Švantlák proti poslednímu týmu 2. NHbL nezaváhal

Milan Hromádka právě uzavírá skóre zápasu a naděluje Falconu "bůra",
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

HC ŠD Písek – Falcon Č. B. 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Po posledním náročném víkendu, kdy se písecký HC ŠD střetnul s vedoucími týmy 2. NHbL, byla uplynulá sobota úplně o něčem jiném. Písečtí hokejbalisté se vrátili na domácí stadión a přivítali beznadějně poslední tým soutěže Falcon. Premiéru v oranžovo-černém dresu si odbyl Roman Vráblík, po operaci se poprvé zapojil také Jiří Mergl, pozice v brance a v útoku si prohodili bratři Gábové.

Hosté přijeli pouze se sedmi hráči do pole a nejvíce ohrožovali branku Švantláku právě v první třetině. Ondřej Gába, který si splnil sen a postavil se do branky v mistrovském utkání, se tak musel mít hned od začátku utkání na pozoru. Domácí byli dle předpokladů aktivnější, ale zakončení vyjádřené vstřelenou brankou poněkud vázlo. Na první gól se tak čekalo až do 11. minuty, kdy se po spolupráci s Habartem a Merglem prosadil Lukáš Volf – 1:0. O necelé tři minuty později přišla další gólová radost. Habart nabyl na modrou Vráblíkovi, který poslal svojí nechytatelnou střelu mimo dosah Němečka – 2:0. Pro Romana Vráblíka to tedy byla hned úspěšná premiéra v barvách HC ŠD.

Již po první třetině bylo o soudu zápasu rozhodnuto a dohrávalo se v pohodovém tempu, hlavně tedy pro Písek. Ve 21. minutě předvedl svojí šikovnost s hokejkou, jindy gólman, David Gába a navýšil vedení Švantláku – 3:0.

V poslední třetině přidali písečtí ještě další dvě branky. Ondřej Gába, který bojoval v brance především se slunným počasím a váhou gólmanské výstroje, předváděl perfektní práci s holí. Ve 37. minutě našel přesným pasem Radka Volfa, který si spravil chuť z předchozích nevyužitých šancí a překonal hostujícího Němečka – 4:0. Tři a půl minuty před koncem Ondřej Gába znovu rozehrává, tentokrát nachází Habarta, který míček předložil ještě Hromádkovi a ten nadělil Falconu „bůra“ – 5:0.

Branky a nahrávky: 11. Volf L. (Habart, Mergl), 14. Vráblík (Habart), 21. Gába D. (Kott, Kozák), 37. Volf R. (Gába O.), 42. Hromádka (Marek, Gába O.)

Střely: 44:13, Vyloučení: 1:0, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 45

Sestava HC ŠD Písek: Gába O. – Hronek, Kozák, Marek, Vráblík – Hromádka, Kabele, Habart – Mergl, Volf L., Pelc – Gába D., Volf R., Kott

Obránce Martin Kozák po utkání řekl: Dnes bylo perfektní počasí na hokejbal, tak jsme si chtěli zápas hlavně užít. S Romanem Vráblíkem se mi hrálo docela dobře, ještě si musí zvyknout na naše tempo, ale mohla by to být dobrá posila do dalších zápasů.

Pro písecké hokejbalisty bylo utkání s Falconem poslední domácím zápasem v základní části. V dalším kole mají povinné volno a poslední utkání sehrají další sobotu 12. dubna od 11 na hřišti Pedagogu. Pak již vypuknou dlouho očekávané boje ve vyřazovací části.

Autor: Václav Pelc

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde