Béčko přivezlo z tripu plný počet bodů a je na 2. místě

Pavel Kolář se trefil v obou utkáních a pomohl ke dvěma výhrám B týmu, foto: archiv

SK HC Rosa Č. B. – HC ŠD Písek B 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

V sobotu se vydala záloha píseckého HC ŠD na hřiště Pedagogu, kde hraje svá domácí utkání českobudějovická Rosa. Jedenáctka statečných v čele s uzdraveným brankářem Fišerem tušila hned po příjezdu, že domácí nebudou lehkým oříškem. Tři plné formace a brankář Hrbáček se už těšili na první bodový zisk v sezoně. První třetinu začali domácí obrovským náporem a hosté se horko těžko bránili jejich kombinační hře. Jenže domácím se za prvních patnáct minut nepodařilo překonat hostujícího Fišera a úvodní patnáctiminutovka skončila bez branek.

Do druhé části nastupují hosté v početní výhodě, kterou si přinesli z konce první části a konečně začínají hrát a vytvářet si šance. Přesilovou hru ještě sice nevyužijí, ale už začínají domácím zle zatápět. Nejhorší dvouminutovka pro domácí přichází na konci osmé minuty prostřední části. Nejdříve se prosazuje duo Kocourek, Bíba, o 17 vteřin na ně navazuje dvojice Novák, Kolář. Aby toho nebylo málo, v čase 24:40 si Kocourkovo nahození sráží do vlastní svatyně nešťastník Hrbáček. Do konce třetiny ještě hosté nevyužívají dvojnásobnou přesilovou hru.

Do třetí části nastupují písečtí s jasným cílem bránit tříbrankový náskok, což se jim ale příliš dlouho nedaří. V čase 31:31 svým důrazem před brankou prosazuje domácí Cvach. Rosa se snaží o kontaktní gól, ale ten nepřichází ani v dvojnásobné přesilové hře. Naopak hosté se ve čtyřicáté minutě trefují počtvrté, kdy po vyhození Máši na modré číhá Bečvář, dva rychlé kroky střela a gól. Konec zápasu už si Švantlák pohlídal a Rosa tak na své první body stále čeká.

Branky a nahrávky: Cvach (Šibra, Merunka) – Bíba (Kocourek), Kolář (Novák), Kocourek, Bečvář (Máša)

Sestava HC ŠD Písek B: Fišer – Bárta, Máša, Zábranský, Procházka, Vážný – Novák, Kolář, Bečvář – Kobližka, Kocourek, Bíba

HC Dranreb Nová Včelnice – HC ŠD Písek B 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Nedělní odpoledne zajížděla písecká záloha na hřiště nejvzdálenějšího soupeře, kterým je Nová Včelnice. Domácí Dranreb si po sobotní výhře na nájezdy na hřišti Vikingů chtěl připsat plný bodový zisk, a tak na hráče Švantláku nečekalo nic jednoduchého. S mírnou úpravou soupisky, kdy zraněného Bíbu nahradil forvard píseckého Áčka Marek Kabele, se jedenáctka Písku, jištěná brankařem Fišerem, pustila do domácích od první minuty. Hned na začátku druhé minuty se po střele Bečváře prosazuje dorážkou Kocourek – 0:1. Domácí se snaží o vyrovnání, ale naráží na výbornou obranu hostí a místy si samy hru komplikují zbytečnými přihrávkami, které většinou končí na hokejkách hostujících hráčů.

Druhá třetina začíná opět rychlým gólem hostí, kdy se po přihrávce Kocourka prosazuje Bečvář – 0:2. Aby toho nebylo málo, po dalších pěti minutách se prosazuje hostující Kobližka po přihrávce Bečváře – 0:3. Domácí se dostávají ke slovu ve 26. Minutě, kdy je za zdržování vyloučen hostující Novák. Usazují se v útočném pásmu a po jedné střele mimo branku se k odraženému míčku dostává Strašík a šťastnou dorážkou snižuje stav na 1:3.

Do poslední části hosté nastupují s jasným cílem ubránit tři body, což se jim daří do sedmé minuty. Píseckým se daří ubránit přesilovou hru Dranrebu, ale těsně po jejím skončení se do míčku na modré opírá domácí Vácha a krásnou střelou trefuje růžek Fišerovi branky – 2:3. Tato branka však probouzí hráče Švantláku a domácí se místo kýženého náporu nestačí bránit píseckým útokům. Branku se však hostům nedaří trefit, a tak jim to musí ukázat asi nejstarší hráč na hřišti obránce Vážný, který skrytou střelou přes několik hráčů překvapuje domácího gólmana – 2:4. O minutu a půl později uzavírá skóre zápasu Kolář po nahrávce Kabeleho – 2:5. Písečtí si tak i z nedělního zápasu vezou domů tři body.

Branky a nahrávky: Strašík (Kubín, Brus), Vácha (Hanzl) – Kocourek (Bečvář), Bečvář (Kocourek), Kobližka (Bečvář, Kocourek), Vážný, Kolář (Kabele)

Sestava HC ŠD Písek B: Fišer – Bárta, Máša, Zábranský, Procházka, Vážný – Kabele, Kolář, Novák – Kobližka, Kocourek, Bečvář

Autor: Jindřich Bárta

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich