Žáci HC ŠD - mladší bez gólu, starší si zastříleli

Ondřej Hora v bílém nastřílel Suchdolu polovinu branek HC ŠD,
vpravo v modrém Aneta Jiráčková,

St. žáci: HC ŠD Písek – SK Suchdol nad Lužnicí
8:2 (2:0 4:1 2:1)

Domácí se utkali s bojovným týmem Suchdola, který produkuje velmi dobře propracovaný obranný systém s rychlými protiútoky. Od první minuty se písečtí s chutí pustili do soupeře a ve druhé minutě udeřili, kdy po nahrávce Hory otevřel skóre Duchoň – 1:0. V 6. minutě si role obrátili a Hora uzavřel účet první třetiny – 2:0.

Také ve druhé části to byla hra převážně na jednu branku a to hostí. Šance Rychlíka a Čapka volali po gólech, ale až jejich centr Diviš střelou s úhlu zvýšil na 3:0. Za 50 sekund svoji druhou brankou v utkání Hora posunul stav na 4:0. O minutu později, po zaváhání domácího brankáře, se dočkali i hosté a to díky Sládkovi – 4:1. Ani tento stav netrval dlouho a za 15 sekund zkompletoval Hora svůj hattrick – 5:1. Do konce druhé části přidal branku ještě Diviš – 6:1.

Obraz hry se neměnil ani v závěrečné části, ale brankář hostí Brůžek držel svůj tým. Nestačil pouze na střely Čapka a Hory, a tak konečné skóre znělo 8:2.

Branky HC ŠD: Hora 4, Diviš 2, Duchoň, Čapek

Sestava HC ŠD: Bauš – Beličková, Sýkora, Janoušek, Hnyk Š.,  Rychlík, Diviš, Čapek, Hora, Duchoň, Konopa, Hnyk M.

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Měli jsme z utkání trochu obavy. Soupeř produkuje velmi nepříjemný hokejbal v čele s výborným brankařem. Vytvořili jsme si dostatek šancí, ale ne vždy jsme je řešili v klidu. Je vidět, že máme na čem pracovat. Těžká utkání nás ještě čekají a to hned příští sobotu s Blatnou.

Ml. žáci: HBC Škoda Plzeň B – HC ŠD Písek 5:0 (1:0 2:0 2:0)

Mladší žáci Švantláku zajížděli k dalšímu utkání tentokrát do západočeské metropole, kde se utkali s „B“ týmem Plzně. Písečtí vyrazili k utkání pouze se sedmi hráči do pole a to se ukázalo směrem k výsledku jako velmi důležité. Domácí se ujali v 5. minutě vedení brankou Klasny. Brankář hostí Bauš po celou dobu utkání předváděl vynikající výkon, ale „sedmi statečným“ v poli rychle docházely síly a tak se výsledek zastavil na 5:0 pro HBC.

Sestava HC ŠD: Bauš – Beličková, Kocour, Wimer, Nymburský, Konopa, Votruba, Tomeš

Trenér HC ŠD Roman Konopa po utkání řekl: Těžko se mi hodnotí toto utkání. Všichni hráči dělali pro úspěch maximum, ale v daném počtu nešlo více.