Žáci nezvládli poslední třetinu s Pedagogem a jsou bez bodů

Jiří Diviš vstřelil první gól starších žáků v letošní sezóně, na body to však nestačilo, foto: Alice Hnyková

HC ŠD Písek – SK Pedagog Č. B. 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Domácí nastoupili ke svému prvnímu letošnímu mistrovskému zápasu proti úřadujícímu mistru v této kategorii. Od úvodní buly se projevovala větší zkušenost hostí a zejména Malecha s Nechvátalem zatápěli domácí obraně, která v čele s výborným Čapkem v brance skvěle odolávala Českobudějovickým nájezdům. V 6. minutě ale udeřilo z domácí hole Diviše, který svoji nenápadnou střelou překvapil brankaře Stankay a Švantlák vedl 1:0.

Ani ve druhé části se příliš obraz hry neměnil. Hosté bušili do domácí obrany, která byla pozorná. Ve 14. minutě se z rychlého protiútoku prosadili znovu písečtí, druhý gól přidal Muchl – 2:0. Po inkasované brance hosté ještě zvýšili obrátky a zápas se pomalu měnil v souboj brankaře Čapka, který předváděl místy až neskutečné zákroky a dlouho držel akcie HC ŠD nahoře, a hostující ofenzívu, kterou dirigoval neúnavný Malecha.

V závěrečné části stáhli hosté hru pouze na dvě lajny, aby ještě vystupňovali tlak na branku Švantláku. Vše důležité se odehrálo v posledních dvou minutách. V čase 34:59 po buly vystřelil Malecha a jeho střelu odraženou od mantinelu dorazil za bezmocného píseckého brankaře Krajánek – 2:1. Za pouhých 18 sekund vyrovnal po velkém závaru Nechvátal – 2:2. To ještě nebylo vše. Když již všechno směřovalo k nájezdům, vystřelil tvrdě Malecha, domácí brankář s námahou jeho střelu vyrazil nad sebe, ale ta bohužel zapadla za jeho záda – 2:3. A to v čase 35:59, vteřinu před koncem řádné hrací doby.

Branky a nahrávky: 6. Diviš, 14. Muchl – 35. Krajánek (Malecha), 36. Nechvátal, 36. Malecha

Sestava HC ŠD Písek: Čapek – Hnyk Š., Sýkora, Beličková, Diviš, Muchl, Votruba, Konopa, Januška, Lichman, Hnyk M.

Trenér Vít Čapek po utkání řekl: Na druhou stranu jsem na svůj tým pyšný, všichni hráli na hranici svých možností a Vítek v brance předváděl neuvěřitelné zákroky. Máme velmi mladý tým a výsledky určitě přijdou.

Autor: Vít Čapek

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich