Semifinále se stěhuje k Otavě za nerozhodného stavu

Filip Vlček využil brejk Míry Kotta a dává vítězný gól 1. semifinále, foto: HBC Betonova Holubov

1. SF: HBC Betonova Holubov – HC ŠD Písek 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

O víkendu byly zahájeny semifinálové boje nejvyšší jihočeské hokejbalové soutěže. Písečtí je zahajovali znovu v krajském městě, kde se je přivítal vítěz základní části Betonova Holubov. Vstup do utkání měli lepší hosté, když je na sklonku 2. minuty poslal do vedení přesnou střelou Radek Volf – 0:1. Švantláci dobře pokrývali domácí hráče a nedávali jim příliš příležitostí ke skórování.

Prostřední část nabídla podobný obrázek. Hrál se rychlý a tvrdý hokejbal s množstvím osobních soubojů. Švantlák skvěle zvládal obrannou činnost a hrozil rychlými kontry. Ve 28. minutě skvěle vybojoval míček Kott, zavezl jej až do útočného pásma a naservíroval přesnou přihrávku Vlčkovi, který prostřelil domácího Daška – 0:2.

Ve třetí třetině utkání gradovalo. Betonovštví byli čím dál víc nervóznější a zkoušeli všechno možné, co by jim pomohlo vrátit se do utkání. Bohužel našli na hřišti další dva spoluhráče, a tak se jim ve 39. minutě naskytla přesilová hra čtyř proti třem, kterou ranou od modré využil Šperl – 1:2. V poslední minutě si pak domácí nemohli přát nic víc, než dvojnásobnou početní výhodu, kterou ještě zvýšili odvoláním gólmana. Tentokrát ale tři písečtí bojovníci společně s opět skvělým Davidem Gábou v brance další radost holubovských nepřipustili a písečtí se mohli radovat z vedení v sérii.

Branky a nahrávky: 40. Šperl (Ivančov, Papež) – 2. Volf R. (Všetečka), 28. Vlček (Kott)

Střely: 27:18, Vyloučení: 3:8, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 52

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. – Kozák, Vráblík, Hronek, Pelc, Mergl – Gába O., Volf L., Habart – Hromádka, Kabele, Všetečka – Kott, Vlček, Volf R.

2. SF: HBC Betonova Holubov – HC ŠD Písek 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)

Druhé semifinálové klání opět slibovalo velkou bitvu a tato předpověď se naplnila. První dvě třetiny nepřinesly žádné změny skóre, ale šancí na obou stranách bylo dostatek. Oba brankáři však dokazovali, že jsou oporami svých týmů, především při přesilových hrách drželi naději na úspěch svých celků. Domácí hráči si jich užili dost především v prostřední části. V jejím závěru ale mohli sami inkasovat. Při signalizované výhodě se dostal do nájezdu písecký kapitán Vráblík, domácí Šperl jej nestíhal a jako pozdrav mu alespoň dal pořádnou sekeru. Místo trestného střílení ale byl také vyloučen. Hosté sehráli dvojnásobnou výhodu dobře, ovšem bez gólového efektu. Od radosti je dělilo jen břevno Daškovy branky při střele Všetečky.

Vše podstatné se tak odehrálo až ve třetí třetině. Nejprve ve 34. minutě využil další dvojnásobnou přesilovku domácí střelec Hejna – 1:0. Hosté srovnali v čase 39:02 při klasické početní výhodě, když Všetečka vybídl Hromádku a ten potvrdil své střelecké kvality – 1:1. O více než minuty později ale přišlo zaváhání píseckých hráčů, čehož využil holubovský Janeček a poslal domácí znovu do vedení – 2:1. O půl minuty později schytal Roman Vráblík další sekeru, tentokrát před vlastní branku, píšťalky však zůstaly němé a Fučík mohl pohodlně skórovat – 3:1. Švantláci zkusili ještě zariskovat a stáhli Davida Gábu z branky, ale domácí hráči získali míček na své hokejky a Masopust pojistil jejich vítězství – 4:1.

Branky a nahrávky: 34. Hejna (Vacek, Císler), 41. Janeček, 41. Fučík (Vacek), 45. Masopust (Ivančov) – 40. Hromádka (Všetečka, Kott)

Střely: 33:23, Vyloučení: 7:8, Využití: 1:1, V oslabení: 1:0, Počet diváků: 69

Hrající trenér HC ŠD Marek Kabele po utkáních řekl: Odehráli jsme dva vyrovnané zápasy, to jsme čekali. Co jsme nečekali, tak bylo velké množství urážek a teatrálnost hráčů Betonovy.

Semifinálová série se nyní přesouvá k Otavě do Orange arény, kde budou písečtí hokejbalisté chtít využít výhody domácího prostředí. Hrát se bude v sobotu i v neděli, přesné začátky utkání budou ještě upřesněny. Vše se včas dozvíte na facebookových stránkách www.facebook.com/HCSDPisek.

fotogalerie 1. SF zde

fotogalerie 2. SF zde