svého soupeře vrhli. Bylo jen otázkou času, kdy svojí aktivitu přetaví v úvodní gól utkání. V 9. minutě však přišlo první vyloučení a domácí tak čekalo perné období, museli se bránit přesilovce 5 proti 4. Dvě minuty uplynuly a písečtí si mohli s klidem oddechnout. Toto oslabení však pomohlo soupeři dostat se do zápasu. Od této chvíli, jakoby otěže zápasu přebírali hosté. V první třetině se však ještě skóre nezměnilo, 0:0.

Hosté vlétli do druhé třetiny jako uragán. Na tabuli nestačila uběhnout ani minuta a hosté se dostali zásluhou Tyrpekla do vedení – 0:1. Domácím se však tento stav samozřejmě nelíbil a chtěli se také konečně střelecky prosadit. To se také k radosti všech domácím fanouškům, kteří v tomto období Orange arenu navštívili, povedlo. Ve 22. minutě se prosadila první formace, když Mergl zatáhl míček do útočného pásma, kde zachoval chladnou hlavu, přihrál na volného Kocourka, který střelou pod horní tyčku, poprvé překonal hostující gólmana – 1:1. Další branka přišla ve 27. minutě a na svědomí jí měli opět hosté, když využili chybu v rozehrávce a překonali Kukrála v brance podruhé – 1:2. Odpověď na tuto branku však přišla hned za 29 sekund. Domácí obránce Procházka přihrál na volného Nováka, který přiťukl na dobře postaveného Supa a ten střelou švihem překonal hostujícího gólmana – 2:2. Více už se ve druhé třetině nestalo a obě mužstva šli do třetí třetiny za vyrovnaného stavu.

Třetí třetina měla ukázat, kdo přezimuje v tabulce na lepší příčce a tomu také odpovídala hra obou mužstev. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, šancí na obou stranách přibývalo, ale žádná z nich již za zády obou gólmanů neskončila a tak na řadu musely přijít samostatné nájezdy. Nikdo z hostujících domácího gólmana nepřekonal, a když se ve třetí sérii za domácí trefil Mergl, oslavy mohly propuknout. Díky lepšímu skóre se písečtí dostali před svého soupeře a přezimují tak na krásném třetím místě.

Branky a nahrávky: 22. Kocourek (Mergl), 27. Sup (Novák, Procházka), rozhodující nájezd Mergl – 16. Tyrpekl (Hrubý), 27. Hrubý (Vaníček)

Střely: 35:22, Vyloučení: 4:6, Využití: 0:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 18

Sestava HC ŠD Písek B: Kukrál – Sup, Tanics, Procházka, Bárta J., Vážný – Kolář, Mergl, Kocourek, Bečvář, Vlášek, Novák, Kobližka, Růžička, Bíba

Trenér B-teamu Marek Sup po utkání řekl: Chtěl bych poděkovat klukům za bojovný výkon, který byl korunován vítězstvím za dva body. Všichni makali do posledního hvizdu. Samostatné nájezdy pak byly už jenom otázkou, kdo bude mít více štěstí. Přezimujeme v tabulce na třetím místě, a tak převládá v mužstvu samozřejmě spokojenost.

Autor: Marek Sup

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde