HC ŠD zaskočil Stars a je jeden zápas od semifinále

Už loni byl David Gába proti Starsu velkou oporou HC ŠD, letos je prakticky nepřekonatelný,
foto: Archiv HC ŠD

1. ČF: TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

V sobotu vypuklo hokejbalové play-off nejvyšší jihočeské soutěže mužů. Písecký Švantlák čekala na úvod dvě utkání na půdě Starsu v jihočeské metropoli. Domácí začali pořádně zostra a v náporu vydrželi celou první třetinu, o čemž svědčí i poměr střel 13:2. Na výsledku se ale jejich snaha nijak neprojevila. David Gába strážící branku HC ŠD prokazoval své kvality a skvělým výkonem hodně snižoval sebevědomí střelců Starsu.

V prostřední části již písečtí dokázali vyrovnat hru a začali se objevovat gólové příležitosti také před domácím brankářem Hlaváčem. Na sklonku 23. minuty měli hosté výhodu přesilové hry, ale domácí se ještě dokázali ubránit. Ve 26. minutě ale vyšel skvělý kontr prvnímu útoku HC ŠD. Kabele s Habartem našli Ondřeje Gábu. Ten svojí rychlostí překvapil asi i soupeřovi obránce, kolem kterých se prohnal rychlostí Bolta a poslal Švantlák do vedení – 0:1.

Do poslední třetiny zvýšili hráči Starsu znovu svoji aktivitu, ale hosté již řešili herní situace mnohem lépe. V čase 38:40 navíc navýšili své vedení. Lukáš Volf vybojoval míček za domácí brankou a rychlým vytočením před Hlaváče zaskočil obranu Starsu – 0:2. Písečtí si pak závěr utkání zkušeně pohlídali a mohli se radovat z prvního vítězství v sérii.

Branky a nahrávky: 26. Gába O. (Kabele, Habart), 39. Volf L.

Střely: 39:25, Vyloučení: 3:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 41

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. – Kozák, Vráblík, Hronek, Marek – Gába O., Kabele, Habart – Hromádka, Volf L., Vlček – Kott, Pelc, Volf R.

Hrající trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Hrál se tvrdý hokejbal s minimem šancí. Domácí tým byl aktivnější, ale my, díky skvělému Gábovi v brance, šťastnější.

2. ČF: TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Druhé čtvrtfinálové utkání nabídlo úplně jiný příběh. Ještě neuběhla ani celá první minuta utkání a muselo se měnit skóre. Lukáš Volf přesným pasem našel volného Hromádku, který potvrdil své střelecké kvality a zamířil nad Hlaváčovo rameno – 0:1. O chvíli později to již mohlo být o dvě branky, ale za Hlaváčem tentokrát zvonila pouze tyč. Domácí tým se do zápasu vrátil v 8. minutě, když srovnal skóre Sumerauer – 1:1. V 15. minutě přišlo první vyloučení v utkání, potrestaným byl domácí Krotký. Hosté ale přesilovou hru, kterou rozdělila přestávka, využít nedokázali.

Utkání se začalo přitvrzovat. V úvodu druhé části hry se dočkali početní výhody také hráči Starsu, ale hostující Gába byl opět pozorný.  V 25. minutě byl znovu vyloučen písecký hráč, ale domácí si přesilovou hru pokazili po minutě vlastním nedovoleným zákrokem. Hra se tak přesunula před jejich gólmana a píseckému Vlčkovi se povedlo zahrát buly přímo za záda Hlaváče – 1:2. Tato šťastná trefa notně vylepšila náladu na hostující střídačce. Naopak hráči Starsu postupem času začali ztrácet nervy.

V poslední třetině již naplno vzplály emoce a nervy, tak, jak se ve vyřazovacích bojích sluší a patří. Hra byla rozkouskována častými přerušeními a přibývali vyloučení na obou stranách. Přesilová hra se ale podařila zvládnout pouze Švantláku v polovině 40. minuty, když podruhé v utkání zamířil do černého Hromádka – 1:3. Domácí ale utkání ještě dokázali zdramatizovat 17 vteřin před třetí sirénou. V početní výhodě a při hře bez brankáře vyhrál Nýdl buly na Štěrbu a ten dal Starsu naději – 2:3. Písečtí ale další radost domácích nepovolili a zaslouženě si připsali i druhý bod.

Branky a nahrávky: 8. Sumerauer (Jirák), 45. Štěrba (Nýdl) – 1. Hromádka (Volf L.) 26. Vlček, 40. Hromádka (Vlček, Volf L.)

Střely: 24:41, Vyloučení: 5:5, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 32

Hrající trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Do utkání jsme nastoupili velice dobře a rychle vstřelená branka nás dostala do pohody. Měli jsme více ze hry, škoda jen, že jsme neproměnili několik jasných šancí. Mohli jsme soupeře zlomit a vyhnout se tak závěrečnému dramatu. Naštěstí nás to mrzet nemuselo a zaslouženě vedeme v sérii 2:0.

Čtvrtfinálová série přesouvá k Otavě do Orange arény. Jisté je zatím sobotní utkání, ve kterém budou chtít hráči HC ŠD porazit Stars i potřetí a postoupit tak do semifinále v nejkratším možném termínu. Začátek utkání zatím nebyl stanoven, vše se ale včas dozvíte na facebookových stránkách www.facebook.com/HCSDPisek.

Autor: Václav Pelc

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich