Souboj záloh přinesl střelecký koncert Švantláku

Pavel Kolář (v bílém) zaznamenal spolu s Jakubem Novákem proti Betonově hattrick

HC ŠD Písek B – HBC Betonova Holubov B 14:1 (4:1, 3:0, 7:0)

Po dlouhé zimní pauze, se opět naplno rozjela hokejbalová soutěž krajské ligy mužů. Záloha píseckého Švantláku se v úvodu utkala na domácím hřišti s béčkem Betonovy. Tým, který se držel až na předposledním místě tabulky, přijel pouze se šesti hráči do pole a brankářem Heřmanem. Písečtí i přes několik absencí sesmolili kádr čítající jedenáct jmen. Otázkou bylo, zda se zápasem oranžovo-černí protrápí, či si s chutí zastřílí proti oslabenému soupeři.

Netrvalo dlouho a ihned v prvním střídání se po 29 vteřinách po dorážce na brankovišti prosazuje Pavel Kolář – 1:0. Další střídání první lajny a naprosto stejné brankové obsazení. Asistence Jakub Novák, Marek Sup a Pavel Kolář si připisuje již svůj druhý zásah – 2:0. Po delší brankové odmlce na obou stranách, se zastavuje časomíra v čase 11:01. Důvod je velmi radostný pro zatím jediného střelce. Pavel Kolář si po nahrávce Lukáše Vláška může připsat čárku v kolonce hattricků – 3:0. Uběhla pouze minuta a půl a Jiří Hronek navyšuje na 4:0. Jisté podcenění v obraně při neobsazení hráčů využívá hostující Trkola a snižuje tak na 4:1.

Stejně jako v první části, tak i v té druhé padá brzký gól. Prosazuje se i Jakub Novák po asistencích svých útočných kolegů Koláře a Vláška – 5:1. Na konci 18. minuty si roli nahrávače a střelce vyměňují Vlášek s Novákem a prvně jmenovaný svou střelou švihem navyšuje na 6:1. Brankový účet této třetiny svým sólem mezi dvěma beky uzavírá pozemním zakončením Jakub Novák – 7:1.

Ve třetí třetině to vypadalo, že se píseckým jejich brankostroj poněkud zasekl. Pět minut unavení hostující hráči odolávali nájezdům a šancím. Ovšem od 35. minuty načal opětovnou kanonádu Martin Bečvář po asistencích Vážného a Bíby – 8:1. V posledních šesti minutách udělali domácí ze zápasu naprostou střeleckou exhibici. Tak pěkně po pořádku. Čas 39:15 a hattrickem se blýskl také útočník Jakub Novák – 9:1. Tíženou, ovšem nepopulární „desítku“, dostává brankář Heřman z hole Marka Supa – 10:1. Uplynulo pouze několik vteřin a ploužící se hráči Betonovy inkasují opět. Gól dává po přihrávce Martina Bečváře obránce Zdeněk Vážný – 11:1. Svým dílem přispívá i rychlonohý Mates Kocourek, který si našel ideální střeleckou pozici a tvrdou ranou procedil mezi rukou a tělem brankáře Heřmana míček do brány – 12:1. Dvacet sekund a valí se další útok na hostující svatyni.  Jakub Novák drží míček, z modré si sbíhá obránce Marek Sup a zpoza brány dostává pas, který končí opět v síti – 13:1. Poslední hřebíček do rakve zatlouká proti rezignujícímu Holubovu Zdeněk Vážný a uzavírá tím tak střelecké představení domácího Písku v poměru 14:1.

Střely: 52:25, vyloučení: 2:1, využití: 0:0

Branky HCŠD B: Kolář 3, Novák 3, Sup 2, Vážný 2, Vlášek, Hronek, Bečvář, Kocourek

Sestava HCŠD B: Kukrál – Vážný, Hronek, Sup, Procházka – Novák, Vlášek, Kolář – Bečvář, Bíba, Kocourek

Autor: Jakub Novák