Švantlák proti favoritům vybojoval pouze bod

David Gába po odmlce znovu oblékl oranžovo-černé barvy a podával výborné výkony,
foto: HBC Prachatice

HBC Prachcatice – HC ŠD Písek 3:2 sn (0:0, 2:0, 0:2)

Na zápas proti prachatickým Horalům vyráželi hráči Písku v poslepované sestavě, na poslední chvíli s 11 hráči. Do branky Švantláku si letos poprvé stoupnul David Gába a předvedl, jak je jeho dobrým zvykem, výborný výkon. V Žernovicích, kde prachatičtí hráči nastupují k domácím zápasům, přivítalo hráče Písku krásné jarní počasí a nastartovaná Avia s místními dobrovolnými hasiči.

Do utkání vstoupili lépe hostující hráči, když hned v prvním střídání po pěkné kombinační akci rozezvučel břevno domácí branky Kabele. Poté ale převzali aktivitu domácí a David Gába musel několikrát zasahovat.

Prostřední část hry byla poznamenána častými vyloučeními a oba celky si dokonce zahráli přesilové hry 5 proti 3. Tuto přesilovou možnost beze zbytku využili pouze hráči Prachatic. Když v čase 22:55 prostřelil vše, co mu stálo v cestě Kadlec – 1:0. V pokračující přesilové hře 5 na 4 navýšil vedení domácích povedenou dorážkou Leffler – 2:0.

Do třetí třetiny nastoupili s výhodou jednoho muže v poli hostující hráči HC ŠD a povedlo se jim přesně to, co si řekli o přestávce – dát rychle kontaktní branku a se zápasem se pokusit ještě něco udělat. Ondřej Gába zachytil na červené čáře nepovedené vyhození domácích a střílenou přihrávkou vybídl k teči nikým nehlídaného Kabeleho, který touto možností nepohrdl a snížil tak na rozdíl jediného gólu – 2:1. Zápas tak dostal nový náboj a bojovalo se o každý centimetr hřiště. Postupem času však začali hráčům Písku docházet síly a vypadalo to, že domácí si výhru uhlídají. Své schopnosti však ukázal Habart a krásnou individuální akcí vyrovnal stav zápasu v čase 43:33 na 2:2. Stejný stav zůstal už do konce zápasu a tak po čtyřiceti pěti odehraných minutách museli rozhodnout o vítězi utkání samostatné nájezdy.

V nich se dlouho nemohl nikdo prosadit a až v sedmé sérii rozhodl o bodu navíc pro domácí Sitter.

Branky a nahrávky: 23 Kadlec (Turek, Paule), 25. Leffler (Kadlec), rozh. nájezd Sitter – 31. Kabele (Gába O.), 44. Habart (Hromek)

Střely: 39:22, Vyloučení: 7:6, Využití: 2:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 25

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. – Hronek, Kozák, Bárta, Procházka – Gába O., Kabele, Habart – Kott, Volf R., Kolář

Manažer HC ŠD Michal Kozák po utkání řekl: Dobrý bod z venku.

Fotogalerie ZDE

Vedoucí Betonově se postavilo 9 statečných, kteří na lídra nestačili až v poslední třetině

HBC Betonova Holubov – HC ŠD Písek 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)

Na druhý těžký zápas během jednoho víkendu zajížděli hráči Písku v neděli k vedoucímu celku 2.NHbL a velké naděje na body si nedělali. Do zápasu vlétli domácí Betonáři jako vítr a hráči Švantláku vůbec nestíhali. Všechny akce domácích ale končili na opět skvěle chytajícím Gábovi. Už to vypadalo, že v 1. třetině gól nepadne, ale 37 vteřin před první sirénou se zmocnil míčku Kaše a poslal domácí do zaslouženého vedení – 1:0.

Prostřední část hry už byla vyrovnanější a hostující hráči si dokonce vypracovali několik gólových příležitostí, ale gól se jim dát nepodařilo. Přestáli i několik šancí domácích borců a zápas tak byl stále otevřený.

V poslední části hry však Betonáři opět zvýšili tempo hry a na píseckých se začala projevovat únava z předešlého dne. V čase 33:13 napřáhl Ivančov a domácí vedli 2:0. Švantlák to zkusil ještě na brejky, ale žádný únik se jim v branku přetavit nepovedlo. Naopak domácí Hejna vyřešil ukázkově rychlí protiútok a bylo rozhodnuto – 3:0. To však domácím ještě nestačilo a přidali na cestu domů píseckým hráčům ještě dvě branky, znovu Hejna a následně Heindl.

Branky a nahrávky: 15. Kaše (Heindl, Jílek), 34. Ivančov (Hejna), 39. Hejna (Maurenz), 44. Hejna (Maurenz), 45. Heindl (Kaše, Šperl)

Střely: 40:23, Vyloučení: 3:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 9

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. – Hronek, Kozák, Suchý – Gába O., Kabele, Habart – Kott, Pelc, Volf R.

Útočník HC ŠD Radek Volf po utkání řekl: Dvě třetiny to bylo vyrovnané. Mohlo to dopadnout úplně jinak, kdybychom proměnili samostatné nájezdy. Já jsem dvakrát šel sám na Daška, ale bohužel se mi gól dát nepodařilo. Příště hrajeme doma, tak určitě chceme vyhrát.

Fotogalerie ZDE

V sobotu přivítá HC ŠD od 13 hodin českobudějovický Falcon a půjde o poslední domácí zápas před play-off, které budou písečtí již s jistotou začínat na hřišti soupeře.

Autor: Marek Kabele

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich