Záloha Písku válcuje Olešník a vede ve čtvrtfinálové sérii

David Všetečka se letos připojil k B týmu a ve dvou zápasech čtvrtfinále nastřílel již 6 gólů,

HC ŠD Písek B – HC Olešník 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)

Záloha Švantláku se díky vybojované třetí pozici v základní části mohla představit na domácím hřišti a to proti známému rivalovi, šestému Olešníku, s nímž má výbornou bilanci tři sezony bez prohry. Otázkou bylo, zda tuto sérii hráči od řeky Otavy prodlouží i v letošním roce vyřazovacích bojů.

Na začátku byla velmi znát houževnatost hostujících hráčů, kteří svým pohybem a pokrytím středního pásma dělali domácím velké problémy. Není tak divu, že se na úvodní trefu čekalo až do desáté minuty, kdy se dokonce v oslabení prosazuje jediná posila „béčka“ David Všetečka – 1:0. Oranžovo-černí se zjevně oklepali z nervozity a o dvě minuty později se na modré napřáhl Pavel Tanics a jeho projektil si přes vyrážečku sráží gólman Mičan do sítě – 2:0.

Druhá část začala ve znamení přesilové hry Písku. V neprospěch Olešníku však končí úspěšně a písečtí se radují již z tříbrankového vedení. Autorem trefy byl po asistencích Jiřího Mergla a Matěje Kocourka opět David Všetečka – 3:0. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po asistenci z předchozí akce se tentokrát šťastným střelcem stává Matěj Kocourek, který se prosadil svým důrazem na brankovišti – 4:0. Jak to tak bývá u hráčů Olešníka, jejich výkon zjevně poklesl a bojovali spíše s vlastními hlavami. Jan Hyreš si jde odpočinout na trestnou lavici za nedovolené bránění a na hřiště nastupuju druhá formace domácích. Uběhla pouhá minutka a po dlouhé době svou střeleckou smůlu prolamuje útočník Pavel Bíba, jenž se z ideální pozice nemýlí – 5:0.

Poslední třetina byla zahájena, vzhledem k vývoji, za rozhodnutého stavu. Možností k čestnému zásahu hostujících hráčů přispívá vyloučení na písecké straně. To se ovšem mění v další ránu pro modrobílé. Rychlík Martin Bečvář, využil zaváhání beka na červené čáře a tváří v tvář se řítil proti Mičanovi. Střelou mezi betony zvyšuje již na 6:0. To však ještě nebylo zcela vše. Časomíra se zastavuje v čase 37:51. V roli nahrávače se ocitl David Všetečka a ten nachází Jiřího Mergla, který svou ranou švihem donutil Mičana opět lovit míček ze své sítě – 7:0. Definitivní tečku za zápasem dělá první lajna Písku, která si svým rychlým útokem vyšachovala hostující hráče a po ose Lukáš Vlášek – Pavel Kolář do zcela odkryté branky zakončuje Jakub Novák – 8:0.

Po přesvědčivém výkonu se tak rezerva Švantláku ujímá vedení v sérii 1:0 a hned druhý den si oba týmy zápas zopakuji opět na píseckém hřišti.

Branky HC ŠD B: Všetečka 2, Tanics, Kocourek, Bíba, Bečvář, Mergl, Novák

Střely: 31:21, Vyloučení: 4:5, Využití: 3:0, V oslabení: 2:0

Sestava HC ŠD Písek B: Kukrál – Sup, Tanics, Procházka, Máša, Hnyk, Bárta J., Vážný – Novák, Kolář, Vlášek – Všetečka, Bíba, Mergl – Kocourek, Kobližka, Bečvář

HC ŠD Písek B – HC Olešník 9:0 (3:0, 3:0, 3:0)

Po jistém a vysokém vítězství píseckého „béčka“ ze sobotního střetnutí, se o den později v ten samý čas obě mužstva opět utkala v Orange aréně. Tentokrát byla na místě otázka, jak se po úvodním debaklu jeden či druhý tým k utkání postaví. Pro Olešník by bylo jistě hodně důležité ujmout se vedení  a také protrhnout střeleckou smůlu. Však za poslední dva zápasy gólmana Martina Kukrála nepřekonali ani jednou.

Úvod byl hodně podobný jako předešlý den. Mírnou převahou se prezentovali hostující hráči. Vypadalo to, že dnes to bude to pravé napínavé a vyrovnané čtvrtfinále. Padla řeč o prvním důležitém zásahu a na ten se nečekalo příliš dlouho.  Druhá lajna Písku zavzpomínala na sobotu a byla z toho akce jako přes kopírák.  Asistuje Jirka Mergl a střelec David Všetečka uklidňuje písecké řady – 1:0. Poté byli písečtí střelecky aktivnější, ale žádná větší gólová šance se nezrodila. Probíhá 9. minuta hry a slabší chvilku si vybírá obránce Olešníku, který nezkrotil míček na své obranné modré, toho využívá Jakub Novák, který se dostal za jeho záda a ranou švihem překonává bezmocného Mičana – 2:0. Minutu a půl před koncem první patnáctiminutovky ještě přidal další zásah David Všetečka – 3:0.

Domácí však neměli stále dost. Na počátku druhé části využívá dobré přihrávky Matěje Kocourka útočník Pavel Kolář a svižnou ranou z kruhů bez problémů zvyšuje na 4:0. Oproti minulému dni měli i hráči v modrém slibné šance a možnosti ke snížení. Jednou takovou je přesilová hra. Bohužel pro ně, písečtí se zdají být silným týmem i ve hře v oslabení. Při jednom z brejků se dostává balonek k Lukáši Vláškovi, který se protáhl středem hřiště do útočného pásma a nemýlí se – 5:0. Aby toho nebylo málo, další ranou do řad hostující psychiky je zvýšení stavu. Tak trochu již tradičně nezvládá Olešník svou početní výhodu, toho využívá David Všetečka a samostatnou akcí uzavírá svým hattrickem na 6:0 po dvou třetinách.

Žádné klidné dohrávání nečekejte. S chutí hrající hráči Švantláku ani ve třetí třetině nepolevují, ba naopak. Důkazem toho je útočná akce dua Lukáš Vlášek – Jakub Novák. Prvně jmenovaný se opět dostává do dobré střelecké pozice a je to 7:0. Velké šance přišly i na hostující straně. Petr Ruprecht jen těsně míjí naprosto odkrytou branku a po několika sekundách tlaku přidávají hosté ještě břevno. Při Martinovi Kukrálovi teď stála velká dávka štěstí.  Lekci z produktivity tak berou do svých rukou opět písečtí. Probíhá 40. minuta a nezastavitelný kanonýr David Všetečka po přihrávce Pavla Bíby navyšuje svou kolonku zásahů na čtyři – 8:0. Vidinu nepopulární „desítky“ vykřesává minutu před koncem Jiří Mergl – 9:0. Nebylo by to ono, aby to ještě oranžovo-černí nezkusili. Matěj Kocourek a Jindřich Bárta se dostávali do slibné šance, kterou překazil osamocený bek Olešníku. Poté Zdeněk Vážný při tlaku domácích vyjíždí od mantinelu po kruhu, střílí, ale jen těsně míjí. Nic víc tak záloha Písku nestihla.

Branky HC ŠD B: Všetečka 4, Vlášek 2, Kolář, Mergl, Novák

Střely: 33:17, Vyloučení: 6:4, Využití: 0:0, V oslabení: 2:0

Sestava HC ŠD Písek B: Kukrál – Sup, Tanics, Procházka, Máša, Vážný – Novák, Kolář, Vlášek – Všetečka, Bíba, Mergl – Kocourek, Kobližka, Bárta J.

Čtvrtfinále krajské ligy se tak trochu překvapivě stalo až moc snadnou žáležitostí pro písecké „béčko“, které může již v sobotu na hostujícím hřišti slavit postup do semifinále

Autor: Jakub Novák