Žáci HC ŠD - opět dvě vítězství nad Blatnou a Pedákem

Matěj Přibyl vstřílí svoji první branku v dresu HC ŠD do sítě Blatné, foto: Alice Hnyková

St. žáci: TJ Datels Blatná – HC ŠD Písek 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)

Do posledního letošního derby hosté přímo vlétli. Hned v 7. sekundě otevřel skóre střelou zpoza obránce Hora – 0:1. Hosté i po vstřelení branky hýřili aktivitou a domácí brankář Šuhaj se měl co otáčet. Zejména při šancích první lajny HC ŠD, která hrála ve složení Hora – Duchoň – Přibyl. V 6. minutě se dočkal svého premiérového gólu právě Přibyl, když dorazil střelu Hory – 0:2.

Ani ve druhé části se obraz hry nezměnil. Hosté bušili do domácí tvrze, kde kraloval Šuhaj. Nestačil ale v 15. minutě na střelu kanonýra Rychlíka – 0:3. O minutu později se na křídle uvolnil Měchura a střelou mezi betony Šuhaje upravil na 0:4.

Na začátku poslední třetiny si vytvořili domácí několik šancí a po chybě obrany hostí korigoval výsledek Vinter – 1:4. Po vstřelené brance narostla Datlům křídla a zle zatápěli před brankářem Čapkem. Trenér hostí si vyžádal oddechový čas, aby své svěřence uklidnil. Jeho slova si vzal k srdci zejména Měchura, který ve 28. minutě zvýšil vedení píseckých na 5:1. Poslední slovo měl střelec úvodní branky Hora, jenž perfektním blafákem uzavřel skóre na 6:1.

Branky HC ŠD: Hora 2, Měchura 2, Přibyl, Rychlík

Sestava HC ŠD: Čapek, Bauš – Beličková, Sýkora, Hnyk Š., Janoušek, Novotný, Hora, Duchoň, Přibyl, Rychlík, Měchura, Januška, Hnyk M., Konopa

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Cestovali jsme k zápasu s mírnou obavou, ale od první vteřiny jsme v utkání dominovali. Trochu jsme vypadli ze hry v úvodu poslední třetiny, ale brzy jsme byli zpět. Domácí brankář svůj tým podržel a zachránil od více branek. Naše hráče musím pochválit.

Matěj Kroupa v útočném pásmu Pedagogu, foto: Alice Hnyková

Ml. žáci: HC ŠD Písek – SK Pedagog Č. B. 13:2 (2:0, 5:0, 6:2)

Další díl malého jihočeského derby tentokrát v písecké Orange aréně. Hosté přijeli odčinit poslední domácí debakl, ale hned ve 20. sekundě jim plány začala hanit Beličková – 1:0. Domácí se předháněli v zahazování šancí, a tak se ujala až střela Kroupy v 9. minutě – 2:0.

V prostřední části se v rychlém sledu trefili Čížek, Brčák a Měchura a bylo to 5:0. Hosté jen sporadicky ohrožovali domácí brankáře Bauše. Do konce třetiny se trefil ještě Kroupa a Šuhaj a stav byl tak 7:0.

V poslední části otevřel skóre znovu Šuhaj – 8:0. Mladíci v oranžových dresech předváděli útočný hokejbal a vytvořili si dostatek brankových příležitostí, ale ne všechny proměnili. Skóre vyrostlo až na 11:0, když se dočkali i hosté a díky Kovaříkovi korigovali na 1:11. Domácí tato branka zdravě naštvala a Kroupa a Měchura upravili na 13:1. Poslední slovo ale měl hostující Nebor – 13:2.

Branky HC ŠD: Kroupa 3, Šuhaj 3, Měchura 3, Čížek 2, Beličková, Brčák

Sestava HC ŠD: Bauš – Januška, Kroupa, Kurfurst, Hnyk Š., Čížek, Brož, Smola, Polák, Hnyk M., Lochman, Votruba, Kocour, Šuhaj, Beličková K., Měchura, Brčák

Trenér HC ŠD Martin Všetečka po utkání řekl: Bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme gól a kolik jich dohromady bude. Za poslední dva zápasy jsme nastříleli 24 branek a ještě jsme hodně šancí neproměnili. Nechali jsme ještě některé hráče odpočívat. Příště nás čeká těžký zápas v Plzni, na který se hodně těšíme.

Autor: Vít Čapek

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde