Premiéra nové sezóny ve Zlivi nakonec HC ŠD nevyšla

Zlivský mladíček Remiáš střílí rozdílový gól prvního utkání nové sezóny, foto: Nikola Šichmanová

HBC Zliv – HC ŠD Písek 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

K prvnímu mistrovskému utkání v nové sezóně zajížděl písecký Švantlův Dvůr na hřiště tradičního rivala Zlivi. Černo-oranžoví se poprvé sešli prakticky až na tento zápas, a tak úvod vyzníval více pro domácí tým. V 6. minutě dostali písečtí možnost přesilové hry, ale k výraznější šanci se nepropracovali. Ve 13. minutě zahrávali početní výhodu domácí hokejbalisté, ale Kukrál v brance HC ŠD odolával. Po návratu z trestné lavice zůstal za obranou Zlivi zapomenutý Pelc, kterého vyslal do úniku Gába, ale obránce Švantláku při zakončení netrefil Veselého bránu.

Hned v úvodu prostřední části šli domácí do vedení zásluhou Čipery – 1:0. Zliv si po první brance vytvořila tlak v útočném pásmu a snažila se o navýšení náskoku, ale písečtí hráči a gólman Kukrál dokázali odolat další gólové radosti domácích. V polovině třetině se naopak hlavní dění přesunulo před branku Zlivi. Ondřej Gába několikrát nebezpečně pálil, ale Veselého se překonat nepodařilo. Tři minuty před koncem druhé třetiny se ve dvou řítili na domácí branku Habart s Gábou. Prvně jmenovaný byl faulován, ale místo trestného střílení následoval dvouminutový trest. Habart vzal potrestání na svoji hokejku, z úhlu nahodil míček na domácího gólmana, který se zalekl dotírajících soupeřů a skončil spolu s oranžovým nesmyslem za brankovou čárou – 1:1. Ve 30. minutě byl znovu vyloučen domácí hráč a písecké přesilovkové komando znovu úřadovalo. Habartovi tentokrát domácí obránci zblokovali, přesto se k míčku znovu dostal a předal jej na modrou Kozákovi. Ten se nerozpakoval a vyslal střelu na branku Zlivi, kde clonil Veselému Pelc a z otočky poslal Švantlák do vedení 1:2.

V poslední patnáctiminutovce drželi písečtí svého soupeře daleko od Kukrálovi branky. Několikrát nebezpečně pálil znovu Habart, ale bez gólového efektu. Domácím tak zpět do utkání pomohla dvojnásobná početní výhoda, kterou využil mladý Remiáš – 2:2. Domácí benjamínek pak v pokračující klasické přesilovce úřadoval znovu a překlopil vedení na stranu Zlivi – 3:2. Hosté se pokoušeli znovu vyrovnat, ale překonat Veselého potřetí se jim již nepodařilo. Když pak v čase 44:16 vstřelil čtvrtý domácí gól Hájek, bylo o výsledku rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 16. Čipera, 40. Remiáš (Vašek, Masař), 41. Remiáš (Hájek), 45. Hájek (Čipera, Remiáš) – 28. Habart (Kabele), 30. Pelc (Kozák)

Střely: 30:28, Vyloučení: 5:4, Využití: 3:2, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 31

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Kozák, Pelc, Hronek, Marek – Gába O., Kabele, Habart – Bíba, Mergl, Kott

Kapitán HC ŠD Martin Kozák po utkání řekl: Bylo znát, že šlo o první utkání sezóny. Na obou stranách byla spousta nepřesností. Nádherné počasí nám moc nepomohlo, přeci jen se ještě všichni musíme dostat po letní přestávce znovu do tempa.

K dalšímu utkání nastoupí HC ŠD až za dva týdny, kdy zajíždí v sobotu 20. září do Českých Budějovic, kde se od 14 hodin postaví Pedagogu.