Žáci HC ŠD - jasná vítězství v derby a na Pedáku

Střelec derby Ondřej Hora (v bílém) svádí souboj u mantinelu s Davidem Braunem z Blatné,

St. žáci: HC ŠD Písek –TJ Datels Blatná 3:0 (1:0 2:0 0:0)

V sobotu se v písecké Orange aréně odehrálo další derby mezi domácími HC ŠD a blatenskými Datly. Ti dorazili do Písku v čele s reprezentačním gólmanem U14 Šuhajem, ale pouze s osmi hráči do pole. Domácí tým nastoupil s neúplnými třemi útoky.

Od první minuty se písečtí zakousli do soupeře a hostující brankář prokazoval své kvality. Zaskvěl se zejména při šanci Duchoně a Měchury. V 9. minutě se naskytla domácím hráčům první přesilová hra, kterou na jejím konci zužitkoval dorážkou Hora – 1:0. V poslední minutě své kvality ukázal i domácí brankář Čapek, který špičkou lapačky vytěsnil gólovou střelu Brauna.

Ve druhé části se obraz hry moc nezměnil. Hráči Švantláku bušili do soustředěné obrany Datlů, ale i Datlové se s přibývajícím časem častěji osmělovali a agilní Hokr několikrát zavařil domácí obraně. Ve 21. minutě se vhazovalo po levici Šuhaje. Rychlík vyhrál buly na Janouška, který tvrdou střelou zvýšil na 2:0. O minutu později po závaru před brankou hostí dorazil střelu Měchury Hora – 3:0.

V poslední části byla hra velmi vyrovnaná  a své kvality prokazovali oba reprezentační gólmani. Hostující Šuhaj (U14)se zaskvěl při šancích Hory a úniku Rychlíka, také domácí Čapek (U16) vytáhl skvělý zákrok při šanci Vintra a tak zápas skočil 3:0.

Branky HC ŠD: Hora 2, Rychlík

Sestava HC ŠD: Čapek – Beličková, Sýkora, Janoušek, Hnyk Š., Měchura, Rychlík, Diviš, Konopa, Hora, Duchoň, Šuhaj, Novotný, Hnyk M., Kajtman

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Myslím, že to byl pěkný hokejbal. Hosté i v 8 hráčích předvedli dobrý výkon. Vytvořili jsme si dostatek šancí, ale skvělý Šuhaj nás vyčapal. Jsem spokojený s výkonem, všichni si zaslouží pochvalu.

Adam Měchura (č. 31) zkouší propálit obranu Pedagogu, před bránou cloní František Januška,

Ml. žáci: SK Pedagog Č. B. – HC ŠD Písek 3:11 (1:2 2:3 0:6)

Hosté cestovali do jihočeské metropole odčinit své poslední zaváhání z Plzně, kde prohráli 0:5. Trenér Všetečka měl dispozici 16 hráčů do pole, a to se ukázalo v průběhu hry jako klíčové. Až v 8. minutě vzal kapitán HC ŠD Měchura míček, obešel vše, co mu stálo v cestě, a přesnou střelou otevřel skóre – 1:0. O minutu později zvýšil Konopa na 2:0, ale za 30 sekund zkorigoval  Krajánek – 2:1. Tak i skončila první třetina.

Hned po 43 vteřinách prostřední části vyrovnal Nerad – 2:2. V 15. minutě krásnou střelou poslal do vedení hosty Kajman – 2:3. Do přestávky navýšili skóre ještě Matěj Hnyk a znovu Konopa – 2:5. Domácí korigovali v poslední minutě druhé části Kopačkou – 3:5.

V poslední třetině to bylo pouze na jednu branku – tu domácí. Písečtí si otevřeli střelnici a dali domácím v této části 6 branek.

Branky HC ŠD: Kajtman 3, Konopa 2, Šuhaj 2, Januška, Hnyk M., Novotný, Měchura

Sestava HC ŠD: Maleček – Hnyk Š., Beličková, Lochman, Kajtman, Polák, Kocour, Votruba, Novotný, Šuhaj, Konopa, Měchura, Januška, Tampier, Kroupa, Brčák, Hnyk M.

Trenér HC ŠD Martin Všetečka po utkání řekl: Chvilku nám trvalo, než jsme se dostali do hry. Hodně šancí jsme neproměnili, ale ve třetí třetině jsme jasně dominovali na hřišti.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich