B tým doma znovu nezaváhal, deklasoval Hospříz

Záloha Švantláku se zatím drží hesla: Můj dům, můj hrad aneb z Orange arény se body nevozí

HC ŠD Písek – SK Hospříz 8:2 (3:0, 0:2, 5:0)

V sobotu se na domácím hřišti podruhé představila záloha píseckého Švantláku. Soupeřem jí tentokrát byla Hospříz, která ještě loni hrála 2. NHbL. Písečtí se konečně sešli v plné sestavě a doplněni třemi mladíky z dorostu, dali dohromady sestavu čítající 17 hráčů do pole. Do branky se tentokrát postavil střelec branky z minulého zápasu – Pavel Bíba. Naproti tomu hosté přijeli jen s osmi hráči do pole a brankářem Maršíkem.

Zápas začal opatrně. Hosté se snažili pozorně bránit, což se jim dařilo do začátku páté minuty, kdy byl za vražení vyloučen hostující T. Málek. Domácí se zabydleli v útočném pásmu a třetí formace po ose Vážný – Mergl – Hronek otevírá skóre zápasu – 1:0. Domácí se zakusují do soupeře a obzvláště útočníci první formace se předhání v pálení šancí. V polovině osmé minuty se tak opět prosazuje třetí formace, kdy se Mergl v rohu zbavuje obránce, nahrává Vážnému, který chytrou přihrávkou vyzývá ke skórování mladíčka Horu – 2:0. Domácí se po druhém gólu až moc uklidňují, což je pro hosty šance k náporu, jenže to by píseckou svatyni nesměl bránit skvělý Bíba. Když na začátku čtrnácté minuty nastupuje na hřiště opět třetí formace, hosté už zřejmě doufají, že první třetinu mají za sebou. Z tohoto omylu je vyvádí opět Hora, který po spolupráci Mergla s Vážným, pohodlně uklízí míček do branky – 3:0.

Druhá třetina začíná v pomalém tempu. Domácí uklidněni pohodlným vedením, přestávají běhat a hosté pomalu přebírají otěže zápasu. Jejich tlak ale zastavuje vyloučení Sabola. Nabídnutou přesilovou hru však domácí bez efektu promrhají a hosté se opět snaží něco vymyslet na domácího Bíbu. Bohužel pro ně přichází další vyloučení, kdy je za sekání vyloučen hostující Zedníček. Ani tuto přesilovou hru však domácí nevyužívají. Na začátku 26. minuty po špatném vyhození domácího Bárty se po přihrávce Čadka prosazuje J. Málek – 3:1. Hosté po tomto gólu ještě stupňují svůj tlak, ale i domácí se začínají probírat. Bohužel pro ně po obrovské šanci domácího Supa se vyplňuje pravidlo nedáš – dostaneš a devatenáct vteřin před koncem druhé třetiny hosté snižují zásluhou Čadka – 3:2.

Třetí třetina začíná po důrazné rozmluvě na domácí lavičce. Písečtí nedávají soupeři ani milimetr prostoru a již notně unavená osmička hostů začíná propadat, což ústí v další přesilovou hru domácích. Ta však končí vyloučením domácího Procházky. Těsně před návratem hostujícího hráče z trestné lavice se po nahrávce Máši na rychlonohého Bečváře řítí písecký útočník sám na brankáře Hospříze, nic nevymýšlí a krásnou střelou pod horní tyčku dává čtvrtý gól domácích – 4:2. Domácí jsou znovu na koni, ale zakončení znovu vázne. Po vyhraném vhazování však pálí Hronek – 5:2. Po vhazování na středu se po nahrávce Bárty, trefuje Vážný, který sice nejdříve trefí břevno hostující branky, ale následný odraz od zad brankáře Mašíka končí v brance – 6:2. Hosté se nevzdávají a domácí branku ohrožují převážně z brejků, které však pečlivě likviduje domácí gólman Bíba. Po jedné takovéto akci musí za ruční brzdu zatáhnout domácí Procházka a hosté zahrávají svou třetí přesilovou hru. Hospřízi se nedaří, zato domácím se povedl husarský kousek, když se mladíček Duchoň dostává na půlce k vyhozenému míčku a letí vstříc hostující obraně, chladnokrevně motá hostujícího obránce a následně také gólmana – 7:2. Konec zápasu ještě přináší přesilovou hru domácích, kterou po ose Máša – Rychlík proměňuje Kobližka – 8:2. Pro hosty hrozivý výsledek je tak možná varováním, že v osmi se i tato soutěž špatně hraje.

Výsledek zápasu je pro hosty možná krutý, ale na zálohu Písku prostě nestačili. Pochvalu si zaslouží oba brankáři, protože některé zákroky byly daleko za hranicí jejich možností.

Branky HC ŠD B: Hora 2, Hronek 2, Bečvář, Vážný, Duchoň, Kobližka

Autor: Jindřich Bárta

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain