Husitská tvrz dobyta s čistým štítem

Hrající trenér Marek Kabele dvěma góly a jednou asistencí nejvýrazněji přispěl k další výhře HC ŠD, foto: archiv

SK Tábor – HC ŠD Písek 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

K tradičnímu hokejbalovému souboji zajížděl písecký HC ŠD v rámci 15. Kola 2. NHbL do Tábora, kde vyzval v boji o mistrovské body domácí Husity. Začátek utkání byl z obou stran opatrný, ale netrvalo dlouho a hosté si začali vytvářet převahu. Písečtí hráči se objevili v několika dobrých šancí, ale k překonání Turánského v brance domácích to dlouho nevedlo. Až v závěru první třetině se hostům povedlo dostat se z obraného pásma přihrávkami na jeden dotek, míček šel po ose Kozák – Kabele na Habarta, který číhal na útočné modré. Ten utekl domácí obraně a s přispěním paní štěstěny se mu povedlo dostat míček do Tuánského brány – 0:1.

V prostřední části pokračovala aktivita Švantláku. O osudu utkání rozhodla polovina druhé patnáctiminutovky. To se dvakrát prosadil písecký hrající trenér Marek Kabele. Nejprve ve 23. minutě využil již po deseti vteřinách jedinou hostující přesilovou hru – 0:2. O dvě minuty později zakončoval rychlý kontr Švantláku a Turánský byl bez šance – 0:3.

Poslední třetina se již dohrávala prakticky pouze z povinnosti. Táborští sice měli několik šancí na snížení stavu, ale písecký Kukrál byl tentokrát k nepřekonání. Jeho spoluhráči si pak zbytek utkání pohlídali a zkušeně ho dovedli do vítězného konce.

Branky a nahrávky: 15. Habart (Kabele, Kozák), 22. Kabele (Habart, Hronek), 24. Kabele (Habart)

Střely: 24:37, Vyloučení: 1:2, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 10

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Kozák, Hronek, Suchý, Procházka – Kott, Kabele, Habart – Bíba, Pelc

Hrající trenér Marek Kabele po utkání řekl: Do zápasu jsme nastupovali v hodně oslabené sestavě, ale nakonec jsme ho zvládli k naší plné spokojenosti a vezeme si tři důležité body. Chceme se ještě poprat o 4. Místo a tím pádem i lepší výchozí pozici pro play-off. Musíme poděkovat hráčům Tábora, že nám vyšli vstříc a povolili dřívější začátek zápasu.

V dalším kole se písečtí hokejbalisté představí na domácím hřišti. V sobotu od 14 hodin hostí Hospříz, která naposledy zvítězila nad Falconem v souboji dvou nejhorších týmů soutěže 8:4 a připsala si teprve třetí vítězství v letošním ročníku.

Autor: Václav Pelc

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich