Švantlák je v semifinále díky třetí výhře nad Starsem

Kapitán HC ŠD Roman Vráblík právě překonává Musila v brance Starsu a rozhoduje o třetí výhře a postupu Švantláku do semifinále,
foto: Václav Kozma, Písecké Postřehy

3. ČF: HC ŠD Písek – TJ Stars Suché Vrbné 5:4 ss (2:1, 0:2, 2:1)

V sobotu těsně před polednem bylo v Orange aréně zahájeno třetí čtvrtfinálové utkání mezi HC ŠD a Starsem. Hosté měli nůž na krku a museli odvracet konec sezóny. A vstup do utkání se jim vydařil, když se po 70 sekundách trefil hostující kapitán Krotký – 0:1. Domácí byli rychlou brankou zaskočeni a dlouho se jim nedařilo vytvořit si výraznější šance v útočném pásmu. K návratu do zápasu jim svoji chybou pomohli v 11. minutě sami hráči Starsu, kteří nepřesnou přihrávku směřovali na vlastního gólmana Musila. Ten, ve snaze ihned rozehrát, netrefil míček a pak jen bezmocně sledoval jeho cestu do branky – 1:1. Šťastný gól vliv krev do žil píseckých hráčů, což o chvíli později znásobila ještě početní výhoda. V té se po přihrávkách Lukáše Volfa a Milana Hromádky prosadil Filip Vlček – 2:1.

Šťastný obrat skóre domácí uspokojil. Neuběhla ani půl minuta z prostřední části a hosté se opět radovali z rychlé branky a znovu byl jejím autorem Krotký – 2:2. Urputný boj pokračoval, ale nebezpečnější byl Stars a gólman Švantláku David Gába znovu musel prokazovat své kvality. Ovšem také on si vybral slabší chvilku ve 29. minutě. Bürger vystřelil zpoza modré čáry, dráhu míčku ještě změnil svou tečí domácí obránce Vráblík a Gába již nestačil reagovat – 2:3.

Třetí třetina nabídla vše, co je v hokejbale k vidění. Jak se na play-off sluší a patří, emoce plály čím dál víc, k vidění byla spousta tvrdých soubojů a vyloučených přibývalo na obou stranách. Švantláku se povedlo vyrovnat na sklonku 36. minuty, když mířil přesně Kabele – 3:3. O tři a půl minuty později šli hosté znovu do vedení, postaral se o to svým třetím gólem v utkání kapitán Krotký – 3:4. Stars se ale z vedení radoval pouze půl minuty. Vyrovnání opět zařídil první útok oranžovo-černých, úspěšným střelcem byl Habart – 4:4.

Přes další velké množství šancí na obou stranách k další změně skóre nedošlo a následovalo desetiminutové prodloužení. Ale ani v něm se střelcům na obou stranách nedařilo, a tak utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V nich, i s pomocí brankové konstrukce, hráli prim oba brankáři. Na gól se tak čekalo až do poslední páté série. To se s míčkem rozeběhl domácí kapitán Vráblík a precizně provedeným blafákem nedal Musilovi šanci. Hostující střelec opět ztroskotal na píseckém Gábovi a tím i skončilo putování Starsu letošní sezónou.

Branky a nahrávky: 11. Kabele, 14. Vlček (Hromádka, Volf L.), 36. Kabele (Gába O.), 40. Habart (Gába O.), rozhodující nájezd Vráblík – 2. Krotký (Čížek), 16. Krotký (Štěrba), 29. Bürger (Unger, Sumerauer), 40. Krotký (Štěrba, Sumerauer)

Střely: 48:29, Vyloučení: 9:7, Využití: 1:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 38

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. – Kozák, Vráblík, Hronek, Marek – Gába O., Kabele, Habart – Hromádka, Volf L., Vlček – Kott, Pelc, Volf R.

Hrající trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Chtěli jsme sérii dnes ukončit a to se nám povedlo. V zápase jsme třikrát prohrávali, ale nepoložilo nás to a dokázali jsme pokaždé vyrovnat. Nájezdy jsou už loterie a správný los si vytáhl Roman Vráblík. Série skončila 3:0 pro nás, ale zápasy byly vždy vyrovnané a nesmírně těžké. Za což jsme rádi, protože teď nás čeká Betonova a to bude mazec.

V semifinále Švantlův Dvůr narazí na vítěze základní části Betonovu Holubov. Začíná se již v sobotu 10. května. První dvě utkání bude hostit Betonova na svém domácím hřišti – českobudějovickém Pedagogu. V sobotu se bude hrát od 15 hodin, v neděli pak od 10 hodin.

Autor: Václav Pelc

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain