Z Pedagogu se písečtí vraceli znovu bez bodu

Kapitán Kozák se sice proti Pedagogu střelecky prosadil, na body to však nestačilo,
foto: archiv HC ŠD

SK Pedagog Č. B. – HC ŠD Písek 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

Na zápas do Jihočeské metropole odjížděli hráči Písku ve značně kombinované sestavě, ale to je a bude smutná písnička celé letošní sezony. Do zápisu o utkání nakonec napsali 11 hráčů včetně gólmana. Z toho byli dva hráči z B týmu (Kocourek, Procházka) a dva hráči dorosteneckého věku (Hora, Duchoň).

Zápas nezačal pro hráče Švantláku vůbec dobře, když nahozený míček skoro z poloviny hřiště propadl až za záda Kukrála a domácí se tak ujali vedení – 1:0. Pedagog povzbuzen rychle vstřeleným golem udával tempo hry a nepouštěl písecké hráče k nějaké větší kombinaci. Po dalším závaru před Kukrálem to bylo již 2:0. Brankář hostů vůbec nic přes clonící hráče neviděl a míček zaplul do pravého růžku jeho branky. Po zbytek první třetiny se již skóre nezměnilo a o přestávce měli hráči HC ŠD co probírat, aby se zápasem ještě něco udělali.

Druhé dějství nabídlo bojovný hokejbal plný osobních soubojů a faulů. Početní výhodu však využil pouze Písek, když v přesilové hře vybídl ke skórování Kabele Kozáka a jeho nechytatelná střela skončila v šibenici branky domácích – 2:1. Hosty kontaktní branka nakopla a výborně chytajícího Bílého v brance domácích zaměstnávali i nadále. Po jednom z mnoha vhazování v obraném pásmu domácích se z vyhraného buly prosadil Mergl a bylo vyrovnáno – 2:2.

Třetí část hry začala náporem Pedagogu, ze kterého vytěžili českobudějovičtí vedoucí branku – 3:2. Po dalším zmatku před brankou Písku to bylo 4:2, když nikým nehlídaný domácí hráč z otočky prostřelil Kukrála. Hosty dostal do kontaktu ještě Kocourek, který využil výborné práce Hronka a snížil na rozdíl jediného gólu – 4:3. Závěr zápasu si už ale domácí hráči pohlídali a tak HC ŠD Písek na svůj první bodový zápis do tabulky stále čeká.

Branky a nahrávky HC ŠD: 19. Kozák (Kabele), 26. Mergl (Kabele), 42. Kocourek (Hronek)

Střely: 33:22, Vyloučení: 7:6, Využití: 2:1, V oslabení: 0:0, Počet diváků: 25

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Kozák, Hronek, Procháyka, Mergl – Hora, Kabele, Habart – Kott, Kocourek, Duchoň

Trenér HC ŠD Marek Kabele po utkání řekl: Dnes jsme neodehráli špatný zápas. Kdybychom využili více našich šancí, mohli jsme si z Budějovic odvézt nějaký ten bod. Velice dobře zahráli oba mladíci v naší sestavě – Hora a Duchoň.

Poslední zářijový víkend budou písečtí hokejbalisté opět bez mistrovského utkání. Hned první říjnový víkend se ale konečně představí v Orange aréně. V sobotu 4. října hostí od 12 hodin českobudějovický Falcon. V neděli 5. října v tradičním čase od 10 hodin pak přivítají nováčka Vltavu Deviants a budou chtít napravit nezdary z venkovních utkání.

Autor: Marek Kabele

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain