Překvapení v Orange Aréně - Hospříz si odvezla bod

Obránce Jaroslav Marek tentokrát, kromě obranných povinností, přispěl také gólem,

HC ŠD Písek – SK Hospříz 4:3 sn (1:0, 1:3, 1:0)

Další soupeř HC ŠD, který zavítal v sobotu do Orange Arény – Hospříz, měl znamenat zachování plného počtu bodů v královském městě. A vše tomu od začátku nasvědčovalo. Po úvodním vhazování putoval míček přes hokejky všech domácích hráčů až k Habartovi, který potvrdil svoji rychlost a důraz a mohl se již ve 20. vteřině radovat z prvního úspěchu – 1:0. Další minuty nabídly podobný obrázek a hosté se museli hodně bránit, aby náskok domácích nenarůstal. K jejich škodě se ale skóre v první třetině již neměnilo.

Za to prostřední část utkání přinesla branky hned čtyři. Pro písecký tým to ale byla hororová čtyřminutovka mezi 21. a 25. minutou. Nejprve po akci Zedníčka vyrovnával hospřízský Málek – 1:1. O minutu později se prosadil aktivní Sobol – 1:2. Povedenou třetinu hostů završili Sobol se Šrámkem dokonce ve vlastním oslabení – 1:3. Tohle písečtí rozhodně nečekali. A nebýt gólmana Kukrála, který několikrát musel předvést své umění, mohl být gólový přísun v síti Švantláku ještě větší. Do konce prostřední části se jim povedlo alespoň snížit zásluhou Kabeleho necelou minutu před druhou sirénou – 2:3.

Do poslední patnáctiminutovky šli hráči Švantláku s jasným cílem napravit výpadek z druhé třetiny a znovu překlopit výsledek na svoji stranu. Vyrovnat se jim povedlo již ve 32. minutě, když od modré čáry pálil obránce Marek – 3:3. Tlak domácích dál narůstal, ale písečtí střelci ztroskotávali především na brankáři Maršíkovi. Ten pochytal i nemožné a pomohl k překvapivému bodovému zisku hostů.

Utkání dospělo po 45 minutách až k samostatným nájezdům. V nich domácí zachránili alespoň dva body, když byl jediným úspěšným střelcem písecký kanonýr Kabele. Přesto panovalo v kabině HC ŠD velké rozčarování z bodové ztráty výpadku ve druhé třetině.

Branky a nahrávky: 1. Habart (Kabele, Gába O.), 29. Kabele (Habart), 32. Marek (Volf L.), rozhodující nájezd Kabele – 21. Málek (Zedníček), 22. Sabol, 25. Šrámek (Sabol)

Střely: 30:22, Vyloučení: 2:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 5

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Kozák, Marek, Pelc – Gába O., Kabele, Habart – Kott, Volf L., Volf R.

Hrající trenér Marek Kabele po utkání řekl: Hráli jsme špatně, moc složitě. Hospříz hrála naopak jednoduše, nahazované míčky sklepávali do stran a hlavně trefovali zařízení.

Písecké hokejbalisty nyní čeká náročný víkendový trip k nejlepším týmů soutěže.  V sobotu odpoledne je budou hostit druhé Prachatice. V neděli dopoledne pak zavítají na hřiště vedoucí Betonovy Holubov.