HC ŠD vykročil do jarních bojů střeleckými hody

Marek Habart byl se 4 góly nejúspěšnějším střelcem píseckých proti Vikngům,
foto: V. Kozma - Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – HBC Vikings Č. B. 10:1 (1:1, 3:0, 6:0)

V sobotu hodinu po poledni nastoupili písečtí hokejbalisté v Orange Aréně ke svému prvnímu jarnímu utkání, soupeřem jim českobudějovičtí Vikingové. V prvním vzájemném měření sil, ke kterému došlo na podzim v jihočeské metropoli, byli úspěšní hokejbalisté z krajského města, kteří dokázali zdolat Švantlák 4:1. Po počátečním oťukávání se jako první v polovině 8. minuty ke slovu dostali hosté. Nedvěd obkroužil domácí branku, přihrál Holubovi a ten dopravil míček za Kukrála – 0:1. Písečtí byli vývojem trochu zaskočeni, ale ještě do první přestávky se jim povedlo vyrovnat. Zaúřadovala první formace a Ondřej Gába jako úspěšný střelec načal střelecký účet oranžovo-černých – 1:1.

V 19. minutě se povedlo domácím vhazování v útočném pásmu, které Kabele vyhrál přímo na Habarta a písecký kanonýr střelou z první nedal hostujícímu brankáři Křivánkovi žádnou šanci – 2:1. O čtyři minuty později si Kabele s Habartem souhru zopakovali a bylo to již o dvě branky – 3:1. Půl minuty před druhou sirénou se míčku v útočném pásmu zmocnil navrátilec v oranžovo-černém dresu Kott, počkal si na nabíhající spoluhráče, aby všechny překvapil střelou pod horní tyčku – 4:1.

Domácí hráči si povedenou prostřední částí zajistili klid do poslední patnáctiminutovky a mohli se bavit hokejbalem.  Hned po čtyřiceti vteřinách třetí třetiny se podruhé v utkání prosadil Gába – 5:1. O tři minuty později se úspěšné střelecké položky dočkal také centr prvního útoku Kabele – 6:1. Ten samý hráč se rozhodl vyrovnat se svým spoluhráčům a ve 37. minutě přidal svůj druhý gól – 7:1. O dvě minuty později utekl Habart, naservíroval míček před bránu Pelcovi a pro něho nebyl již problém nasměrovat jej mezi betony hostujícího gólmana – 8:1. Ve 41. minutě se ke slovu dostal znovu Habart, který zakončoval další povedenou kombinaci píseckých a zkompletoval tak svůj hattrick – 9:1. Minutu a čtrnáct vteřin před závěrečnou sirénou uzavřel střelecký účet zápasu po další pěkné akci znovu Habart – 10:1.

Branky a nahrávky: 12. Gába O. (Habart, Kabele), 19. Habart (Kabele), 23. Habart (Kabele, Marek), 30. Kott, 31. Gába O., 34. Kabele (Marek), 37. Kabele (Gába O.), 39. Pelc (Habart, Kozák), 41. Habart (Kabele, Kozák), 44. Habart (Kabele, Gába O.) – 8. Holub (Nedvěd)

Střely: 59:32, Vyloučení: 6:5, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 22

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Kozák, Suchý, Marek, Procházka – Gába O., Kabele, Habart – Hromádka, Pelc, Kott

Domácí Václav Pelc po utkání řekl: První utkání po zimní přestávce bývají trochu ošidná. Chvilku nám trvalo, než jsme chytili ten správný rytmus, ale nakonec jsme se do toho dostali a s chutí si zastříleli. Míra Kott se hned ve svém prvním zápase dokázal prosadit a ukázal, že bude opět platným hráčem.

K dalšímu utkání 2. NHbL bude zajíždět HC ŠD v sobotu do Tábora, kde se od 11 hodin střetne s místními Husity. Ti v prvním jarním kole zvítězili na hřišti posledního Falconu 4:3.

Autor: Václav Pelc

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde