Starší žáci podlehli Pedagogu, mladší naopak vyhráli

Stejně jako Jiří Diviš (ležící v bílém) se museli před Pedagogem sklonit starší žáci HC ŠD,
foto: Alice Hnyková

St. žáci: HC ŠD Písek – SK Pedagog Č. B. 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

V posledním letošním utkání přijeli hosté v nejsilnější možné sestavě a hned do úvodu utkání diktovali tempo hry. Domácí hrozili pouze z náhodných protiútoků a působili velmi zakřiknutě po celé utkání. Na konci první třetiny hostující Matys po samostatné akci otevřel skóre – 0:1. Za pouhých 15 sekund znovu Matys po hrubé chybě domácí obrany zvýšil již na 2:0 pro hosty. Do druhé třetiny vstoupili domácí velmi aktivně a v jejím úvodu si vytvořili šance Horou a Přibylem, ale vše zlikvidoval bezchybný Kondelík v brance Pedagogu. Ve 28. minutě si vzal slovo ostrostřelec Smudek a dvěma brankami v rozmezí 63 sekund posunul skóre na 4:0. Tak také zápas skončil.

Sestava HC ŠD: Čapek – Beličková, Sýkora, Hnyk Š., Kroupa, Kurfürst, Čížek, Šuhaj, Novotný, Diviš, Přibyl, Rychlík, Duchoň, Hora, Hnyk M., Konopa, Janoušek

Trenér HC ŠD Vít Čapek po utkání řekl: Opět jsme hráli velmi bojácně. Vůbec jsme nenavázali na výkon na Pedagogu. Od většího přídělu nás zachránil skvělý výkon našeho brankaře.

St. žáci: HC ŠD Písek – TJ HBC Olymp J.H. 20:0 (9:0, 6:0, 5:0)

Po páteční prohře si domácí tým spravil chuť a poslednímu celku tabulky nastřílel 20 gólů. Po celý zápas domácí dominovali a hrálo se pouze na jednu branku.

Branky HC ŠD: Rychlík 7, Januška, Diviš 3, Přibyl, Duchoň 2, Hora, Janoušek, Hnyk M.

Sestava HC ŠD: Čapek – Beličková, Sýkora, Hnyk Š., Janoušek, Hora, Duchoň, Rychlík, Diviš, Januška, Konopa, Hnyk M., Přibyl

Trenér HC ŠD Tomáš Bárta po utkání řekl: Dneska to bylo na jednu branku a to jsme ještě mnoho šancí neproměnili. Příští sobotu hrajeme poslední zápas v Suchdolu a i tam chceme vyhrát.

Ml. žáci: SK Pedagog Č.B. – HC ŠD Písek 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Ve svém předposledním letošním zápase cestovali mladší žáci do jihočeské metropole. Od začátku zápasu se do soupeře zakousli, ale byli štíru s přesnou muškou. A tak se trefil v první části jenom Čížek – 0:1. Obraz hry se nezměnil ani ve druhé části, kdy druhou branku HC ŠD přidal Votruba – 2:0. To bylo ve druhé třetině vše. V závěrečné části nejdříve domácí Mazancem zkorigovali na 1:2. Tento gól je velmi nabudil, ale hostující Bauš prokazoval v brance svoje umění. Na 1:3 upravil znovu Votruba. Když 5 minut před koncem domácí snížili na 2:3, začal boj o každý kousek hřiště. Slovo si vzal hostující Čížek a dvěma góly posunul Švantlák k vítězství 5:2.

Sestava HC ŠD: Bauš – Kocour, Kurfürst, Beličková, Šuhaj, Čížek, Votruba, Lochman, Smola, Polák, Novotný

Trenér HC ŠD Martin Všetečka po utkání řekl: Je až neuvěřitelné, co všechno neproměníme. Dost jsme se trápili v koncovce, je vidět na čem musíme zapracovat.

Přípravka

Přípravka ŠD vyhrála na dalším turnaji v rámci Jihočeské Open v Blatné.

Výsledky HC ŠD ve skupině: Blatná A 3:4ss, Suchdol 5:1, Pedagog 7:2

Finále: HC ŠD – Blatná A 3:0

Sestava HC ŠD: Maleček –Hnyk M., Horažďovský, Hnyk M., Lochman, Polák, Brčák, Brousil, Kocour

Autor: Vít Čapek