Starší žáci 10. vítězstvím potvrdili neporazitelnost

Adam Měchura podal při své premiéře na postu gólmana velmi dobrý výkon

SK Suchdol nad Lužnicí – HC ŠD Písek 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)

Starší žáci zajížděli v neděli 1. prosince ke svému poslednímu zápasu na půdu SK Suchdol nad Lužnicí. K utkání cestovali hosté bez zraněných Rychlíka, Duchoně a Šimůnka. Toto oslabení v sestavě nasvědčovalo, že hosty nečeká jednoduchý zápas. V brance HC ŠD se poprvé objevil Adam Měchura a při své premiéře na tomto postu si počínal jako starý mazák. Švantlák vstoupil do utkání lépe a ve 3. minutě otevřel skóre Hora. Také v dalších minutách byla územní převaha na straně hostí, ale moc čistých brankových příležitostí si nevytvořili. A když ano, byl na místě výborný domácí brankář Brůžek.  Až v 11. minutě po střele Čapka a opakované střele Matěje Hnyka to bylo 2:0.

Ve druhé části se postupně domácí osmělovali a hrozili brejky. Zejména Landová měla dvě čisté šance. Hosté se ve druhé třetině spíše trápili, špatným pohybem a nepřesnou střelbou pouštěli domácí do šancí. Ve 25. minutě Matěj Hnyk nahrál svému bratrovi a Šimon Hnyk zvýšil vedení Písku na 3:0. Když ve 30. minutě přidal čtvrtou branku Muchl, zdálo se, že hosté již bez problémů dokráčí k vítězství. Ale častým vyloučením si písečtí zkomplikovali závěr utkání. Domácí tak alespoň Jindrou a Sládkem zkorigovali z jejich pohledu na konečných 2:4.

Branky HC ŠD: Hora, Hnyk M., Hnyk Š., Muchl

Sestava HC ŠD: Měchura – Beličková, Hnyk Š., Sýkora, Janoušek, Hora, Čapek, Hanousek, Muchl, Řezáč, Hnyk M., Diviš

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Jsem rád, že máme toto utkání za sebou. Odehráli jsme svůj nejhorší zápas v sezóně. Teď nás čeká zimní přestávka, kde pořádně potrénujeme a připravíme se na jarní část. Za podzimní část musím všechny pochválit. Jsme na prvním místě a to nikdo z nás nečekal.

Autor: Vít Čapek

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich