Švantlák na hřišti Pedagogu suverénně prodloužil letošní neporazitelnost

SK PEDAGOG ČESKÉ BUDĚJOVICE - HC ŠD PÍSEK 2 : 7 (1:2, 1:1, 0:4)

Hosté cestovali do Českých Budějovic jako lídr soutěže s cílem udržet si letošní neporazitelnost. Domácí trenér Koblas měl k dispozici čtyři kompletní formace a ty ze začátku zápasu dělali svým pohybem hostujícím hráčům velké problémy. V čase 3:57 se řítil na Bučka domácí Vogl a střelou pod vyrážečku poslal Pedagog do vedení. Hosté zahrozili nejprve Kabelem, po něm měl na hokejce vyrovnání J. Roth, ale Mikl v brance domácích byl pozorný. Švantláku se tak podařilo vyrovnat až v 10. minutě, v početní výhodě vypálil od modré O. Gába. Ve 14. minutě šli již hosté do vedení, ve vlastním oslabení se míčku zmocnil Habart, namazal před branku Kubešovi a Švantlák vedl.
Ve druhé třetině se čekalo na branku až do poslední minuty, nejprve srovnal domácí Vogl, který doklepl střelu Bárty. Jenže na Voglovu branku dokázal dvacet vteřin před odchodem do šaten odpovědět Jan Roth a Písek opět vedl.
Do šaten se tak šlo za stavu 2:3.
To co předvedli hosté v závěrečné třetině, by se dalo nazvat exhibicí. Po 35 vteřinách si s domácí obranou pohrál Hromádka, objel Miklovu branku a pohodlně zavěsil. Stejný hráč pak zvýšil ve 33. minutě na 2:5, když propálil padajícího Mikla. Šestá branka padla ve 36. minutě, s chutí hrající Habart našel mezi kruhy Gábu a ten střelou do šibenice poslal Mikla na střídačku. V poslední minutě musel ze své svatyně lovit míček i náhradní gólman Bílý, který nestačil na milimetr přesnou střelu Jana Rotha,
který tak dal výsledku konečnou podobu.

branky: Vogl 2 (Selinger, Bárta, Tonzar) - O. Gába 2 (M. Gareis, J. Roth, Habart), J. Roth 2 ( Kubeš, O. Gába), Hromádka 2 (Kabele, Habart), Kubeš (Habart)

sestava HC ŠD: Buček - M. Gareis, Pelc, Kozák, Marek, Sup - Kabele, Habart, Hromádka - O. Gába, Kubeš, J. Roth - V. Roth, Mergl, Bárta

trenér Čapek po utkání řekl: Dnes musím kluky pochválit, výhru jsme si zasloužili. Začátek jsme si zkomplikovali vlastní nedisciplinovaností, pak už jsme jasně dominovali. Teď se musíme připravit na Holubov, doufám, že budeme kompletní a fanouškům zpříjemníme neděli.

Šlágr kola se odehraje v Písku 24. 7. Do Písku přijede Betonova Holubov, která je spolu s domácími považována za jednoho s favoritů soutěže. Začátek zápasu o první místo v tabulce je v 11 hodin a všichni fanoušci hokejbalu by neměli v neděli v ochozech chybět.

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde