Přípravka HC ŠD Písek vyhrála MČR 2014 v Děčíně

 

Mistři ČR pro sezónu 2013-2014!
ležící zleva: Ondřej Bauš, Adam Měchura
druhá řada zleva: Matěj Hnyk, Štěpán Maleček, Jan Tomeš, David Wimmer, Václav Nymburský, Lukáš Polák, Lukáš Polanský, vedoucí mužstva Klára Měchurová
horní řada zleva: asistent trenéra Lukáš Volf, Šimon Hnyk, Josef Lechnýř, Tomáš Kocour, Marek Matašovský, Miroslav Brčák, trenér Martin Všetečka

 

Akce je podporována městem Písek

 

Přípravka HC ŠD se zúčastnila MČR, které se konalo 6. – 8. 6. v Děčíně. Ve skupině se postupně utkala s mužstvem Malenovic, které porazila 3:0, o branky se postarali Měchura, Polák a Matašovský. Ve druhém utkání zvítězili písečtí vysoko 5:0 nad HBC Plzeň, když zazářil 5 góly Adam Měchura. V posledním utkání skupiny přehráli opět pětibrankovým rozdílem HBC Alfa Pardubice 6:1 – branky Měchura 2,Hnyk M. 2, Brčák, Lechnýř. Z prvního místa tak oranžovo-černí postoupili do čtvrtfinálové skupiny, kam s nimi šlo dále ještě mužstvo Malenovic. Oběma týmům se započítával výsledek ze vzájemného souboje ve skupině.

 

V prvním čtvrtfinálovém utkání  proti týmu HBC Hokejbal Letohrad hráli prim především oba brankáři a o vítězi rozhodl jedinou brankou kanonýr Písku Měchura. Ve druhém čtvrtfinálovém utkání čekal jihočeské zástupce další soupeř z východu Čech – Svítkov Pardubice. I přes velké množství šancí na soupeře mladíci Švantláku nestačili a připsali si první porážku na turnaji 3:4 – branky HC ŠD Polanský, Kocour, Hnyk M.. Čtvrtfinálová skupina F se velmi zamotala a musela rozhodnout mini tabulka mezi HC ŠD, Svítkovem a Malenovicemi, ze které vyšel jako vítěz skupiny písecký Švantlák a v semifinále ho čekali Piráti Hradec Králové.

 

Boj o finále měl jednoznační průběh a po výsledku 6:0 (Brčák 2, Lechnýř 2, Měchura, Hnyk M.) postoupili oranžovo-černí mladíci do vysněného finále.

 

V boji o mistrovský pohár je čekal již známý soupeř Svítkov Pardubice. Mladíci v dresech HC ŠD se poučili z porážky ve čtvrtfinálové skupině a od začátku diktovali tempo hry. Když se v průběhu první půle trefil dvakrát kanonýr Měchura, měli k titulu oranžovo-černí hodně blízko. Ve druhé a závěrečné části navýšil skóre na 3:0 ještě Matěj Hnyk. Trpělivým a soustředěním výkonem se písečtí bojovníci dočkali závěrečné sirény, po které mohla propuknout na hřišti i střídačce obrovská radost. Tým HC Švantlův Dvůr Písek vyhrál titul mistra republiky v kategorii přípravek.

 

 

Nejlepším brankářem MČR byl direktoriátem zvolen brankář HC ŠD Ondřej Bauš, nejlepším střelcem byl Adam Měchura, který vstřelil 13 branek. Stejný hráč si také převzal cenu za nejproduktivnějšího hráče MČR (13 gólů + 2 asistence).

 

 

Sestava HC ŠD: Ondřej Bauš, Štěpán Maleček, Josef Lechnýř, Lukáš Polák, Tomáš Kocour, David Wimmer, Miroslav Brčák, Matěj Hnyk, Šimon Hnyk, Adam Měchura, Lukáš Polanský, Marek Matašovský, Václav Nymburský, Jan Tomeš, trenér Martin Všetečka, asistent trenéra Lukáš Volf, vedoucí mužstva Klára Měchurová

 

 

Trenér Martin Všetečka: Udělali jsme pro vítězství maximum. Od prvního zápasu jsme podávali dobré výkony, naše hra gradovala v semifinále a ve finále. Sešla se výborná parta a je vidět, že zapojení hokejistů do hokejbalu je dobrý krok pro obě strany. Všem hráčům děkuji za předvedené výkony a rodičům za jejich podporu.

 

Přihlášení
„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012