HC ŠD před play-off obral o všechny body Pedagog

A tým si odvezl z Českých Budějovic zaslouženě všechny body a cesta domů tak byla plná oslavných tanců a chorálů,
zleva Miroslav Kott, Lukáš Volf, Jiří Mergl, David Gába, Václav Pelc, Radek Volf, Martin Kozák, Marek Habart a Ondřej Gába

SK Pedagog Č.B. – HC ŠD Písek 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

V posledním kole základní části letošního ročníku 2. NHbL zajížděl písecký Švantlův Dvůr do jihočeské metropole na hřiště místního Pedagogu. Domácí na svého neoblíbeného protivníka vyrukovali se třemi kompletními útoky. K jejich nemilému překvapení ale svého soupeře prakticky nepřehrávali. Naopak to byli písečtí, kteří hned od úvodu utkání ohrožovali Bílého v bráně Pedagogu. Hostující Habart mohl hned asi po patnácti vteřinách poslat Švantlák do vedení, ale domácí gólman odolal. Stejně tak v dalším průběhu první třetiny, přestože se na něj Marek Habart řítil v samostatném nájezdu. To hostující David Gába na opačné straně hřiště příliš práce neměl a mohl si užívat pěkné sobotní počasí.

V prostřední části se do průběhu utkání konečně zapojili také rozhodčí Vařák s Horákem, kteří hned ve druhé minutě druhé třetiny umožnili domácím přesilovku pěti proti třem. Dvojnásobnou výhodu si sice českobudějovičtí po pár vteřinách díky již nepřehlédnutelnému faulu Dlugoše trochu pokazili. Přesto se ale usadili v útočném pásmu a pokoušeli se o vstřelení prvního gólu utkání. Písecká obrana, v čele s výborným Gábou, ale bezchybně odolávala. Černo-oranžoví po přečkaných oslabeních znovu útočili. Ale díky jestřábím očím, kterými muži v pruhovaném disponovali, byly jejich útoky často zastavovány pro technické přestupky ofsajdu a zakázaného uvolnění. Když už znovu hbitý Habart utekl domácím obráncům, ti jej oba za odměnu alespoň pořádně sesekali, ale píšťalky sudích zůstali němé. Pět minut před druhou sirénou se povedl útok Pedagogu, spolupráci obou Bártů v zelených dresech zakončil Dlugoš – 1:0.

Do poslední patnáctiminutovky vstupovali hosté s odhodláním odvézt si všechny tři domů k Otavě. Jejich snaha se začala zúročovat při vyloučení Adama Bárty. V čase 35:15 dokonal ukázkové sehrání přesilové hry Marek Kabale, kterému asistovali Lukáš Volf a Marek Habart – 1:1. Domácí mohli vyrovnat čtyři minuty před koncem při další početní výhodě, ale skvělý David Gába měl již svoji branku zavřenou. Když to již vypadalo, že se o vítězi rozhodne v dovednostní soutěži, fauloval minutu a půl před koncem hostující Pelc a domácí měli obrovskou šanci strhnout vítězství na svoji stranu. V dresu Švantláku ale odvádí letošní sezónu opět skvělé výkonu Marek Habart. Tomu se povedlo obrat v oslabení domácího obránce o míček a svůj asi čtvrtý samostatný nájezd v utkání konečně proměnit – 1:2. Do třetí sirény zbývalo 54 vteřin a Pedagog tak vrhl všechny síly do útoku. Rozhodčí asi ubíhající zaregistrovali později, takže další podivuhodné vyloučení a dvojnásobná výhoda pro českobudějovické přišlo až šest vteřin před koncem. Písecký Kabele ale zkušeně vyhrál buly a za odměnu si dostal několik ran holí od frustrací překypujícího Adama Bárty. Na výsledku a vybojovaném vítězství Švantláku to ale již nemohlo nic změnit.

Branky a nahrávky: 25. Dlugoš (Bárta O., Bárta A.) – 36. Kabele (Volf L., Habart), 45. Habart

Střely: 38:30, Vyloučení: 7:8, Využití: 0:1, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 55

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. – Kozák, Vráblík, Suchý, Marek – Gába O., Kabele, Habart – Mergl, Volf L., Kott – Volf R., Pelc

Útočník HC ŠD Václav Pelc po utkání řekl: Před začátkem play-off konečně pořádný zápas. Bylo to sice náročné, hrát proti sedmi stojí dost sil a nervů, ale o to víc nás těší toto sladké vítězství. Je škoda, že to klucí z Pedáku nehrají taky pro radost a pro žízeň. Víme, že mají z oranžovo-černých barev už noční můry a to se dnes opět potvrdilo. K tomu, co předvedli pánové Vařák s Horákem, se snad nemá cenu ani vyjadřovat. Ale všem jim děkujeme, konečně nás zase hokejbal bavil, mělo to šťávu a moc se těšíme na play-off!

O Velikonočním víkendu si hokejbalisté odpočinou a pořádně se naladí na nejdůležitější část sezóny – play-off. HC ŠD díky konečnému 5. místu začíná vyřazovací boje na hřišti soupeře, konkrétně na českobudějovické Vltavě. Znovu po roce narazí na Stars, tentokrát již ve čtvrtfinále. Boje o mistrovský titul začínají o víkendu 26. a 27. dubna.

Autor: Václav Pelc

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich