Mládež HCŠD - přípravky vyhrály turnaje v Suchdole

St. žáci: SK Pedagog Č.B. – HC ŠD Písek 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Opět v pátek se utkala první dvě mužstva tabulky. Domácí se od úvodní minuty do soupeře zakousli a šance střídala šanci a jen skvělý výkon brankáře Čapka držel hosty nad vodou až do poslední minuty druhé části, kdy v přesilové hře skóroval Smudek – 1:0. Hned v úvodu závěrečné části přidal druhou branku Nechvátal – 2:0. Hostující přetížená obrana kupila chybu za chybou, a tak z rohu hřiště v pohodě vyjel Smudek a svoji druhou brankou v utkání upravil na 3:0. Minutu před koncem svůj skvělý výkon korunoval gólem Jurka – 4:0.

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Hnyk Š., Janoušek, Sýkora, Kroupa, Duchoň, Hora, Měchura, Čížek, Šuhaj, Rychlík, Diviš, Přibyl, Hnyk M.

St. žáci: SK Pedagog Č.B. – HC ŠD Písek 4:5 sn (1:1, 2:1, 1:2)

O pouhé dva dny později se opět utkali rivalové v tabulce. Hosté tentokrát do utkání vstoupili mnohem aktivněji a odměnou jim byl první gól, kdy po střele Duchoně uklidil za záda Marka míček Rychlík – 1:0. O necelou minutu později po chybě obrany HC ŠD srovnal kanonýr Smudek – 1:1. Tak skončila i první třetina.

Uplynulo pouhých 28 sekund ve druhé části, na modré napřáhl Kondelík a jeho střelu těsně před brankařem Čapkem tečoval kdo jiný než Smudek – 2:1. V 17. minutě nezazmatkoval za domácí brankou mladíček Kurfürst a zasunul míček za záda brankaře Marka – 2:2. Když už se zdálo, že druhá část skončí smírně, nahrál Kondelík Smudkovi a ten zkompletoval hattrick – 3:2.

Poslední část začala opět náporem domácích, kteří chtěli navýšit skóre. To se jim povedlo ve 27. minutě díky Stauberovi po nahrávce Kadlece – 4:2. V této chvíli to vůbec nevypadalo s hosty dobře. Z náhodného protiútoku ale skóroval Januška – 4:3. To hosty vybičovalo k větší aktivitě a ve 30. minutě se dočkali vyrovnání. Střelu Měchury dopravil do odkryté klece Hora – 4:4. V závěrečných minutkách se nic již zajímavého nestalo a tak o vítězi museli rozhodnout samostatná střílení. Hostující Čapek chytil všechny domácí pokusy, a tak rozhodl blafák Hory o tom, že dva body putují do Písku.

Branky HC ŠD: Rychlík, Kurfurst, Januška, Hora

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Beličková, Hnyk Š., Janoušek, Sýkora, Kroupa, Duchoň, Hora, Měchura, Rychlík, Diviš, Přibyl, Hnyk M., Januška, Kurfürst

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Dneska jsme podali úplně jiný výkon než v pátek. Domácí měli více ze hry, ale hrozili jsme protiútoky a podržel nás skvěle gólman.

Ml. žáci: HBC Plzeň – HC ŠD Písek 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Mladší žáci cestovali k lídrovi soutěže do Plzně, který ještě v probíhajícím ročníku neztratil ani bod. Hosté se do soupeře zakousli a hned v první minutě si vytvořili šance Čížkem a Šuhajem, ale i zde platilo nedáš dostaneš. Ve 3. minutě otevřel skóre domácí Mikšan – 1:0. Hosté si i nadále vytvářeli šance, ale byli na štíru se zakončením. A tak je v 9. minutě potrestal Myslík – 2:0. Písečtí vykřesali jiskru naděje v úvodu druhé části, kdy po přihrávce Čížka skóroval Šuhaj – 2:1. Tento stav netrval dlouho. Po chybě v obraně HC ŠD zvýšil Polášek na 3:1.

V poslední třetině stáhli hosté hru pouze na dvě lajny a Kroupa snížil po závaru – 3:2. O minutu později se odehrál důležitý moment útočník hostí. Brož obešel vše, co mu stálo v cestě a když zakončoval do prázdné branky, domácí obránce branku posunul a rozhodčí nařídil trestné střílení. Zodpovědnost na sebe vzal právě Brož, ale těsně minul šibenici Kojzarovi branky a z následného protiútoku rozhodl utkání opět Polášek – 4:2.

Sestava HC ŠD: Bauš – Hnyk Š., Januška, Votruba, Polák, Čížek, Kovařík, Lochman, Beličková, Brož, smola, Šuhaj, Kroupa, Kurfürst, Konopa

Přípravka

Vítězné foto přípravky HC ŠD,
spodní řada: Lukáš Polák, Štěpán Maleček, Jiží Tomeš, Václav Nymburský, Ota Horažďovský,
horní řada: Miroslav Brčák, Daniel Matašovský, Zdeněk Brousil, trenér Martin Všetečka, Tomáš Kocour, Josef Lechnýř,

Mini přípravka

Mini přípravka se také zúčastnila turnaje v Suchdole nad Lužnicí, kde startovali dva týmy Švantláku. HC ŠD A turnaj vyhrálo, když ve finále porazilo Pedagog Č.B. 3:2 po nájezdech. HC ŠD B obsadilo 4. místo.

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich