B tým o víkendu nezaváhal a upevnil si 3. místo v 1. NHbL

Zdeněk Vážný (druhý zprava) se na desítce Vikingům podílel hattrickem, k jedné z branek mu gratulují zleva Kobližka, Kocourek a Máša

HC ŠD Písek B – SK Suchdol n. Lužnicí B 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Po vydřeném, ale za to cenném vítězství nad Žďárem, se záloha Švantláku představila již po třetí v řadě na domácím bojišti. Soupeřem jí byl tým béčka Suchdola. Vzájemná bilance v této sezoně hovoří ve prospěch píseckých, kteří ukořistili v malém počtu tři body z horké půdy u řeky Lužnice.

Začátek utkání byl ve znamení vyloučení. Nejprve na domácí straně za hákování a posléze na straně druhé za krosček. V početních výhodách se zatím první branka nezrodila. Mírnou převahu potvrdili tabulkově lépe postavení domácí, kteří se zásluhou Jiřího Mergla v čase 9:41 ujali vedení – 1:0. Asistovali Pavel Bíba a Martin Kobližka. O půl minuty později si svou chvilku slávy užil rozhodčí Šanda. Nejprve přísně vyloučil píseckého Lukáše Vláška za hrubost a následně stejnému hráči udělil během několika vteřin za opakované slovní zjišťovaní přestupku (ne však vulgární) trest do konce utkání. Nejproduktivnější hráč domácích byl tedy velmi rychle ze hry. Za sekání byl vyloučen i hráč Suchdola a hrálo se tedy čtyři na čtyři. Pouhých 13 sekund stačilo dvojici Zdeněk Vážný – Martin Kobližka ke skórování. Prvně jmenovaný vybídl do nájezdu centra Martina Kobližku, jenž se bekhendovým pozemním blafákem blýskl povedenou akcí – 2:0.

Vyhrocený a tvrdý zápas pokračoval i ve druhé části, ve které padlo neskutečných 14 trestů. Mimo bitky a ruční potyčky se zrodily i nějaké šance a branky. Uklidnění v oranžovo-černých řadách obstaral v čase 17:58 zkušený Zdeněk Vážný, který se trefil v přesilové hře po přihrávkách útočného dua Mates Kocourek – Martin Kobližka – 3:0. Slibný náskok drželi písečtí až do 26. minuty hry. To se ujal slova hostující Vrchota a snížil na 3:1. Tak i skončila druhá část.

Ve třetí třetině už se znatelně emoce zklidnili. Padly pouze dva tresty a oba týmy se spíše věnovali hře. Více než půlka poslední patnáctiminutovky byla odehrána a ukazatel skóre se neměnil. To se ale hráči Švantláku rozhodli změnit. Po zavezení Jana Procházky, který přenechal míček Jakubu Novákovi, jenž našel zcela volného a dobře postaveného Jirku Mergla, pro kterého již nebyl problém usměrnit míček do polo-odkryté klece – 4:1. Dvougólového střelce Písku, napodobil také suchdolský Vrchota, který využil jednu ze dvou nabídnutých přesilovkových her a ještě snížil na rozdíl dvou gólů – 4:2. Do konce zbývaly tři minuty. Snaha hostů nebyla nic platná. Naopak definitivní hřebíček do jejich rakve zatloukl svou samostatnou akcí Pavel Kolář, který se dostal až tváří v tvář brankáři Švejnohovi, položil si ho a s klidnou hlavou uklidil míček k tyči – 5:2. Finální podoba tedy zní 5:2 ve prospěch píseckého béčka.

Branky a nahrávky: 10. Mergl (Bíba, Kobližka), 11. Kobližka (Vážný), 18. Vážný (Kocourek, Kobližka), 40. Mergl (Novák, Procházka), 44. Kolář – 26. a 42. Vrchota

Střely: 35:25, Vyloučení: 13:12, Využití: 1:1

Sestava HC ŠD Písek B: Kukrál – Vážný, Procházka, Bárta, Sup – Kocourek, Kobližka, Bíba – Novák, Kolář, Vlášek – Mergl, Bečvář

Marek Sup (druhý zprava), ač obránce, je nejlepší střelcem HC ŠD B, potvrdil to i na půdě Vikingů, zleva dále Bárta, Bíba, Vlášek a Procházka

HBC Vikings Č. B. B – HC ŠD Písek B 1:10 (1:2, 0:3, 0:5)

Zálohu Švantláku čekalo v neděli utkání s budějovickými Vikingy, tedy soupeřem, který doposud nevyhrál jediné utkání za tři body. Písečtí si tedy měli dojet pro jasné body.

První třetina začala náporem hostů, kteří domácí téměř do ničeho nepustili, ale jako první se nakonec prosadili českobudějovičtí, kteří využili přečíslení tří proti dvěma a z dorážky zakončili do odkryté branky – 1:0. Hosté se snažili o rychlé vyrovnání, ale jejich pokusy ztroskotali na výborně chytajícím Tichatzkovi. Srovnání se dočkali až v 10. minutě, kdy se střelou od modré prosadil poprvé Vážný – 1:1. Už to vypadalo, že tento stav vydrží až do konce první třetiny, když se 12 vteřin před koncem prosadil hostující Vlášek – 1:2. Statistika střel 5:19 pro hostující hovoří za vše, ale písečtí se svým výkonem spokojeni nebyli.

Během přestávky si vzal slovo na střídačce hostující trenér, který neskrýval nespokojenost s vývojem papírově jednoduchého utkání a nabádal své svěřence ke zlepšení. Začátek druhé třetiny byl ve znamení dobývání domácí svatyně, kterou svědomitě bránil domácí Tichatzek. Ve 20. minutě zlomil prokletí hostující Kolář, kterého vybídl ke skórování Novák – 1:3. Pětadvacátá minuta byla ve znamení další branky hostů, kdy se po střele Kobližky prosadil svou premiérovou trefou v této sezoně Bárta – 1:4. Před koncem druhé části ještě navýšil vedení Vlášek – 1:5. Ve druhé třetině bylo k vidění probuzení hostujícího mužstva.

Třetí třetina již byla jasně v režii píseckého mužstva, nejprve se 2. minutě po začátku třetí třetiny podruhé trefil Vážný – 1:6. Poté ve třiatřicáté minutě navýšil skóre Sup – 1:7. Osmou branku hostí pak přidal Kocourek, který dorazil střelu od modré – 1:8. Když pak ve 37. minutě završil hattrick písecký Vážný, každý už přemýšlel, kdo „zavěsí“ ten pověstný desátý gól. Ne moc populární desátý gól nakonec přišel a nepostaral se o něj nikdo jiný, než písecký Sup, pro kterého to byl již druhý desátý gól v této sezóně – 1:10. Do konce utkání se již nic nestalo a písečtí si připsali povinné tři body.

Branky a nahrávky: 2. Koranda (Budinský, Kadaši) – 10. Vážný (Bíba, Kobližka), 15. Vlášek, 20. Kolář (Novák, Vážný), 25. Bárta (Kobližka), 30. Vlášek (Bíba), 32. Vážný (Kocourek), 33. Sup (Vlášek), 35. Kocourek (Sup), 37. Vážný (Bíba, Kobližka), 42. Sup (Procházka)

Střely: 10:57, Vyloučení: 4:3, Využití: 0:3, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 16

Sestava HC ŠD Písek B: Kukrál – Sup, Máša, Procházka, Vážný – Kolář, Vlášek, Novák – Kocourek, Bečvář, Kobližka, Bíba, Bárta

Trenér B-teamu Marek Sup po utkání řekl: Zápas se pro nás nevyvíjel zrovna nejlépe. Od druhé minuty jsme prohrávali a dlouho jsme se nemohli prosadit. Od druhé třetiny jsme však přebrali otěže zápasu my a zaslouženě vyhráli. Klukům bych chtěl poděkovat, že začali bojovat, jak jsme si po první třetině řekli.

Autoři: Jakub Novák a Marek Sup

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde