Starší žáci vybojovali na mistrovství ČR 6. místo

Závěrečné foto starších žáků na MČR 2014 s pohárem za 6. místo,
spodní řada zleva: Martin Konopa, Matěj Hnyk, Adam Měchura, Jan Kurfürst, Vojtěch Šuhaj, Šimon Hnyk, Jiří Diviš
prostřední řada zleva: Ondřej Bauš, František Januška, Ondřej  Muchl, Matěj Novotný, Ondřej Duchoň, Zdeněk Kroupa, Vít Čapek ml.
druhá řada: trenér Tomáš Bárta, vedoucí mužstva Roman Konopa, Hana Beličková, Dominik Sýkora, David Janoušek, Matěj Přibyl, Ondřej Hora, Miroslav Rychlík, trenér Vít Čapek
foto: Alice Hnyková

Starší žáci HC ŠD Písek se ve dnech 23. – 25. 5. zúčastnili jako vítěz Jihočeské soutěže MČR v Českých Budějovicích, kde byli nalosováni do skupiny, která odehrála své zápasy na hřišti na Vltavě. V pátek ve svém prvním utkání změřili síly s HBC ALPIQ Kladno. Celé utkání bylo velmi vyrovnané a minutu před koncem rozhodl o vítězství HC ŠD jedinou brankou v utkání Hora. Ve druhém pátečním utkání nastoupili proti vítězi skupiny Východ – Svítkov Pardubice. Od samého začátku tahali písečtí hráči za kratší konec a nakonec odešli s porážkou 1:5.

V sobotu ke svému první utkání nastoupili proti vítězi skupiny střed HBC Hostivař. Utkání se hrálo nahoru dolu z obou stran a písečtí mladíci slavili vítězství 3:2. Také v sobotu čekalo Švantlák druhé a zároveň poslední utkání ve skupině, a to s vítězem skupiny Západ – HBC Plzeň. Vítěz tohoto zápasu mohl velmi reálně pomýšlet na postup do semifinále. Tomu odpovídal také průběh utkání. Plzenští měli sice více ze hry, ale oranžovo-černí hrozili z brejků. Když se ale žádná šance ani na jedné straně neujala, musely o výsledku rozhodnout samostatné nájezdy. V těch byli šťastnější hráči HBC Plzeň a připsali si vítězství 1:0. V tuto chvíli neměli hráči HC ŠD postup do semifinále ve svých rukách, ale museli čekat na zaváhání Plzně v utkání s Kladnem. Bohužel se ale jejich přání nenaplnilo, a tak je čekal v neděli zápas o 5. místo s mužstvem Dobřan. V tomto utkání dostala příležitost celá lavička. Po dvou třetinách to byl vyrovnaný boj, ale v poslední části mužstvo Dobřan zařadilo vyšší rychlost a na tu již mladíci z Písku nestačili a prohráli podruhé v turnaji 1:5.

Výsledky HC ŠD Písek:

skupina

HBC ALPIQ Kladno 1:0 (branka HC ŠD Hora),

TJ Paramo Svítkov Strars Pardubice 1:5 (Duchoň),

HBC Hostivař 3:2 (Rychlík 2, Přibyl),

HBC Plzeň 0:1 po sn

o 5.místo

TJ Snack Dobřany 1:5 (Janoušek)

Pořadí skupiny A

1)      HBC Hostivař  9b

2)      HBC Plzeň       8b

3)      HC ŠD Písek    7b

4)      Pardubice        6b

5)      HBC Kladno     0b

Nejlepším hráčem HC ŠD byl direktoriátem MČR zvolen brankář Vít Čapek

Trenér HC ŠD Vít Čapek zhodnotil MČR slovy: Jen kousek nás dělil od semifinále, ale tak to ve sportu chodí. Odehráli jsme pěkné zápasy ve skupině, za což musím hráče pochválit. V boji o 5. místo to už nebylo takové, jak jsme si představovali. Ale i tak, být na 6. místě na MČR, to jsme před odjezdem nečekali, a tak vládne s celou sezonou spokojenost.

Autor: Vít Čapek

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich