Starší žáci potvrdili vedoucí příčku proti Pedagogu

Písecký Rychlík (vpředu v bílém) se snaží blokovat střelu českobudějovického Smudka,

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č.B. 7:4 (6:3, 0:1, 1:0)

Netradičně již v pátek se utkali  v písecké Orange aréně  soupeři o první místo v tabulce. Domácí do utkání vlétli jako uragán. Hned ve 38. vteřině otevřel skóre Rychlík – 1:0. V úvodu 2. minuty přidal druhou branku domácích po nahrávce Šuhaje Čížek – 2:0. Za pouhých 30 vteřin ale vymetl šibenici domácímu Čapkovi hostující Matys a bylo 2:1. Šance se střídali před oběma brankami a v čase 4:26 udeřilo na domácí straně, kde po skvělé nahrávce Hory upravil Duchoň na 3:1. Za 10 sekund se opět měnilo skóre díky Přibylovi – 4:1. To nebylo v této třetině ještě vše. V čase 5:09 obešel budějovický Smudek vše, co mu stálo v cestě, a perfektním blafákem upravil na 4:2. To se moc ale nelíbilo domácímu Čížkovi, který v 5:53 posunul skóre na 5:2. O necelou minutu později ještě přidal šestou branku domácích střelou od modré Janoušek – 6:2. Na konci třetiny si vzal slovo opět Smudek a všem ukázal, proč je právě on lídrem U16 – 6:3. Tímto výsledkem skončila bláznivá první třetina.

Ve druhé třetině to už nebyly takové střelecké hody. Obrany tentokrát dominovaly nad útoky. Hosté začali mít více ze hry, ale naráželi na dobře zformovanou obranu domácích v čele s brankářem Čapkem, který si skvěle poradil se šancemi Matyse a Malechy. Až v 9. minutě prostřední části nestačil na opakovanou střelu Matyse – 6:4. Domácí Duchoň nastřelil tyčku a ani šance Šuhaje se neujala.

Ani ve třetí třetině se hra příliš neměnila. Hosté bušili do domácí obrany, ale ti, kolikrát i se štěstím, odolávali. Za zmínku stojí šance Smudka a Matyse, které byli stoprocentní, ale i domácí brankář dokazoval svoje kvality. Písečtí ohrožovali branku hostí spíše sporadicky, a tak až v čase 34:32, kdy hosté zkusili hru bez brankáře, uzavřel střelou do prázdné branky skóre Hora – 7:4.

Branky HC ŠD: Čížek 2, Rychlík, Duchoň, Hora, Janoušek, Přibyl

Sestava HC ŠD: Čapek – Hnyk Š., Kroupa, Sýkora, Janoušek, Beličková, Januška, Hora, Duchoň, Přibyl, Rychlík, Čížek, Šuhaj, Konopa, Diviš, Hnyk M.

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Dlouho si nepamatuji takový začátek utkání, abychom v 6. minutě vedli s takovým soupeřem 6:2. Využili jsme slabší chvilky hostujícího brankáře, ale i soupeře, který nás zřejmě podcenil. Od druhé části se hrálo především před naší brankou, ale i se štěstím jsme odolávali. Jak se říká, štěstí přeje připraveným a to my jsme byli. Hráče musím pochválit.

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde