Souboj záloh vyzněl lépe pro prachatické Horaly

Hráči HC ŠD B vstřelili v Žernovicích jediný gól a odjížděli bez bodu, foto: archiv

HBC Prachatice B - HC ŠD Písek B 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

V sobotu 13.9 se na hřišti v Žernovicích sešly k vzájemnému utkání zálohy domácích Prachatic a hostujícího Písku. Za jemného deště utkání začalo velmi opatrně, obě strany se snažily neudělat zbytečnou chybu. Až v čase 8:57 se k odraženému míčku dostává agilní Bíba a se štěstím otevírá skóre zápasu - 0:1. Tento gól vléva do žil hostů novou krev, ale do konce první třetiny už se nic zvláštního nestane, kromně několika výtečných zákroků golmanů na obou stranách.

Druhá třetina začíná opatrně a nese se v tempu konce první třetiny, ale přeci jen začínají mít ze hry více domácí. Tuto převahu zastavuje až vyloučení domácího Kubičky. Jenže hostům se přesilová hra vůbec nepodařila a domácí se po jejím skončení pouští opět do dobívání Písecké svatyně. V čase 23:09 je vyloučen hostující Vlášek. Hostům se podaří přesilovou hru domácích úspěšně přečkat, ale v zápětí po jejím skončení dochází k chybné rozehrávce ze strany hostů a domácí se dočkávají kýženého vyrovnání z hole kapitána Kotta. Na konci druhé třetiny dostávají hosté šanci na zvrat druhou přesilovou hrou, ale ani tentokrát se jim nedaří a druhá třetina končí za vyrovnaného stavu.

Do třetí třetiny se nastupuje už za vydatného deště a na hříšti to místy vypadá jako na brouzdališti, takže hra je spíše takovou přehazovanou. Až ve čtvrté minutě dostávají domácí šanci ve druhé přesilové hře. Domácí posílají na hřiště to nejlepší co mají a zhruba v polovině přesilové hry se jim po ose Turek Markytán a tečující Valenta daří vstřelit gól. Od tohoto okamžiku však jakoby domácí přestali běhat a hosté se hnali za vyrovnáním. Domácí držel zuby nehty golman Kacetl a na druhé straně se zaskvěl několika skvělými zákroky i Písecký Fišer. Domácím ztuhla krev v žilách v čase 42:44, kdy je za sekání vyloučen Markytán. Hosté se nadechují ke konečnému náporu, který ješte minutu a půl před koncem umocňují odvoláním golmana, ale kýžené vyrovnání nepřichází a tak už na výsledku nemění nic, ani vyloučení Kobližky vteřinu před koncem.

Vyrovnané utkání tak nevyhrává lepší, ale štastnější mužstvo domácích v poměru 2:1. I když by utkání asi slušela více remíza, všechny body zůstaly tentokrát Horalům.

Branky a přihrávky: 26. Kott (Mráz V.), 35. Valenta (Martykán, Cabák) - 9. Bíba

Střely: 32:27, Vyloučení: 3:3, Využití: 1:0

Autor: Jindřich Bárta

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich