HC ŠD se podařilo na silvestra vybrat téměř 50 tisíc

Společné foto z Charitativního silvestru Švantláku 2013

Poslední den každého roku uzavírají písečtí hokejbalisté tradičním turnajem, při kterém tentokrát nejde o výsledky, ale především o setkání oranžovo-černé rodiny, pohodu a úspěšný vstup do roku následujícího. Nejinak tomu bylo i na závěr roku 2013.

Akce tentokrát dostala ještě další a podstatnější rozměr. Vedení klubu se rozhodlo uspořádat sbírku pro dvě rodiny, které musí svádět podstatnější boje, než jsou ty v hokejbalových arénách. Obě rodiny, Kottových i Skalických, mají tříleté chlapečky, kteří mají závažné zdravotní problémy. Mireček Kott trpí od narození CHARGE syndromem a je prakticky nevidomý. Robinek Skalický má Ewingův sarkom, který mu byl diagnostikován v srpnu.

Přímo v Orange Aréně byla připravena kasička, do které mohli účastnici přispívat. Zároveň byly pro oba chlapečky připraveny dárky a dresy HC ŠD. Do sbírky přispěli také díky propojení klubů malí hokejisté 7. třídy IHC Písek, kteří o pár dní dříve pořádali svůj turnaj. Dohromady se podařilo vybrat 31 728,- Kč, z toho hokejisté vybrali 5 070,- Kč. Na účet, který k tomuto účelu klub zřídil, přišlo ještě dalších 13 000,- Kč. Celková dosud vybraná částka tak činí 44 728,- Kč! Účet je stále otevřený, pokud by chtěl někdo stále přispět, určitě pořád může. Všem, kteří tak již učinili, za obě rodiny moc děkujeme!

Mireček Kott s maminkou se turnaje zúčastnit nemohli, zastoupeni však byli sestřičkou Zuzankou a tatínkem Mírou, který, jak všichni příznivci HC ŠD dobře vědí, ještě nedávno nastupoval v oranžovo-černém dresu. Maminka Andrea poslala po turnaji vzkaz: „Chtěli bychom Vám všem strašně moc poděkovat.  I když jsme se bohužel s Mirečkem nemohli zúčastnit, Zuzanka s taťkou Mírou si to krásně užili. Moc si Vaší pomoci a dárečků, které udělali dětem ohromnou radost, vážíme!!!!! Děkujeme a přejeme Vám do Nového roku všechno jen to nejlepší!!! Míra, Andrea, Zuzanka a Mireček“.

Rodina Skalických se přišla podívat v kompletním složení, a to v pravou chvíli, aby se připojili k hromadné fotografii. Také maminka Jana zaslala vzkaz: „Milý Víťo, milí přátelé. Děkujeme Vám za srdečné přivítání na charitativní akci, která byla uskutečněna pro Robinka a Mirečka. Přivítání celého týmu bylo dojemné. Děkujeme Vám za Vaši finanční pomoc. Pomoc je skutečně veliká. Vážíme si toho, vážíme si vás všech! Do nového roku Vám přejeme mnoho zdraví a vše krásné. S láskou, Jana a kluci“.

Turnaje se účastnily oba mužské týmy, legendy HC ŠD a poprvé také Oranžády, ženský tým HC ŠD. Samotné dění na hřišti bylo stejné jako v jiných letech. Pohodová hra odpovídala atmosféře, která v Orange Aréně panovala. Nebylo nouzi o zajímavé akce, pěkné branky, ale o výsledky tentokrát příliš nešlo. Důležité bylo, že se akce vydařila a podařilo se pomoci oběma rodinám.

Vít Čapek zhodnotil akci za vedení klubu: „Jsem velmi rád, že se nám akce povedla. A to jak sportovně, tak i svým zaměřením pomoc Robinkovi a Mirečkovi. Byl jsem velmi překvapen, kolik se nám podařilo dát dohromady finančních prostředků. Za to patří všem obrovský dík!

Číslo bankovní účtu: 640528399/0800

Fotogalerie:

Autor: Václav Pelc

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich