St. žáci vyplenili Olymp, přípravky v Orange Aréně

Starší žáci si v sobotu udělali výlet na jindřichohradeckou střelnici, foto: Alice Hnyková

TJ HBC Olymp J. Hradec – HC ŠD Písek 0:18 (0:5, 0:8, 0:5)

V prvním letošním mistrovském zápase se představili starší žáci HC ŠD v Jindřichově Hradci. Hned od úvodní buly plnili roli favorita a Duchoň v čase 1:31 otevřel píseckou střelnici. Do přestávky to bylo 5:0. I ve druhé třetině se hrálo pouze na jednu branku a to na tu Hradeckou. Hosté se ale předháněli v zahazování šancí. V polovině třetiny dal hostující Hora desátou branku utkání. Další jubileum udělal hostující střelec Rychlík. Ten svou pátou brankou v utkání a zároveň 100. Švantláku v soutěži uzavřel skóre po dvou třetinách na 13:0. Ve třetí třetině přidali hosté ještě další branky a výsledek se tak uzavřel na stavu 18:0.

Branky: Rychlík 8, Hora 3, Diviš 3, Duchoň 2, Hnyk M. 2

Sestava HC ŠD: Čapek – Beličková, Sýkora, Janoušek, Hnyk Š., Diviš, Hora, Duchoň, Rychlík, Hnyk M.

Trenér HC ŠD Tomáš Bárta: Po celou dobu utkání jsme jasně dominovali a to jsme ještě moře šancí neproměnili. Jsem spokojený se hrou obránců.

Nejmenší hokejbalisté se sešli v Orange aréně

V sobotu se v Písecké Orange aréně konal další díl Jihočeské open-turnaj přípravek a mini přípravek. V kategorii přípravek startovali domácí HC ŠD Písek, TJ Datels Blatná, SK Pedagog Č.B. a SK Suchdol. V kategorii mini přípravek startovalo 7 týmů: HC ŠD Písek A, HC ŠD Písek B, Suchdol A, Suchdol B, SK Pedagog Č.B., HBC Hostivař a Rebel Praha 8.