Mladší žáci nestačili na domácím hřišti na lídra z Plzně

Písečtí mladší žáci se radují z jediné branky, kterou se jim povedlo vstřelit proti Plzni

HC ŠD Písek – HBC Plzeň 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

V sobotu hostili mladší žáci HC ŠD na svém hřišti lídra z Plzně, který kráčí soutěží bez ztráty bodu. V první třetině to byla spíše oťukávaná z obou stran. Oba týmy se snažili hrát ze zabezpečené obrany, a tak i poměr střel 5:5 odpovídal obrazu hry.

Ve druhé části se domácí čím dál více osmělovali. Branky se dočkali v 17. minutě, kdy po krásné nahrávce Šuhaje skóroval Januška – 1:0. Bohužel ale pro písecké za necelé 2 minuty se do odraženého míčku opřel Kaluba a bylo vyrovnáno – 1:1.

Ve třetí části se hra přelévala z jedné strany na druhou. Obě mužstva chtěla strhnout vítězství na svoji stranu. Na domácí straně volaly po gólu zejména šance Konopy a Novotného, ale zde se zaskvěl brankář HBC Plzeň Kojzar. Ani brankář Švantláku Bauš nezůstával pozadu a ukázal své umění při šancích Gally a Reisera. Nestačil až ve 28. minutě na dorážku Skřivánka – 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání, ale svoji největší šanci minutu před koncem nevyužil Kroupa, když s Januškou šli sami na brankaře hostí, ale ten vytáhl zázračný zákrok a body putovaly do Plzně.

Branka HC ŠD: 17. Januška (Šuhaj)

Sestava HC ŠD Písek: Bauš – Kroupa, Hnyk Š., Novotný, Šuhaj, Januška, Lochman, Konopa, Řezáč, Kajtman, Hnyk M., Beličková, Votruba

Trenér HC ŠD Roman Konopa po utkání řekl: I přes porážku jsem spokojen s výkonem. Sahali jsme po bodu a asi bychom si ho i zasloužili, ale bohužel. Hráče musím pochválit.

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain